07 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mirbla Mirbla
17:01:17 Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
5 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
6 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
CHAD a borderline
dark
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27/04/2013 13:35
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 47
Data rejestracji: 25.01.10

Witam, piszę ze szpitala, gdzie trafiłem po próbie samobójczej, z diagnozą "ciężki epizod depresji w przebiegu CHAD". Wcześniej miałem u lekarza prowadzącego diagnozę: CHAD + borderline + nieleczone ADHD.

Tu lekarka prowadząca mi sugeruje, że mam tylko bodrderline, jak zrozumiałem, dlatego, że daje to objawy ze spektrum CHAD, a nie mam regularnych i silnych, naprzemiennych z depresją stanów maniakalnych (a i depresje ponoć nie takie straszne.
Nie wiem, co o tym myśleć, zwłaszcza, że może to mieć wpływ na papiery - dziś mam umiarkowany stopień niepełnosprawności na CHAD, i tylko dzięki temu, że mam zasiłek stały udaje mi się jakoś funkcjonować, raz lepiej, raz gorzej, ale np. udało mi się niemal od zera prawie skończyć studia (ostatnia depra - rozwód miał tu zapewne swoje znaczenie - przerwała mi magisterkę w połowie, mam nadzieję, że skończę).
Z doświadczenia wiem, że próba rzucenia mnie na głęboką wodę pełną rekinów, jaką jest dziś otwarty rynek pracy (stres, agresywna rywalizacja) nie będzie dla mnie inspiracją, prędzej się rozpiję albo zabiję.

Co do konieczności ciągłej psychoterapii w związku z borderline, zgadzam się, od lat praktykuję, i pomalutku osiągam widoczne efekty.

Pozdrawiam, co możecie na ten temat powiedzieć?
[i]"Nauczyłem się śmiać z własnego trupa" Andrzej Bursa[/i]
 
Tiger2005x
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 27/04/2013 15:12
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 16
Data rejestracji: 11.04.13

Trzeba brać leki, które stabilizują nastrój, ja biorę lit i pomaga. Chociaż ja chyba tylko raz mialem deprezję, częściej mnie atakowała maniaSmile
Mam wygodne życie i ciężko mi raczej wpadać w depresję.
A z tego forum się dowiedziałem że wielu artystów czy np aktor Jean-Claude-Van Damme też ma CHAD, a żyje i dobrze sobie radzi.
 
fluorescent rabbit
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27/04/2013 22:39
Awatar

Finiszujący


Postów: 376
Data rejestracji: 11.06.12

ciężka sprawa.

może jakieś praktyki dodatkowe sobie załatw jak już masz ten zasiłek, takie nawet bez kasy, co by podbić CV, albo coś w stylu organizacji powiedzmy pożytku publicznego, fundacje, ekologia itp, poważni pracodawcy zdarza się że też przychylnie patrzą na takie opcje, ja mam jakieś doświadczenie w tym zakresie i to dobrze działa na ludzi naszego typu

chodzi o to że nie siedzisz na tyłku przed tv tylko robisz coś pożytecznego, fajnego, jak dla mnie to jest jedyny sposób żeby utrzymać siebie w dobrym stanie psychicznym, widzieć dla siebie jakieś zastosowanie ogólnie, w społeczeństwie
 
Efenti
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 04/05/2013 10:16
Rozgrzewający się


Postów: 44
Data rejestracji: 24.01.13

Fluorescent rabbit dobrze prawi Smile Podstawa to próby podjęcia jakiejkolwiek aktywności. Wystarczy cokolwiek, na początek polecam nawet codzienne głupie spacery jako element wdrażania się w tryb życia codziennego. Chodzi mi o dodanie nowej atrakcji. Co dalej ze sobą począć? Nie wiem bo na razie jestem na etapie wspomnianych wyjść "do ludzi". Ale myślę też o reaktywacji dawnych, umarłych, znajomości celem resocjalizacji i podchody pod szukanie lekkiej pracy. Najważniejsze to nie siedzieć w domu samemu ze sobą bo bo to tylko prowadzi do zapaści.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Praca a chad Choroba afektywna dwubiegunowa 32 25/09/2022 14:08
Bezsennosc w Chad Choroba afektywna dwubiegunowa 20 22/11/2021 00:36
Trójmiasto:Poszukiwana Grupa wsparcia dla partnerów osob z Chad Przedstaw się 9 22/08/2021 22:21
czy można rozładować ogromne napięcie w borderline? Zaburzenia osobowości 3 28/05/2021 13:44
Jeszcze żona chłopaka z chad Przedstaw się 4 05/11/2020 18:48

50,376,145 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024