19 Wrzesień 2017
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Jaskolka Jaskolka
00:06:47 Offline
Klara Klara
01:03:34 Offline
sigma sigma
01:39:15 Offline
Life Life
01:51:01 Offline
Alia Alia
03:31:28 Offline
Ostatnio zarejestrował się: Julia
Ogółem Użytkowników:1,797
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

14/09/2017
Ten moment, kiedy cieszysz się, że masz taki króciutki dzień pracy i w końcu trochę odpoczniesz... po czym uświadamiasz sobie, że ten króciutki dzień to jest 9 godzin Pfft

04/08/2017
Nie musialamcalejbatal
i uruchamiac wystarczylo moje odwolanie.

04/08/2017
Zlozylam odwolanie laborant napisalam. Miedzy czasie uruchomilam rzecznika konsumenta oraz wojwodzki urzad telekomunikacyjny czy jakos tak sie to nazywa.

03/08/2017
Ale w negocjacjach z nimi wygrałaś? Czy w sądzie?

03/08/2017
Jestem genialna wygralam z Orange zacieszacz naliczyli mi kare za wypowiedzenie umowy na ponad 300 zl.

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Leki
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
odstawienie leków a wystąpienie padaczki
Basienka
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 03/12/2013 19:46
Awatar

Medalista


Postów: 630
Data rejestracji: 31.08.13

Temat bardziej medyczny, ale może ktoś się zna - czy możliwe jest pojawienie się napadów padaczki po odstawieniu/zmianie leków przeciwdepresyjnych lub neuroleptyków?
Jeśli tak to czy jest to częste?
Można temu zapobiec?
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
 
tajfunek
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 03/12/2013 21:49
Awatar

Pasjonat


Postów: 6361
Data rejestracji: 31.05.09

Mnie kiedys lekarz poinformował o takiej możliwości. Szczególnie gdy sama z duzej dawki odstawialam z dnia na dzień.
Słowa, którymi z małostkowości czy z ignorancji zatruwa się serce własnego dziecka, zostają na zawsze w pamięci i prędzej czy później spopielają mu duszę.
 
Basienka
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 03/12/2013 22:16
Awatar

Medalista


Postów: 630
Data rejestracji: 31.08.13

Ja odstawiłam tak jak lekarz zalecił-dość szybko bo w 2dni z Mozarinu do zera zjechałam i poza zawrotami głowy mam takie dziwne odczucia, jakbym na sekundę świadomość traciła Sad
No i się przestraszyłam Sad
Teraz w ulotce przeczytałam, że mogą wystąpić po odstawieniu "odczucia porażenia prądem elektrycznym, w tym także w obrębie głowy"...może to jest to...oby nic poważniejszego się nie działo.
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
 
Perfidia
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 03/12/2013 22:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Jeżeli lek ma działanie przeciwpadaczkowe, to wtedy trzeba uważać przy odstawianiu i schodzić stopniowo. Np. tak jest przy tegretolu.
Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.

A.Einstein


1,6180339887498948482045868343656...
 
http://antyproana.blox.pl
Basienka
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 03/12/2013 22:57
Awatar

Medalista


Postów: 630
Data rejestracji: 31.08.13

Czyli przy odstawianiu antydepresantów (SSRI np) nie ma raczej ryzyka, tak?

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
 
Perfidia
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 03/12/2013 23:26
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Myślę sobie, że przy odstawianiu każdego leku, który kupuje się na receptę dobrze jest skonsultować z lekarzem sposób odstawiania. Bo nawet jeżeli nie ma zwiększonego ryzyka napadu padaczki, to mogą być inne nieciekawe zjawiska.
Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.

A.Einstein


1,6180339887498948482045868343656...
 
http://antyproana.blox.pl
Makro
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 03/12/2013 23:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3366
Data rejestracji: 10.08.08

Można temu zapobiec?

Zrobić to zgodnie z wytycznymi lekarza.
"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."
Karl Kraus
Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłączone. Proszę nie traktować moich słów jako wiążących.
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Basienka
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 03/12/2013 23:50
Awatar

Medalista


Postów: 630
Data rejestracji: 31.08.13

Makro - jak napisałam w drugim poście - odstawiam zgodnie z wytycznymi lekarza. Zalecił odstawienie Mozarinu 10mg w ciągu dwóch dni (po 5mg, a trzeciego dnia już bez) i od czwartego fluoksetyna.
Z uwagi na dziwne doznania w głowie zaniepokoiłam się, że coś mi grozi, że może tempo odstawiania było zbyt szybkie. Więc szukam informacji.
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
 
Nieustraszona
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2013 00:08
Awatar

Mistrzuniu


Postów: 3834
Data rejestracji: 03.04.10

10 mg to mala dawka, skonsultuj sie z lekarzem, chociaz telefonicznie.
I forgot how to hope/ This night's been so long/ I cling to your promise/ There will be a dawn
 
Basienka
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2013 00:19
Awatar

Medalista


Postów: 630
Data rejestracji: 31.08.13

Tak zrobię, jeśli to nie minie, ale dopiero w piątek będę mogła, bo dopiero wtedy będzie w PZP.
Dzięki Nieustraszona Smile
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
 
Makro
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2013 00:57
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3366
Data rejestracji: 10.08.08

To co opisujesz to zwykłe objawy odstawienne - zwykle łagodne i przemijające. Najczęściej 48 h od ostatniej dawki, w zależności od leku do 2 tygodni. Fluoksetyna jest lekiem z grupy SSRI, czasami jest nawet stosowana do odstawiania innych leków ze względu na długi okres półtrwania. Zatem obecność intensywnych objawów odstawiennych jest mało prawdopodobna.
"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."
Karl Kraus
Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłączone. Proszę nie traktować moich słów jako wiążących.
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Basienka
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2013 01:22
Awatar

Medalista


Postów: 630
Data rejestracji: 31.08.13

Dziękuję Makro - o takie konkrety mi chodziło Smile
Zatem spokojnie jeszcze poobserwuję nasilenie tych objawów i jakby co skontaktuję się z lekarzem, ale liczę, że nie będzie to konieczne.
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zażywanie dwóch leków na raz?? Leki 3 04/07/2017 21:05
Negatywny wpływ odstawienia leków. Schizofrenia 11 09/02/2016 13:54
Psychoterapeuta- podejście do leków? Znalezione w sieci 6 01/02/2016 17:01
Spadek efektywności leków po przerwie w terapii Leki 7 29/09/2014 21:38
Myśli samobójcze w depresji zależne od rodzaju leków antydepresyjnych Znalezione w sieci 6 23/01/2013 21:31

16,559,155 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

©Paweł Chludziński 2008 -2017. Kopiowanie bez zgody lub podania źródła zabronione.