24 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
6 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
SOPA ACTA czyli wszyscy jesteśmy terrorystami ???
Czader
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 22/01/2012 18:52
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]Tymczasem amerykańskie SOPA i europejskie ACTA to klasyczny przykład przepychania przepisów, które służą wąskiej grupie silnych ludzi, a mogą uderzać we wszystkich pozostałych.[/i]
[url]http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104665,11012989,Ataki_na_polskie_serwery___nasz_komentarz.html[/url]

A mój komentarz będzie taki - nie chciałbym obudzić się pewnego dnia i dowiedzieć że "mam efkę" zostało zamknięte a Makro aresztowany.

Tak, jestem terrorystą, wkleiłem dzisiaj muzykę z youtube.
 
musta
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 22/01/2012 19:30
Awatar

Finiszujący


Postów: 323
Data rejestracji: 25.03.11

podobno Polska jednak ma odłożyć podpisanie tego cuda.. podobno.. Demonstracja 24ego, a protesty..chyba na każdej stronie ^^. Mam nadzieję, że będzie jak zwykle..czyli Polak potrafi Grin i wszystko im w łeb weźmie Smile


[center][i]Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś..[/i][/center]
[center][b]Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.[/b]
[/center]
[center]Hell is empty, and all the devils are here...[/center]
 
ef
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 22/01/2012 22:43
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

jak podpiszą ACTA to ja nie skończę studiów przecież!
chyba.
:/
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
ef
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 23/01/2012 14:50
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

no i koniec z Sheldonem Sad
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Jaskolka
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 23/01/2012 15:38
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Hm, ja jestem jakaś zawsze nie na czasie ze wszystkim... oświeci mnie ktoś pokrótce, o co z tymi ustawami chodzi? Przeczytałam ten artykuł: [url]http://www.wiadomosci24.pl/artykul/sopa_i_acta_czyli_panika_w_sieci_o_co_w_tym_chodzi_223227.html[/url]
Ale nadal nie rozumiem. Wydawało mi się, że tego typu rzeczy już wprowadzić próbowali? Bardziej przeraziło mnie, jak mi ktoś powiedział "zamkną Wikipedię"... ale nadal nie rozumiem tego wszystkiego.
Byłby ktoś tak dobry i łopatologicznie wytłumaczył mi różnicę między tym, co chcą wprowadzić, a tym, co jest?
 
musta
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 23/01/2012 15:45
Awatar

Finiszujący


Postów: 323
Data rejestracji: 25.03.11

chcą wprowadzić całkowitą kontrolę, w związku z walką z piractwem.. a więc.. koniec ściągania filmów, muzyki itd koniec oglądania filmów online, koniec portali z wymianami plików, koniec kopiowania treści, obrazów itd Nie będzie nic wolno Pfft
I chcą odpowiedzialnością obarczać dostawców internetu, którzy będą zmuszeni przekazywać im dane o swoich klientach, czyli np o tobie.. co robisz z netem.. co ściągasz, wysyłasz..itd.. znaczy permanentna inwigilacja..
[center][i]Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś..[/i][/center]
[center][b]Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.[/b]
[/center]
[center]Hell is empty, and all the devils are here...[/center]
 
Czader
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 23/01/2012 16:09
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Łopatologicznie Smile
[img]http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/201201/1327148774_by_Skarga_500.jpg[/img]
 
Jaskolka
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 23/01/2012 16:10
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Ale co, jak napiszę wiersz i wrzucę go w postaci pliku na chomika to też mnie za to zamkną? Grin

A ogólnie to nadal mam wrażenie, że to już chcieli wprowadzić, a jakoś nie bardzo im się udało. A nawet jak się uda, to już widzę, jak się znajdują czas i kasa na opłacenie ludzi, którzy by się tym szczegółowo zajmowali... dobra, może w innych krajach tak, ale w Polsce?
Chyba nie umiem ulegać tego typu panice Pfft Obym później nie żałowała (może powinnam ściągnąć te zaległe odcinki House'a jednak xD)
 
Czader
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 23/01/2012 16:13
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Przepraszam źle się wkleiło trzeba kliknąć ;-)
[url]http://demotywatory.pl/3657064/UDOSTEPNIJ[/url]

Jaskółeczko: wyobraź sobie sytuację następującą.
Budzisz się rano... i nie masz dostępu do internetu.
Jakiegokolwiek. A dlaczego ? Bo się komuś nie spodobał Twój Wiersz na Chomiku Smile
 
musta
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 23/01/2012 16:30
Awatar

Finiszujący


Postów: 323
Data rejestracji: 25.03.11

chomika to w ogóle zamknął ... bo tam masa naruszeń jest. Rapita zamknęli podobnie jak MU, ale oni wygrali sprawę w sądzieSmile
Co do całej tej akcji, to ja osobiście z jednej str myślę, że rzeczywiście nic z tego w Polsce nie będzie..Ale z drugiej, jeśli głównym założeniem jest szczucie zmuszanie dostawcy do szpiegowania odbiorcy, żeby uniknąć kar... to kto wie.. znowu zacznie się "złoty wiek" donosów Pfft
[center][i]Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś..[/i][/center]
[center][b]Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.[/b]
[/center]
[center]Hell is empty, and all the devils are here...[/center]
 
Jaskolka
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 23/01/2012 16:40
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Chciałam wyedytować poprzedniego posta, bo go napisałam zanim zobaczyłam obrazek wklejony przez Czadera (dobrze się wkleił Smile tam trzeba kliknąć, żeby się powiększył Smile), ale coś wcięło tę edycję Wink

W sumie to zamknięcie facebooka nawet by mnie rozbawiło. Nie mam tam konta, czekałam na "5th of November", a nic nie wyszło, śmiesznie by było, jakby został zamknięty z powodu jakichś ustaw.
Ale ogólnie wydaje mi się, że czy w przypadku FB, czy YT, czy innych tego typu serwisów za duża kasa wchodzi w grę, żeby dało się je zamknąć. Jak nie oficjalnie, to po cichu pewnie zostanie załatwione, że będą sobie spokojnie funkcjonowały.
Inną rzeczą może być rzeczywiście to, czego zaczną się czepiać - ale hmm... naprawdę nie wyobrażam sobie sztabu ludzi oglądających głupsze lub mniej głupie filmiki w celu wychwycenia 2-sekundowego kawałka, w którym "coś jest nie tak" Wink Albo czytanie wierszy - hmm, musieliby mieć specjalne dofinansowanie na psychologów, jeśli pracowaliby w dziale czytającym emowiersze? I dodatek za ciężkie warunki pracy Grin
 
Czader
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 23/01/2012 16:57
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i] za duża kasa wchodzi w grę, żeby dało się je zamknąć[/i].

To jedna strona medalu, ale i dobry trop ;-)
"jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze" (jakiś czas temu T-Mobile miał pomysł na "mobilny internet" bez reklam - oczywiście nie spodobało się to "reklamożercom" wszelakim)
Z drugiej strony... wystarczyło żeby Google "szepnął" - wyłączymy przeglądarkę i się skończy dzień dziecka - i już się wszyscy zaczęli zastanawiać nad sensownością swoich posunięć ;-)

[i] nie wyobrażam sobie sztabu ludzi oglądających głupsze lub mniej głupie filmiki w celu wychwycenia 2-sekundowego kawałka, w którym "coś jest nie tak"[/i]

A to jest akurat prostrze niż myślisz ;-) Już teraz "sieć przeglądają boty" (indeksowanie stron, reklam, etc), już teraz są "ogólnoświatowe hasła/słowa" które wyłapane mają na celu "ochronę" (terroryzm, pedofilia, etc)

Najśmieszniejsze (a może najbardziej tragiczne) w tym wszystkim jest to że "ustalenia" były tajne. I gdyby nie wikileaks nikt by o nich nie wiedział.

W wersji polskiej: wydawało mi się że powstanie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji ma na celu stworzenie podstaw pod e-państwo (dostęp do urzędu/wybory/lekarz przez internet) a wychodzi na to że jak w tym dowcipie "permanentna inwigilacja", i "konsumpcja" treści przetworzonej "jedynie słusznej" bez jakiejkolwiek możliwości krytyki czegokolwiek. Dla "młodych" to może nowość na liście ;-) ale "starzy" pamiętają czasy cenzury wszelakiej. I to mi się w tym wszystkim najbardziej nie podoba.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
wszyscy odejdziemy Porozmawiajmy 8 31/05/2017 08:42
Brak szacunku do siebie, czyli sztuka bycia pasywnym Psychoterapia 6 15/03/2016 01:30
Schizofrenia czyli koszmarny powrót choroby a reakcje rodziny... Schizofrenia 8 20/04/2015 22:00
Szczęść Absolucie! : ) Czyli innymi słowy - witam. Przedstaw się 3 17/03/2015 02:19
żyć w zgodzie z samym sobą czyli ja i moja choroba Nasze wątki - część otwarta 185 23/02/2015 22:24

50,285,558 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024