23 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
5 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Schizofrenia
 Drukuj temat
Schizofrenia czyli koszmarny powrót choroby a reakcje rodziny...
emi
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 06/09/2014 21:13
Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 17.05.14

Witam !
Niedawno miałam nawrót schizofrenii...
Jedyne wsparcie miałam w rodzicach ,przyjaciółce i koleżance która jednak okazała się przyjaciółką...
Zaczęło się to ok 2-3 tygodni temu!
Zaczęłam nową pracę i byłam na tyle głupia że powiedziałam o swojej chorobie szefowi-potem zaczął się koszmar...
Szef niepokoił się mnie zatrudniając mnie bo parę razy źle się czułam było mi słabo i chciało się płakać miałam wrażenie że serce mi zaraz wyskoczy!
Parę razy byłam zwalniana - szef powiedział że może mi dać etat 8godzin a nie 14 -stu ... No ale po co ?
Wpadłyśmy z mamą w poważne problemy finansowe...
Chciałam dać z siebie wszystko pokazując że nie dam się chorobie -w pracy starałam się jak mogłam -być może za bardzo...
Rodzice później zauważyli moje dziwne zachowanie i gadkę ...
zaczęła się choroba a właściwie jej nawrót...
Poszłyśmy do lekarki zapisała nowy lek a właściwie stary lek z początków choroby -na początku brałam a później oszukiwałam rodziców bo bałam się przytyć znów...
Później się przyznałam mamie że nie łykam większej dawki i zaczęła się kontrol rodzicielska ...
Później zaczełam łykać ten lek pokazując że łykam ten ch....ny lek i śmiejąc się z tego ale mama później wyluzowała ...
Wcześniej sama zwolniłam się z pracy ...
Powoli dochodziłam do siebie i było super ...
Za to wcześniej chodziłam na stragan tam gdzie moja praca pod byle pretekstem...
Nawet żaliłam się wcześniej dziewczynie która jako jedyna wiedziała że zawsze miałam bodyguarda -mamę przy sobie a dzisiaj nie pod byle pretekstem...
Chodziłam wcześniej na 2 stragany na których robiłam i zdobyłam nr do szefa od tej dziewczyny głupia zadzwoniłam a szef powiedział że ju z nie ma dla mnie tam miejsca...
Roczarowanie i ból depresja że szok ...
Wcześniej słucham głośniej muzyki żeby się uspokoić...,ale to była ulga tylko na chwilę... Do tej pory mama ma dość już tej muzyki i wcale się nie dziwię . Nawet wydawało mi się że letnicy to ludzie od szefa bo zapamiętałam tatuaż a ja nie lubię tatuaży u jakiegoś gościa od letniczek -tłumaczyłam to sobie że tysiące ludzi ma tatuaże...
Ale ja wiedziałam lepiej ...
Później ubzdurałam sobie że znam numer rejestracyjny jednego z letników -tłumaczyłam sobie to nie prawda ale ja a raczej mój głupi rozum wiedział lepiej - przecież wydawało mi się lepiej że go gdzieś widziałam i jego córkę też i żonę.. Wcześniej robiłam zakupy wszędzie aby się uspokoić bo szef wypłacił mojej mamie pieniądze które zarobiłam .Pod koniec utraciłam najlepszą kumpelę a koleżanka która tu mieszka okazała się przyjaciółką -więc kupiłam jej córce fajny prezent bo ona by go nigdy nie kupiła bo za drogi...
Wyrzuciłam podczas pierwszej z nią rozmowy wszystko co mi leżało na duszy... Z moją najlepszą kumpelą się pogodziłam -od razu było lżejSmile .
ale chwytała mnie mocna depresja później była 2-ga wizyta l psychiatry żaliłam się lekarce że miałam zawroty głowy i mocne bóle też ! Przypisała nowy lek antydepresyjny ... Tak to się kończyło po woli ale bredziłam znalazłam tą dziewczynę z pracy na Facebooku gnębiłam głupimi wiadomościami że czuję się lepiej itd itp...
Na koniec wyszło że to była jednak schizofrenia ...
teraz jest dobrze ale nie mogę zapomnieć o tych ludziach -taka jestem że przywiązuje się do ludzi -wiem powinnam mieć na imię Głupota...
Teraz mama ma wezwania do sądu itd .itp. a ja miałam wcześniej myśli samobójcze ale chyba przeszły...
Dla tego prośba nigdy nie oszukujcie swoich rodziców i przyjaciół nawet tych co wydają się kolegami... Zalamka Sad Zalamka
 
Sonic
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 06/09/2014 22:00
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Cześć Emi Smile

bardzo mi przykro,że spotyka Cię tyle zła. Chciałbym to zatrzymać wziąć to wszystko na siebie,żebyś była szczęśliwa,zdrowa. Może zacznij od mniejszego obciążenia, nie musisz pracować na półtora etatu i tak jesteś wartościowa, nieważne ile byś pracowała. Emi spełniaj swoje pasje wtedy można nawet z chorobą żyć szczęśliwe w tych czasach jest pełno ludzi zdrowych, bogatych pracujących na kilka etatów i budzą się w starości, niespełnieni. Chciałbym wziąć cierpienie innych na siebie byle tylko nie działo się tyle złego.
Emi nie nazywaj się "Głupota" bo taka nie jesteś. Nie znam Cię ale czuje,że jesteś bardzo mądra i inteligentna. Mam nadzieję,że ułożą wam się kwestie finansowe i z sądem. Zawsze uważałem,że można żyć biedniej a szczęśliwie niż bogato,a w cierpieniu. (wiem dziwak jestem,w dzisiejszych czasach liczy się tylko nowy Iphone, BMW i willa z basenem). Obie z mamą jesteście bardzo dzielne. Też mam m.s od dłuższego czasu, wierzę,że poradzisz sobie z tym. ( i pisze to osoba,która nie potrafi sobie poradzić ehh). Trzymam za Ciebie kciuki. Chciałbym Cię przytulić ale mogę tylko wirtualnie Pocieszacz
Emi będę się o Ciebie modlić.
Edytowane przez Sonic dnia 06/09/2014 22:02
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
emi
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 07/09/2014 15:17
Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 17.05.14

Hej Sonic !

Dzięki za troskę i modlitwę ...
Wiesz ja się tyle wycierpiałam że szok a zapomniałam ze jeszcze miałam przeziębienie a letnicy poprzekręcali radio kaszubskie z specyficznymi piosenkami a w między czasie stale jechały 2 samochody jeden puszczał tą piosenkę co jest w taty radiu a i wcześniej jakaś młodzież śpiewała piosenkę która było słychać koło straganu -ale to pewnie moje urojenia były. Nie zapomnę jak ktoś głośno gadał pod moim pokojem -mama mówi że to były moje urojenia i pewnie tak było Zalamka
Edytowane przez emi dnia 07/09/2014 15:17
 
emi
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 07/09/2014 15:41
Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 17.05.14

Hejka! Wink

Wiesz Sonic jak na ironię mam bogatę nazwisko a powinnam mieć Kłopotek...
Nie zapomnę tekstu na stoisku -chyba troszkę przesadziliśmy ... Shock
 
emi
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 09/09/2014 17:44
Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 17.05.14

Już czuję niewielka poprawę tylko nikt mi nie wierzy niestety Grin
 
emi
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 31/01/2015 21:45
Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 17.05.14

Dzisiaj czuję że niektóre rzeczy były prawdziwe ,ale dużo też sobie wyobraziłam a wszystkiemu był winien stres ...
Z resztą czy warto to rozdrapywać...???
Bo ja myślę że nie Pfft
 
adam79
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 31/01/2015 22:15
Rozgrzewający się


Postów: 25
Data rejestracji: 20.10.14

Nie poddawaj się "Emi"!
 
emi
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 20/04/2015 22:00
Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 17.05.14

Pojawiła się szansa znalezienia pracy ale boję się że znów zachoruję -jednocześnie żeby nie było chcę pracować ...!!!
Stres mnie nakręca i mimo że to wiem to jednocześnie boję się nawrotu -chociaż już tyle wycierpiałam że myślę że nic już nie jest mnie złamać! Mam wrażenie że rodzina mnie w tym nie wspiera bo uważa że jak dwa razy mi się noga podwineła to ja się do niczego nie nadaję ! Ehmm
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Żyję normalnie ze schizofrenią Przedstaw się 1 13/08/2023 14:47
Planeta Diuna. Powrót Królowej Nasze wątki - część otwarta 20 31/12/2022 11:51
Schizofrenia a język Schizofrenia 16 24/10/2021 21:14
Trening metapoznawczy dla pacjentów ze schizofrenią Schizofrenia 5 25/06/2021 00:37
Schizofrenia prosta - przemyślenia, spekulacje, wasze zdanie... Czym ona jest według was samych??? Schizofrenia 14 17/08/2020 20:46

50,280,780 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024