26 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Depresja
 Drukuj temat
Efka a higiena osobista
Sandra
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 10/11/2016 13:09
Finiszujący


Postów: 296
Data rejestracji: 23.10.16

Myję się codziennie. Używam antyperspirantów. Nie stosuję dezodorantów czy perfum. Zapominam ich użyć.
Problemem jest mycie zębów. Myję je krótko i nie dokładnie przez co są zażólcone. Piję dużo herbaty. Nie piję kawy i nie palę papierosów, a mimo to zęby wyglądaja koszmarnie.
Zęby są ładne i równe. Nie pomaga usuwanie kamienia i piaskowanie. Mam duże obawy przed wybielaniem.
 
martyna
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 11/11/2016 11:43
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Sandra mimo wszystko przestrzegasz zasad higieny i duża część ludzi chorujących na depresję również, ale jest też tak, że nie jesteś w stanie wstać z łóżka do toalety a co dopiero by się umyć.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
ploion
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 12/11/2016 01:26
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

Jak mam problem z żółtymi zębami po kawie/herbacie to mam zawsze w łazience pastę wybielającą i od czasu do czasu myję nią zęby.
Ale ja nigdy nie będę miałą powalająco białych zębów. Pani mi kiedyś mówiła, że naturalnie takie lekko żółtawe znaczą, że są mocne.
I wolę takie niż wybielanie i osłabianie zębów.

Ja tez mam ten problem, że zęby myję krótko, bo nie chce mi się stac nad umywalką, więc idę szczotkowac zęby przed tv, jakoś mi to lepiej wychodzi.
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
Cath
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 12/11/2016 13:30
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 21
Data rejestracji: 22.10.16

Z własnego doświadczenia polecam elektryczną szczoteczkę. Te przysłowiowe dwie minuty mycia to może są konieczne przy klasycznej szczoteczce, bo przy elektrycznej wystarczy przejechać się po łukach i zęby pozostają bez osadów. Ja przy zwykłej w młodości porysowałam sobie siekacze i już mam bruzdy na nich (widoczne przy zbliżeniu). Również mam naturalnie żółte zęby, ale przy ciemniejszych pomadkach na zasadzie kontrastu wydają się jaśniejsze. Smile
 
martyna
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 12/11/2016 17:39
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Tez polecam elektryczna szczoteczka Smile
Ja mam biale zeby wiec nie mam problemow z tym ale czym ciemnoejsza pomadka tym jasniejsze zeby.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Sandra
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2016 09:28
Finiszujący


Postów: 296
Data rejestracji: 23.10.16

Kupiłam wczoraj elektryczną szczoteczkę. Taką dla dzieci. Na początek wystarczy. Na razie nie mogę jej użyć, bo mam afty na dziąsłach. Afty robią mi się od brania leków np. antybiotyków.
 
ploion
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2016 13:57
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

A ja zamówiłam sobie ochraniacz na zęby, bo strasznie zaciskam nawet przy zwykłych czynnościach: czesanie włosów, krojenie warzyw Stres
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
Cath
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2016 21:29
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 21
Data rejestracji: 22.10.16

Znaczy taką szynę relaksacyjną? (Sprawdziłam w necie. Wcześniej nie wiedziałam, ze coś takiego istnieje.). Też mam problemy z zaciskaniem zębów. Mam w domu dwa ochraniacze ale takie ochronne przez urazem. Swego czasu trenowałam mma.

Co do elektrycznej szczoteczki. Przy pierwszych użyciach dziąsła mogą krwawić, ale to jest normalne i przechodzi. Po jakimś czasie nie ma już tego problemu.
 
ploion
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 01/12/2016 23:46
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

Tak, relaksacyjną. Też nie wiedziałam, że jest coś takiego dopóki nie trafiłam w necie przypadkiem Smile

A mycia zębów nie cierpię, bo zwyczajnie nudzi mnie ta czynnośc, ale co zrobic...
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
ef
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 02/12/2016 00:06
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

jak to w necie zamówiłaś szynę relaksacyjną??
ja wczoraj byłam w klinice brać wyciski do szyny właśnie, bo do tej pory używałam miękkiej szyny na zasadzie gipsu.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
ploion
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 02/12/2016 10:14
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

Właściwie nie szynę tylko taką nakładkę. Coś podobnego:
http://allegro.pl/perfect-smile-termokurczliwe-nakladki-na-zeby-usa-i5126258513.html

Pewnie nie będzie to tak trwałe jak tą, którą zrobią Ci profesjonaliści, ale może na mój użytek chociaż trochę pomoże... zobaczymy...
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
ef
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 02/12/2016 17:57
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

czyli to jest na wybielanie zębów, nie na stawy skroniowo-żuchwowe...
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
ploion
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 02/12/2016 18:08
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

Nie, zamówiłam takie zwykłe, nie na wybielanie
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
ploion
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 02/12/2016 18:10
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

"Nakładka relaksacyjna"

http://allegro.pl/nakladka-szyna-relaksacyjna-zgrzytanie-bruksizm-i6628885018.html
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
Jaskolka
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 03/12/2016 17:19
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Też się dziwię, bo znam parę osób, które właśnie nakładki na bruksizm wyrabiały indywidualnie u dentysty za ciężkie pieniądze.

Trwałość trwałością, mnie by interesowało raczej, na ile jest sztywna + na ile kształt odbiega od Twojego zwykłego zgryzu. Bo codzienne zakładanie czegoś, co będzie bardziej "pracowało" na łuku zębowym (zakładając, że pojawi się pewne niedopasowanie, nawet niezbyt uciążliwe), może się skończyć różnie - mówię to jako wieloletnia użytkowniczka aparatów ortodontycznych, w pewnym okresie zakładanych tylko na noc (nigdy nie miałam stałego) - ja osobiście bym się obawiała, czy efekty nie będą jak w przypadku noszenia wybranego w ciemno, niezgodnie ze wskazaniami, takiego aparatu. Mogę być przewrażliwiona w tym temacie...
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
ploion
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 03/12/2016 19:13
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

Niby jest termokurczliwa, więc trochę do zębów można dopasowac.
Nie mam bruksizmu tylko nerwowo zaciskam zęby.
Nie stac mnie na wyrabianie szyny u dentysty a zaciskanie szczęki też nie wpływa dobrze na zęby. Nie wiem co tu będzie gorsze.
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
Jaskolka
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2016 11:31
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Krótki przegląd internetu podpowiedział mi, że tych podlinkowanych (Grind No More) właśnie się nie wygotowuje (ale to znaczy, że inne takie właśnie są - zagrzać i zacisnąć na tym zęby). Z kolei są z tego powodu bardziej miękkie niż inne, ale i szybciej mogą się ścierać. Producent wskazuje na używanie 3 dni jednej sztuki i następnie wzięcie kolejnej - na Amazonie (pierwszy wynik w Google) za zestaw 14 sztuk jest niecałe 12 dolarów (nie wiem, ile przesyłka), na przyszłość może być chyba bardziej opłacalne niż za 30zł za sztukę Wink

Jak mówię, to dotyczące pracy na szczęce to głównie moje obawy (w jednej recenzji wśród minusów znalazłam też, że dla osób z małą szczęką może być niekomfortowe noszenie tego, co trochę te obawy potwierdza) - jak coś, warto skonsultować z dentystą Wink Przy czym warto też ocenić trwałość tej nakładki, bo może się okazać, że nawet po amazonowej (czy innej tego typu) cenie, przy rocznym użytkowaniu i tak szyna od dentysty się zwróci?


[small]Moderacjo, może warto by wydzielić temat dot. higieny jamy ustnej? Trochę obiegliśmy od wpływu efek, i mam wyrzuty sumienia przez ciągnięcie offtopa Pfft[/small]
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
ploion
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2016 14:41
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

Przyjmuję te argumenty, Jaskółko, ale żeby inwestycja w szynę od dentysty zwróciła się trzeba najpierw dysponowac taką gotówką Wink
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
Sandra
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 19/05/2017 19:04
Finiszujący


Postów: 296
Data rejestracji: 23.10.16

Zrobiłam coś w kwestii higieny osobistej, dla swoich zębów. Mianowicie zrobiłam usuwanie kamienia na zębach i piaskowanie. Nie był to pierwszy raz, ale dawno nie robiłam. Teraz mogę się uśmiechać, bo mam czyste zęby. Grin
 
girl interrupted
Dodany dnia 19/05/2017 21:22
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Sandra przybij piątkę - ja się wybieram do stomatologa 24.05 właśnie na usuwanie kamienia, a czy będę miała też piaskowanie to nie wiem Smile Powinnam wybielić, bo przez nadużywanie kofeiny trochę pożółkły... ale co zrobić, z kawy zrezygnować rzecz ciężka i nierealna Grin Powinnam również mniej szorować, bo drugie zęby o ile mi wiadomo mi nie wyrosną heh. Bardzo się cieszę z tej wizyty, że zrobię coś pożytecznego dla siebie, a tak dawno nie byłam u stomatologa, że aż wstyd.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Prawo jazdy a efka Ogólnie o psychiatrii 23 24/11/2021 17:30
aktualnie efka 31.30 Przedstaw się 5 22/07/2015 07:25
Czego Efka chce od bliskich? Zaburzenia odżywiania 5 27/11/2014 20:26
efka Uzależnienia 8 23/01/2010 16:28

50,300,503 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024