19 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Pogadajmy sobie cz 4
Nix
Dodany dnia 20/11/2014 23:41
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1056
Data rejestracji: 13.11.14

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
Elementem szacunku do drugiej osoby jest nieśmierdzenie przy innych ludziach.
[/quote]

Made my night!

Bez kitu, wezmę kartkę, przepiszę to i zacznę przyklejać w autobusach z dopiskiem "Puszczanie bąków wśród ludzi również podpada pod brak szacunku".
[b][i]Ale z przeszkodami jest tak jak z pokrzywą - trzeba je uchwycić i wznieść się ponad nie[/i][/b]
 
Klara
Dodany dnia 20/11/2014 23:47
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

[quote][b]swistak napisał/a:[/b]
i jeszcze jedno, na wszelki wypadek spytam: mam nadzieję, że nie masz w mieszkaniu kotła / pieca (gazowego, węglowego, itd.), bo to naprawdę byłoby niebezpieczne.

EDIT: W sumie w normalnym domu też to by było trochę niebezpieczne, nawet jak kocioł byłby w piwnicy.[/quote]

A co jest złego w piecu gazowym? Mam taki, ale w przedpokoju, tam nie ma okna ani wilgoci.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Izolda
Dodany dnia 21/11/2014 16:15
Awatar

Finiszujący


Postów: 372
Data rejestracji: 18.10.14

Świstak- a dezodoranty jakieś używasz, wody kolońskie?
[i]Był las nie było nas, będzie las nie będzie nas [/i]cyt z serialu" Na dobre i na złe"
 
swistak
Dodany dnia 21/11/2014 21:10
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Klaro, przepraszam, że tak długo czekałem.
Z piecem gazowym może być problem, jeśli ma niedostateczny dopływ powietrza. Wtedy może nastąpić spalanie niecałkowite i wydziela się czad.

Jest to kocioł CO czy do grzania ciepłej wody (CWU)? Ze spalaniem zależnym od powietrza w pomieszczeniu czy z kominem koncentrycznym (albo dwoma kominami)?
Edytowane przez swistak dnia 21/11/2014 21:12
 
Jaskolka
Dodany dnia 21/11/2014 21:25
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Świstak, rany boskie. Masa ludzi używa pieców i nic im się nie dzieje - jak mają rzecz jasna to fachowo podłączone i dbają o nie (jakieś okresowe kontrole np.), można dla pewności zamontować czujnik gazu/czadu...
Weź nie rób paniki...
 
Klara
Dodany dnia 21/11/2014 21:37
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

swistak, takie piece mają okresowe kontrole odpowiednich ludzi, więc nie muszę się nim martwić bez powodu.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
swistak
Dodany dnia 21/11/2014 21:38
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]Jaskolka napisał/a:[/b]
Świstak, rany boskie. Masa ludzi używa pieców i nic im się nie dzieje[/quote]
Wielu ludzi używało pieców w sposób nieodpowiedni i już ich nie ma. Sad

Czujniki czadu mają dosyć dużą awaryjność, rzędu nawet 50%.

My też mieliśmy kocioł "fachowo" podłączony. Tak fachowo, że po roku instalację trzeba było przerabiać.

EDIT: [quote][b]Klara napisał/a:[/b]
swistak, takie piece mają okresowe kontrole odpowiednich ludzi, więc nie muszę się nim martwić bez powodu.[/quote]

Tak, ale oni kontrolują raczej sam kocioł a nie wentylację. Poza tym okna są nowe, czy był ktoś kto sprawdzał całość po ich wymianie?

Więcej na ten temat w [url]http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/brak-wentylacji-zabija/[/url]
Edytowane przez swistak dnia 21/11/2014 21:40
 
Klara
Dodany dnia 21/11/2014 21:44
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Po pierwsze wilgotność i pleśń jest tylko w moim pokoju, w innych pomieszczeniach w domu jej nie ma. Po drugie piec jest w przedpokoju, do okna jest daleko i jest całkowicie sucho. Po trzecie i wentylacja i kominy i piec są okresowo sprawdzane przez odpowiednie osoby, nawet nie da się takiej kontroli pominąć, bo jest obowiązkowa.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
Dodany dnia 22/11/2014 20:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[color=#003300]Rozmowę o kremach i frezarkach przeniosłam do tematu [url=http://mam-efke.pl/forum/viewthread.php?thread_id=883&rowstart=340]kosmetycznego[/url], dla porządku, gdyby ktoś ją chciał za jakiś czas odszukać. [/color]
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
papilon
Dodany dnia 22/11/2014 21:47
Awatar

Medalista


Postów: 685
Data rejestracji: 19.06.14

wiedziałam, że gdzieś się coś znajdzie, że w tym wątku nie można. Może zmieńcie nazwę tego wątku, bo "pogadajmy sobie" - w domyśle o wszystkim jest nazwą mylącą...
"Kiedy jesteś na szczycie twoi przyjaciele wiedzą kim jesteś. Kiedy jesteś na dnie wiesz kim są twoi przyjaciele"
 
sigma
Dodany dnia 22/11/2014 22:04
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Papilon, z czym ty masz problem?
Po to są wątki na określone tematy, żeby w nich te tematy poruszać.
A tu jest miejsce na te rozmowy, dla których osobnych wątków zakładać nie warto.

karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
papilon
Dodany dnia 22/11/2014 22:11
Awatar

Medalista


Postów: 685
Data rejestracji: 19.06.14

ja mam problem? Nie, po prostu zwracam uwagę, że teoretycznie ten wątek powinien być o wszystkim - tak pod względem zarówno jego tytułu, jak i tego, że ciężko sobie "pogadać" jeśli za każdym rozpoczęciem tematu istnieje ryzyko, że gdzieś istnieje wątek tematyczny.
"Kiedy jesteś na szczycie twoi przyjaciele wiedzą kim jesteś. Kiedy jesteś na dnie wiesz kim są twoi przyjaciele"
 
sigma
Dodany dnia 22/11/2014 22:22
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Gdyby ten wątek był o wszystkim, to po co nam tematy o kosmetykach, książkach, filmach muzyce? Równie dobrze można by całe dwa ostatnie działy zlikwidować i zostawić jeden temat.
Niebardzo też rozumiem pojęcie "ryzyka" w tym kontekście. Rozmawiamy, to rozmawiamy. Jak się wyodrębnia dyskusja pasująca bardziej gdzie indziej, to ją tam przenoszę, i tyle.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
papilon
Dodany dnia 22/11/2014 22:38
Awatar

Medalista


Postów: 685
Data rejestracji: 19.06.14

i tam już się żadna inna dyskusja nie wyodrębni, bo każdy będzie trzymał się tematu, a tutaj po przeniesieniu też nikt już dalej pisał nie będzie, chodzi o to, że w czasie rozmowy ludzie rozmawiając o czymś, często różnymi sposobami zmieniają płynnie temat (często na totalnie inny), dzięki czemu dalej może być prowadzona dyskusja, tutaj jest taka możliwość w zasadzie ucinana
Edytowane przez papilon dnia 22/11/2014 22:40
"Kiedy jesteś na szczycie twoi przyjaciele wiedzą kim jesteś. Kiedy jesteś na dnie wiesz kim są twoi przyjaciele"
 
sigma
Dodany dnia 22/11/2014 22:47
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Trudno, tak funkcjonuje forum, że rozmowy są podzielone tematycznie.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
papilon
Dodany dnia 22/11/2014 22:51
Awatar

Medalista


Postów: 685
Data rejestracji: 19.06.14

dlatego też ten wątek nie powinien się nazywać pogadajmy sobie, bo ma się nijak do normalnej ludzkiej rozmowy.

Ten wątek powinien się prędzej nazywać "śmietnik - wszystkie tematy, które nie pasują do wątków tematycznych" i wtedy byłaby pełna jasność dla wszystkich
"Kiedy jesteś na szczycie twoi przyjaciele wiedzą kim jesteś. Kiedy jesteś na dnie wiesz kim są twoi przyjaciele"
 
Jaskolka
Dodany dnia 23/11/2014 00:31
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Papilon, ale co za problem, że posty są gdzie indziej, skoro nie zostały usunięte? Przecież to nie jest żadna hmm "nagana" ze strony Moderatorów (nie wiem, może bierzesz to do siebie w ten sposób). Po prostu z zapewne planowo krótkiej wymiany postów zrobiła się większa dyskusja, która już ma sens znalezienia się w jakimś "konkretnym" wątku... Sigma napisała, gdzie są, więc nic nie zostało po cichu ukryte...
(trudno mi zrozumieć chęć posiadania większego chaosu zamiast mniejszego, no ale w sumie miałam styczność raczej z dobrze niż źle moderowanymi forami, więc może kwestia przyzwyczajenia)
 
Perfidia
Dodany dnia 23/11/2014 08:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

[quote][b]papilon napisał/a:[/b]
i tam już się żadna inna dyskusja nie wyodrębni, bo każdy będzie trzymał się tematu, a tutaj po przeniesieniu też nikt już dalej pisał nie będzie, chodzi o to, że w czasie rozmowy ludzie rozmawiając o czymś, często różnymi sposobami zmieniają płynnie temat (często na totalnie inny), dzięki czemu dalej może być prowadzona dyskusja, tutaj jest taka możliwość w zasadzie ucinana[/quote]

Ja wychodzę z założenia, że dobry offtop nie jest zły Pfft Trzymanie się wątków tematycznych ma swoje zalety. Choćby takie, że łatwiej znaleźć konkretne informacje, których ktoś może poszukiwać. No i wygodniej jest gdy jedne wątek to jeden temat, a nie trzy różne tematy omawiane są w jednym wątku. Ten wątek w domyśle miał służyć pogaduszkom - takim o wszystkim i o niczym. Zdarza się, że użytkownicy piszą tutaj, gdy:
- nie wiedzą, gdzie indziej poruszyć swój problem
- nie mogą znaleźć odpowiedniego tematu
- nie uważają, że ich sprawa jest na tyle ważna, aby założyć nowy wątek

Taka formuła sprawdza się prawie od początku istnienia forum i nie widzę najmniejszego powodu, aby ją zmieniać.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
swistak
Dodany dnia 24/11/2014 17:37
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Czy są jakieś przeciwwskazania, żebym poszedł do tego samego lekarza psychiatry, do którego chodzą już moja siostra i babcia?
 
Basienka
Dodany dnia 24/11/2014 18:04
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 775
Data rejestracji: 31.08.13

W mojej przychodni nie ma możliwości, żeby u tego samego lekarza leczyły się dwie blisko spokrewnione ze sobą osoby. Nie potrafię jednak powiedzieć czym to jest podyktowane (mogę się tylko domyślać) i czy tak jest wszędzie.

[small]"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"[/small]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
jak sobie radzicie z m.s ? Depresja 80 23/03/2022 06:54
Niebezpieczni, nieprzewidywalni, z rozdwojeniem jaźni. Tak wyobrażamy sobie schizofreników Schizofrenia 12 24/10/2021 01:01
Jak sobie radzicie z chorobą? Schizofrenia 19 24/07/2020 18:49
Jak sobie poradzić w związku z CHAD Przedstaw się 4 24/04/2020 19:04
radzenie sobie z diagnozą Ogólnie o psychiatrii 50 15/01/2017 09:57

50,512,215 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024