26 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Chad a dalsze życie i wychowywanie razem dzieci
Justbez
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 26/07/2020 15:22
Rozgrzewający się


Postów: 8
Data rejestracji: 26.07.20

Cześć. Jestem żoną chadowca. Mamy razem 8 miesięcznego synka. Przez manię męża właśnie nasze poukładane życie sie rozpadło.. Swoja historie opisalam w dziale "Przedstaw się" zastanawiam sie nad odejściem od męża. W tej manii prawie zniszczył mnie psychicznie, obecnie jest w szpitalu ale obawiam sie ze po wyjściu porzuci leczenie.. Tak jak wcześniej.. I stad moje rozterki. Kocham go, jesteśmy razem 12 lat, od liceum, ale nie chce dla syna życia w takiej rodzinie i sama tez boję sie ze ja popadłabym w depresję gdyby to co przeżywaliśmy przez ostatnie miesiące sie powtórzylo. Czy są tutaj kobiety które są/były w podobnej sytuacji? Czy wybrałyście dla dziecka pełną rodzinę i zycie z chorobą męża czy jednak odeszłyście?
 
Nieustraszona
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26/07/2020 20:51
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Nie mam męża z CHAD, ale czasem warto ratować siebie. Jednak decyzja musi być przemyślana i najlepsza przedewszystkim dla Ciebie.
Myślę, że może warto skorzystać samej z pomocy psychologa. Tak, żeby to poukładać.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Makro
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27/07/2020 01:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Pewnie nikt nie powinien Ci doradzać co zrobić, tylko ty jesteś w stanie zrobić bilans, podjąć ryzyko, przegrać lub wygrać.
Podejrzewam, że szukasz teraz argumentów za lub przeciw swojej decyzji. Natomiast warto jednak podjąć ją na zimno, nie w momencie, gdy tobą targają jeszcze emocje związane z manią męża.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
sigma
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 27/07/2020 09:53
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Byłam kilka lat w związku z osobą co prawda nie z CHAD, ale z borderline, pod względem zachowań bywało podobnie. I przez kilka lat byłam mistrzem usprawiedliwiania, tłumaczenia wszystkiego zaburzeniem, wybaczania... aż w końcu po dwóch latach własbej terapii doszłam do tego, że określiłam, czego chcę od związku i na co nie będę się zgadzać, bez względu na diagnozę drugiej strony. I to był koniec związku, bo szybko się okazało, że na relację z poszanowaniem moich granic nie ma szans.
Ten pierwszy rok po rozstaniu był bardzo trudny, ale nie żałuję i nigdy nie żałowałam tej decyzji. To był jedyny sposób, żebym ja też mogła psychicznie stanąć na nogi.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Justbez
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2020 20:55
Rozgrzewający się


Postów: 8
Data rejestracji: 26.07.20

Dziękuję za te rady. Faktycznej taką decyzję muszę podjąć dopiero gdy emocje całkiem opadną żeby później nie żałować, ale zrozumiałam że to nie będzie tylko moja decyzja.. chodzi mi o to że jesli mąż nie bedzie sie leczył to znaczy ze nie rozumie jak my przez jego manie cierpimy, a ja czego bym nie zrobiła to i tak wspólne zycie sie nie uda.. Mozna zaryzykowac dalsza wspólną przyszłość gdy on sie świadomie leczy, vez leczenia pozostanie w tym związku byłoby chyba moją głupotą...
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Praca a chad Choroba afektywna dwubiegunowa 32 25/09/2022 14:08
Dzieci sensem życia? Dzieci 19 16/02/2022 04:36
Bezsennosc w Chad Choroba afektywna dwubiegunowa 20 22/11/2021 00:36
Życie na Chadzie Przedstaw się 11 27/09/2021 15:17
Trójmiasto:Poszukiwana Grupa wsparcia dla partnerów osob z Chad Przedstaw się 9 22/08/2021 22:21

50,297,173 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024