28 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Chad, a mieszkanie samej
veronika
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28/03/2014 13:25
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 14.03.14

Witam Wink!
Piszę ponieważ mam taką możliwość aby od maja zamieszkać samej, teraz mieszkam z rodzicami. Mam poczucie ,że się rozleniwiłam. Nie pomagam w domu, jestem jak małe dziecko. A kiedyś już mieszkałam sama, przed chorobą. Potrafiłam o siebie zadbać, a teraz dbają o mnie rodzice, jedzenie, pranie, porządki. Do wszystkiego muszę się sama zmuszać. Pracuję ,mam dwie odpowiedzialne prace. Codziennie walczę aby iść do pracy, zdarzało się ,że nie szłam, bo źle się czułam albo mi się nie chciało. Chcę bardzo zamieszkać samej ale się ogromnie boję czy sobie poradzę. Mam poczucie ,że wszystkiego będę uczyła się od podstaw, sprzątania, gotowania, dbania o garderobę. Będzie mi brakowało osób do których mogę się odezwać. A z drugiej strony pragnę niezależności, czy ktoś z Was miał tego typu problemy. Straciłam pewność siebie i napęd do robienie różnych rzeczy. Czy to minie?Mam poczucie jakbym zaczynała wszystko od nowa i bardzo się tego boję czy sobie poradzę. Nie chcę już żerować na rodzicach czas na wylot z gniazda.
 
fluorescent rabbit
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28/03/2014 19:55
Awatar

Finiszujący


Postów: 376
Data rejestracji: 11.06.12

print "jako ekspert od życia zadam ci pytanie pomocnicze"
raw_input("Czy uważasz że mieszkanie z rodzicami jest fajne i rozwojowe oraz czy prowadzi do fajnego udanego życia i spełnienia marzeń? (y/n): " )
Edytowane przez fluorescent rabbit dnia 28/03/2014 19:56
 
adalbert
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 31/03/2014 21:55
Rozgrzewający się


Postów: 10
Data rejestracji: 09.03.14

Witaj,
Ja zamieszkałem sam kiedy zaczęła u mnie się depresja i w tej sytuacji nie radziłbym mieszkać samej. Jak już chcesz weź sobie sublokatora ( ja tak zrobiłem i było to bardzo dobre posunięcie) ale to był czas studiów. Później mieszkałem róznie, sam z dziewczyną, z dziadkami którymi się opiekowałem, za granicą itd. Jeżeli Jesteś w fazie remisji i brania leków - wtedy podejmujesz racjonalne decyzje - zrób tak jak by było Ci dobrze z uwagi na chorobę. Jeżeli masz stany depresyjne - nie polecam bycia samemu. W mani również bo sieje spustoszenie. Musisz sama decydować ale nie zmuszać się. Ważne by być remisyjno-decyzyjno racjonalny.
 
fluorescent rabbit
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01/04/2014 00:02
Awatar

Finiszujący


Postów: 376
Data rejestracji: 11.06.12

@up podoba mi się to co napisałeś, całkiem z sensem

W sumie to ja tylko przez jakieś pół roku mieszkałam prawie sama, tzn z kimś ale bardzo rzadko ich widziałam, i to było koszmarne, bardzo sprzyjające depresji/ robieniu katyńskich rzeczy, jak np codziennie siedzenie samej i oglądanie seriali z piwem i trawką, prawie samej bo miałam plakat Beatles'ów. No i sprzyja to jedzeniu codziennie mrożonej pizzy, bo nie ma kto cię ochrzanic że to niezdrowo

Podsumowując lepiej z kumplami lub z partnerem
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Praca a chad Choroba afektywna dwubiegunowa 32 25/09/2022 14:08
Bezsennosc w Chad Choroba afektywna dwubiegunowa 20 22/11/2021 00:36
Trójmiasto:Poszukiwana Grupa wsparcia dla partnerów osob z Chad Przedstaw się 9 22/08/2021 22:21
Jeszcze żona chłopaka z chad Przedstaw się 4 05/11/2020 18:48
Chad a dalsze życie i wychowywanie razem dzieci Choroba afektywna dwubiegunowa 5 30/07/2020 20:55

50,309,850 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024