26 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Schizofrenia
 Drukuj temat
Niebezpieczni, nieprzewidywalni, z rozdwojeniem jaźni. Tak wyobrażamy sobie schizofreników
girl interrupted
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2014 23:29
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Bardzo interesujący artykuł o schizofrenii, rzetelny i jak dla mnie prawdziwy. Szczerze polecam, nie tylko ze względu na znajomą Panią Doktor Smile Zapraszam też do dyskusji, może jest coś, z czym się nie zgadzacie, coś, co was zadziwiło czy zszokowało w tym artykule? Z chęcią poczytam inne opinie, nie bójmy się rozmawiać otwarcie o schizofrenii.

Link do artykułu tutaj: [url]http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138590,17170588,Niebezpieczni__nieprzewidywalni__z_rozdwojeniem_jazni_.html#TRwknd[/url]
Edytowane przez girl interrupted dnia 28/12/2014 23:31
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Ustinja25
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 01:13
Rozgrzany


Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.14

Artykuł dobry, zresztą w necie jeżeli chodzi o schizofrenie jest mało takich prostych artykułów, głównie spotykałam się z artykułami nacedzonymi dla przeciętnego Kowalskiego słownictwem niezrozumiałym, naukowym.
Ten się fajnie czyta prosty w swej prostocie Smile

Cytuję :
- O chorobach psychicznych często mówi się w kontekście przestępstw. Artykułom o tym, że ktoś kogoś zamordował, zwykle towarzyszy informacja, że sprawdza się, czy przestępca leczył się psychiatrycznie. Pisze się o nim, że jest psychopatą, że jest obłąkany. To podsyca lęk przed chorobami psychicznymi, a ludzie wchodzący w konflikt z prawem rzadko chorują na schizofrenię.

Nie wiem czy słyszeliście ale ostatnio tutaj u mnie na Dolnym-Śląsku bardzo o tej sprawie głośno [url=http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3689868,45latek-spod-srody-slaskiej-uslyszal-zarzut-brutalnego-zabojstwa-dominiki-moze-jednak-uniknac-kary,id,t.html?cookie=1](Link)[/url] niby okazało się iż gościu jest chory na schizofrenie. Swoją drogą śledziłam tę sprawę od samego początku i jakoś mam nieodparte wrażenie iż znaleźli sobie kozła ofiarnego hm...
 
sigma
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 03:12
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ana czym ma polegać to znalezienie sobie kozła ofiarnego, skoro jest materiał genetyczny i przyznanie się do winy?
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Ustinja25
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 07:39
Rozgrzany


Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.14

To tylko moje odczucie wiec nie odpowiem Ci na twoje pytanie... myśliciel
Edytowane przez Ustinja25 dnia 29/12/2014 07:41
 
martyna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 08:20
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Trochę odbiegnę od tematu ale ciągle się zastanawiam jak to jest jak ostatnio media podają x niepoczytalny mimo że jeździł po molo, y niepoczytalna mimo że wjechała w przejście podziemne, być może z też bedzie chora mimo podwójnego zabójstwa.
Nie wchodzę tutaj w słuszność diagnozy bo to nie moja działka i nie o to chodzi tylko myślę, że to nie sprzyja zaufaniu do ludzi z diagnozą F.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Ustinja25
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 08:57
Rozgrzany


Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.14

Będzie się to miało tak jak się ma dzisiejsza ogólna opinia publiczna na temat ludzi z problemami tego typu... Aż sobie w tym momencie w duchu podziękowałam za przerwanie swoich wizyt w celu ustalenia diagnozy...
 
RedKate
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 14:39
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Za zaprzestanie działań dążących do leczenia i wyzdrowienia nie ma co sobie dziękować.
Media najczęściej chcą sensacji, bo z tego są pieniążki. Jednak jestem zdania, ze stosunek do osób z F znacznie się poprawił, coraz bardziej odczarowuje się mit chorób psychicznych. Ja widzę zmiany na lepsze.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Ustinja25
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 18:30
Rozgrzany


Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.14

[url=http://www.tacyjakja.pl/2013/10/Chorzy-na-schizofrenie-inaczej-odczuwaja-czas.html]Link[/url]

Walczę o siebie, czytam, staram się zrozumieć choć nic nie rozumiem.
Ja już nic nie wiem to trwa i trwa a wszystko krąży wokoło jednego słowa:
NORMALNA
W ogóle co to znaczy? Czym jest to słowo?
Mam niby jakąś świadomość kiedy kończę się ja a kiedy zaczyna się mój problem...

Piję to dla mnie na dzisiaj chyba najlepsze rozwiązanie, przeczytałam już dużo przeczytałam te wasze posty i te wasze teorie o chorobie dwubiegowej i innych podobnych rzeczach z których i tak nic nie rozumiem, szukam rozwiązania, szukam rozwiązania dla siebie...

Odpowiedzi.

Nie mam ochoty na kolejne opowieści o przeszłości przyszłości czy teraźniejszości tylko chcę odpowiedzi.
Konkretnej rzetelnej, nie jakiejś baby co sama do końca nie potrafi czegoś określić i dzieli się ze swoich niejasnościami z pacjentem który i tak ma już dużo na głowie.

Oprócz...
Zaraz wróci moja niedola, moja matka, której przecież nie powiem o heejjj mamoooo jestem wariatką... Przeżyła 15 lat z alkoholikiem, jej pierwsze dziecko zmarło po trzech dniach, było tłuczone szkło i obite oblicze wszystko było...

A ja siedzę tutaj i pie*rzę się ze swoim ja ... Jak pierd**nięty mazgaj.
 
sigma
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 18:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[color=#006633]Do pisania o swoich osobistych problemach jest wątek w dziale "nasze wątki". To jest temat do dyskutowania o przytoczonym artykule.[/color]
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Ustinja25
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 18:46
Rozgrzany


Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.14

Dobrze i przepraszam przenieś zrób co chcesz... I chyba jesteś krewna mi bana na którego czekam i który nie może mnie minąć...
 
girl interrupted
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 30/12/2014 00:21
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

martyna bo dużo się mówi o schizofrenikach w negatywny sposób, ostatnio o niepoczytalności właśnie, o tym, że ktoś biega po lesie, ukrywa się i brak z nim kontaktu, a mało jest informacji o osobach zdiagnozowanych, którzy mają swoje pasje, wielkie serce, czy np. pomagają innym. Brak jest informacji tych optymistycznych, że można kontrolować schizofrenię lekami i żyć prawie normalnie, ale z drugiej strony jak ktoś dobrze reaguje na leczenie, pracuje w jakiejś poważnej firmie to nie chce się ujawniać jako zdiagnozowany właśnie z lęku przed stygmatyzacją. I tak oto koło się zamyka.

Ja również widzę zmiany na lepsze jeśli chodzi o odczarowywanie mitu chorób psychicznych, najbardziej chyba w przestrzeni fejsbukowej, ale to dlatego, że z innymi mediami nie-komputerowymi mam rzadko do czynienia. Bardzo cenię sobie wyznania osób chorych, jak choćby Justyny Kowalczyk. Może rzucam się na głęboką wodę nie umiejąc dobrze pływać, ale większość moich znajomych wie, że choruję i nie widzę powodu, żeby to ukrywać. Kijem Wisły nie zawrócimy od razu, ale moim zdaniem ważne jest każde, nawet drobne wyznanie, że ja też choruję, każdy rzetelny wywiad, bo z takich pojedynczych kroków składają się duże kroki i działania edukujące społeczeństwo i przeciwdziałające stygmatyzacji.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
KingArthur
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 24/10/2021 01:01
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

Nie obraźcie się ale ludzie znajdujący się w ostrej psychozie są nieprzewidywalni i mogą być niebezpieczni, nie każdy jednak jest taki sam i nie w każdym siedzi jednakowe zło czy dobro, każda psychoza na pewno jest inna, niepowtarzalna, ta w pełnej formie oczywiście.
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
jak sobie radzicie z m.s ? Depresja 80 23/03/2022 06:54
Pogadajmy sobie cz 4 Porozmawiajmy 1590 30/12/2021 17:07
Jak sobie radzicie z chorobą? Schizofrenia 19 24/07/2020 18:49
Jak sobie poradzić w związku z CHAD Przedstaw się 4 24/04/2020 19:04
A jakby tak.. Nasze wątki - część otwarta 21 24/02/2020 16:32

50,300,024 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024