26 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Lenistwo w naszym życiu
Diuna
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 17/01/2013 16:59
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Pisze na podstwie własnych doświadczeń, choc domyślam się, że innych też to może dotyczyć.
Zaznaczam z góry- nie jestem w Depresji. Nastrój mam dobry, tyle, że od kilku dni po prostu nic mi się nie chce. Do pracy nie pójdę- bo mi sie nie chce. Totalnie mi to zwisa, moim strojem bojowym jest pidźamka. Mama się martwi, wiec dziś wmówiłam sobie przeziebienie (coś tam z nosa leci). Zakres poruszania się- komputer, lodówka. Nie mam najmniejszych wyrzutów sumienia, że zaniedbuję obowiązki. Gary zmywam tylko zleku przed gniewem mamusi. Może to syndrom amotywacyjny? Jednocześnie hiperaktywność w dziedzinach nie wymagajacych wstania od kompa. Tyle, jeśli chodzi o studium przypadku.

Zastanawiam się, jakie granice w lenistwie są normalne, jak lenistwo postrzegaja inni użytkownicy, jak sobie z nim radzą, jakie emocje wzbudza ten stan "nie chce mi sie i nie zrobię".
Czy wogóle sobie na coś takiego pozwalacie? I dlaczego to takie przyjemne?Smile
Srutututu, pęczek drutu
 
Pogodna
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 17/01/2013 17:46
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Lenistwo przydarza mi się często - nie ma co się oszukiwać. Niestety często też manipuluję i wykorzystuję to, że zdarzało mi się popadać w depresję - po prostu znajduje usprawiedliwienie, tego, że wolę leżeć niż robić.
Wybierając studia zrobiłam rozeznanie gdzie płacę i niewiele ode mnie wymagają? I tego się trzymam, nie chce mi się uczyć, nie chce mi się nawet jeździć na studia - sama rozpoznaję lenistwo a lęki czy złe samopoczucie jednak przed innymi przyznać - jestem leniem w niektórych sytuacjach- jest mi ciężko Pfft.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
e-milka
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 18/01/2013 12:57
Awatar

Medalista


Postów: 584
Data rejestracji: 28.12.12

[quote][b]Diuna napisał/a:[/b]
Zastanawiam się, jakie granice w lenistwie są normalne, jak lenistwo postrzegaja inni użytkownicy, jak sobie z nim radzą, jakie emocje wzbudza ten stan "nie chce mi sie i nie zrobię".
Czy wogóle sobie na coś takiego pozwalacie? I dlaczego to takie przyjemne?Smile[/quote]

Och ja uwielbiam móc poleniuchować Smile Na co dzień rzadko mogę sobie na to pozwolić, ale z utęsknieniem wypatruję takich dni kiedy "nic nie muszę". Oczywiście coś do zrobienia zawsze się znajdzie, ale jeśli nie jest na już to nieraz odkładam to na kiedy indziej tylko po to żeby móc poleniuchować.
Gdzie leży granica - jeśli zaczynam mieć wyrzuty sumienia, że nic nie robię to znak, że czas się wziąć do roboty.

A od całkiem innej strony to mam wrażenie, że praca i obowiązki chronią mnie przed całkowitym rozpadem. Gdybym nie miała pracy to pewnie spędzałabym cały dzień na nic-nie-robieniu.
Jeszcze tylko parę wiosen
Jeszcze parę przygód z losem
i kłopotów będzie mniej
Ach, cierpliwość tylko miej
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Muzyka w naszym życiu W wolnym czasie 53 12/07/2020 08:08
Prokrastynacja i zwykłe, prymitywne lenistwo Nasze wątki - część otwarta 7 23/11/2015 09:30
Bóg w moim życiu Porozmawiajmy 157 19/04/2015 22:35
MichałChad w codziennym życiu.. Nasze wątki - część otwarta 25 12/11/2011 13:11
cyberprzestrzeń w naszym życiu Porozmawiajmy 14 05/03/2011 19:34

50,298,468 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024