28 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Schizofrenia
 Drukuj temat
Objawy negatywne
varius
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05/07/2011 15:53
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 05.07.11

Mam pytanie. Mianowicie... jeżeli raz w życiu tylko miałem " porządne" objawy wytwórcze ( urojenia, głosy )- po sześciu setach wódki- to diagnoza schizofrenii jest właściwa ?. Po samych objawach negatywnych chyba nie powinno się wystawiać tej diagnozy w szpitalu ( ja akurat bardzo źle znoszę obecność w psychiatryku i zachowuję się tam bardzo dziwnie ) Zaznaczam, że mam uszkodzony okołoporodowo OUN.

Moim zdaniem, powinno się diagnozować ludzi niekoniecznie w szpitalu/rodzinie, ale także w środowisku zewnętrznym.
 
Pogodna
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07/07/2011 09:48
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

varius, jeśli masz wątpliwości co do diagnozy może skonsultuj się z innym lekarzem. Tu na forum nikt nie jest w stanie określić na podstawie tego, co napisałeś czy masz schizofrenię
Pozdrawiam
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
KingArthur
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 14/03/2022 13:48
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

Tak się zastanawiam czy jak pójdę do psychologa i opowiem o tym co mi mówił "głos" to czy mogą mnie na podstawie tego co on mówił zamknąć np. Bo chciałbym porozmawiać o tym gdzieś i z kimś ale się boję Sad
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
Nieustraszona
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 14/03/2022 20:11
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Psycholog nie ma uprawnień by kogokolwiek, gdziekolwiek wsadzać.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Basienka
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 15/03/2022 19:50
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 775
Data rejestracji: 31.08.13

Ja myślę, że to właśnie zależy od tego, co ten głos Ci mówi... bo jeśli aktualnie mówi coś, co zagraża bezpieczeństwu Twojemu lub innych, to jak najbardziej psycholog może (i powinien) wezwać psychiatrę/karetkę.
Jeśli to kwestia z przeszłości (jak piszesz - głos mówił) - to raczej spokojnie nie masz się czego obawiać.
...choć ja myślę sobie, że gdybym słyszała głosy, to wolałabym pozwolić się "zamknąć" i dać sobie pomóc.
[small]"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"[/small]
 
KingArthur
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 16/03/2022 19:25
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

No tak, chodzi o to co mówił, ja nie wiem jak mają inne osoby z podobnymi diagnozami ale u mnie to nie jest tak że jak jest to non stop go słyszę u mnie pojawia się to nagle nie idzie tego przewidzieć i znika tak szybko jak się pojawia nigdy mi niczego nie nakazywał raczej to były szybo rzucane stwierdzenia czy jakby oznajmiał mi pewne sprawy. No i ja go nie słyszę w głowie on się wydobywa z wnętrza mnie samej, jakby z miejsca w którym każdy człowiek normalnie odczuwa swoje emocje, to tak dziwnie trochę bo emocje nie odczuwamy jakoby pochodziły z głowy tylko właśnie raczej tak bardziej z naszego "wnętrza". Dlatego jestem zdania że ma on więcej wspólnego z moją ciemna stroną niż z omamami.

W głowie też kiedyś słyszałem głosy ale to w psychozie było no to wtedy bywają "nakazujące" i w tedy faktycznie jest problem bo jak one nakazują to się te rzeczy wykonuje z automatu, traci się jakby zdolność kontroli i to jest niebezpieczne w momencie w którym to się skupia na czymś zewnętrznym, moje skupiały się na tym wewnętrznym świecie który jakoby opiera się na pewnych elementach przeniesionych że świata rzeczywistego. Ale to były tylko omamy, za to co do tego głosu bo on jest jeden którego słyszę z wnętrza siebie mam wątpliwości, bo ja normalnie chyba powinienem go odczuwać jako coś własnego a nie jest tak, jakbym stracił nad tym czymś kontrole albo nigdy jej nie posiadał ale wiem że to pochodzi ode mnie tylko jest mi jakby nieznane, jeszcze. Ja nie zawsze się zgadzam z tym co on sobie tam stwierdza i to wywołuje jakby konflikt no i później chodzę i się zastanawiam bardzo nad tym i juz jestem zmęczony tym zastanawianiem się bo takie chodzenie i zastanawianie się jest umysłowo bardzo męczące.
Edytowane przez KingArthur dnia 16/03/2022 19:50
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Objawy ostrzegawcze (prodromalne) psychozy Schizofrenia 8 24/10/2021 00:53
Objawy negatywne, jak je pokonać? Schizofrenia 3 01/10/2015 13:25
objawy depresji Depresja 66 02/11/2014 17:27
Objawy Depresji? Depresja 3 16/10/2014 12:09
Wasze, Nasze życie i objawy psychotyczne... Nasze wątki - część otwarta 26 09/09/2014 16:23

50,308,999 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024