04 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
2 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia lękowe
 Drukuj temat
lek a panika
weronika
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05/02/2009 01:23
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 856
Data rejestracji: 10.08.08

gdzie lezy granica pomiedzy tymi dwoma stanami?
[URL=http://chomikuj.pl/?page=258631]moja spiżarnia[/URL]
na skraju...
 
http://tailtu.blox.pl
Makro
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 05/02/2009 21:26
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

lek jest czymś o mniejszym nasileniu dłużej się utrzymuje. Panika ma ostry początek, wysoki poziom, szybko ustępuje.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Rat
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 20/05/2011 23:09
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

daję pytanie do tego tematu , bo to i z lękiem i paniką chyba ma się .
Regulacja lęku , można to w sobie wyćwiczyć ?
Oczywiście chodzi mi o zmniejszenie lęku , ale by do tego doszło , potrzeba tez i umieć ten lęk zwiększyć .
Domyślam , się ,że pytanie pokrętne , tym bardziej , zwiększenie lęku , kiedy każdy broni się jak może [ ja również]
Da się ? ( lęk zmniejszyć w krótkim czasie ) , po takim ćwiczeniu , że skoro mogę go zwiększyć ... mogę go również zminimalizować .. ?
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
kameleon
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26/04/2012 01:15
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 10
Data rejestracji: 25.04.12

A nie jest tak, że panika to gdy już tracimy kontrolę?
 
Pogodna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26/04/2012 11:51
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Rat jednym ze sposobów (który na mnie działa) jest odwrócenie uwagi od lęku, np. zaczynam opisywać coś co widzę może to być np. drzewo. Idę sobie np na jakieś spotkanie i dopada mnie lęk patrze na drzewo i mówię - jest wielkie zielone, na zimę zrzuca liście, miłe wspomnienie np. jak bawiłam się w dzieciństwie na takim drzewie. Przechodzę do tego, że jest wiosna jest w koło zielono, szukam kwiatów jak idę - nie zbieram ich ale patrzę wzrokiem - to pozwala mi sie uspokoić Smile Wiem, że niektórzy skupiają się na oddechu, liczą...
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Muszelka23
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 15/05/2012 23:06
Rozgrzewający się


Postów: 49
Data rejestracji: 01.05.11

Hmm , Prawdą jest iż stres zabija. Poczucie lęku i niepewności zjada mnie od środka.. Kto wie, czy nie nabawiłam się wrzodów żołądka;( Jestem po badaniach tarczycy oraz na cukrzycę i wszystko jest w jak najlepszym porządku.. Jednak włoski wypadają mi garściami a ja nie potrafię nad tym zapanować.. Biorę witaminy oraz zaczęłam spożywać obiadki jak należy, ale poprawy nie odczuwam ;/ Dzień w dzień się czegoś obawiam, w nocy wiercę się na łóżku nie mogąc zasną a serduszko nie bije jak należy. Czuje silny ból w klatce piersiowej( wiem, że przyczyną jest właśnie stres oraz lęk który niekorzystnie wpływa na moje zdrowie) Hmm lęk przed nowym wyzwaniem w związku z pracą ( miałam dostać awans - co wiąże się z nowymi obowiązkami oraz odpowiedzialnością) sprawił, iż zrezygnowałam z pracy. Bałam podjąć się ryzyka... Bałam się nawet pomyśleć o tym, że będzie inaczej.. Hmm Kochani. Powiem Wam tak: Marzę o takim dniu w którym obudzę się pełna energii i siły oraz zrelaksowana... Smile Przypomnę , iż jestem DDA - mój tato jest alkoholikiem a do 10 r.ż miałam moczenia nocne... ;/ Rzadko spałam dobrze jako dziecko.. Bałam się iż tato nie wróci do domu, bo jest pijany, bądź Ktoś go pobije... Bałam się, iż znów zrobiłam coś nie tak. Bałam się wypowiadać na głos swoje zdanie - nie miałam takiej możliwości . Do tej pory jestem szarą myszką jeśli chodzi o pewność siebie.. Hmm boje się szukać nowej pracy, gdyż nie wiem czy się połapię oraz czy dam sobie radę. Podziwiam osoby pracujące... za ich odwagęSmile Choć to normalne... ;] Hmm Nie radzę sobie z lękiem na dzień dzisiejszy.
"Musisz odnaleźć nadzieję i nieważne, że nazwą Ciebie głupcem"
 
Muszelka23
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 15/05/2012 23:09
Rozgrzewający się


Postów: 49
Data rejestracji: 01.05.11

troszeczkę nieskładnie napisałam .. Wybaczcie ! Ale tak to już jest, jak człowiek ma tysiąc myśli na minutę oraz bardzo dużo do opowiedzeniaSmile
"Musisz odnaleźć nadzieję i nieważne, że nazwą Ciebie głupcem"
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Lęk przez psychozą Zaburzenia lękowe 5 24/10/2021 18:29
Lęk przed dolegliwościami układu pokarmowego Zaburzenia odżywiania 6 28/02/2021 10:39
lęk przed silnym stresem, dezorientacją i wyparcie... Zaburzenia lękowe 4 05/01/2018 09:56
Wstyd czy lęk? Zaburzenia odżywiania 11 30/11/2017 17:34
Lęk przed grupą Zaburzenia lękowe 13 18/05/2017 11:27

50,362,954 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024