05 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
2 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
[Gloria]Jeszcze będzie...
Gloria
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11/04/2011 20:59
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

...przepięknie, jeszcze będzie NORMALNIE.
Tym optymistycznym cytatem z mniej optymistycznej piosenki chciałabym założyć swój wątek.
Co prawda, od dłuższego już czasu sensowne słowa trzymają się mnie jak igły na świątecznej choince w czerwcu, ale muszę przyznać, że brakuje mi własnego wątku. Choćby po to, żeby mieć swój kącik na wypadek gdyby okazało się, że o choinkę ktoś zadbał i zasadził w ziemi...

A tak na marginesie: umówiłam się na pierwszą konsultację (przedterapiową taką Smile). Termin dopiero na początek maja, ale cieszę się, że mam motywację, żeby brać się do tego czasu w garść. Poza tym do tego czasu może uzbieram te cholerne 100 zł Sad psiamać, ale nie mam juz zamiaru oszczędzać na swoim zdrowiu. Najwyżej kilka razy zrezygnuję z piwa ze znajomymi.Od kilku tygodni czuję się słabo, mam kłopoty ze snem, nie umiem sobie zorganizować czasu ani na naukę, ani na odpoczynek. Wiem, że to któraś z kolei terapia, którą zaczynam ale... myślę, że teraz do tego dojrzałam (nie piszę, że tak jest, piszę, że tak MYŚLĘ...), czuję, że moja choroba, pomimo znacznej poprawy, została zaleczona a nie WYleczona.
Będziecie trzymać kciuki...?
 
Nieustraszona
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11/04/2011 21:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

jasne trzymam Smile ja tez mam wizyte u terapeuty na poczatku maja, ale juz 2 Smile No i mnie troche mniej zaboli bo 80 zl

Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Kati
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 11/04/2011 21:21
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Gloria, za Ciebie zawszeSmile
 
Czader
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 11/04/2011 21:38
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Ty mi się kojarzysz z T.Love Pfft
Mieli taką piosenkę-cover "Gloria"
Rezerwuję kciuki do trzymania Smile
 
Nadzieja
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 11/04/2011 21:43
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Gloria trzymam kciuki i to bardzo mocno. Cieszę się i z wątki i z terapiiSmile
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Gloria
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11/04/2011 21:48
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Dziękuję, Kochani...:* Nie chcę zapeszać, znając mnie i moje umiejętności w trwaniu w podjętych przez siebie decyzji, wszystko do tego maja może ulec zmianie. Mam nadzieję jednak, że tym razem będzie inaczej. Bardzo potrzebuję zakończenia pewnych etapów w życiu, wyjaśnienia sobie samej pewnych procesów, zdarzeń no i uporządkowania siebie i swojego światopoglądu. Jakby nie patrzeć to rzeczy ważne,a wiem, że sama się do tego nie zmobilizuję. Poza tym sprawy zaszły tak daleko, że pewnie zdurniałabym jakbym zaczęła się nad tym samodzielnie zastanawiać.
 
Gloria
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 11/04/2011 21:51
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Czader, a piosenka super Grin
Tylko ja już nie mam siedemnastu lat... Sad
 
Kati
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 11/04/2011 21:52
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Oj tak. Staruszka z Ciebie.
Taka, że ja do końca nie wiem, czy traktować jak kobietę "po przejściach", czy jak dziewczynkę.
 
Czader
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 11/04/2011 21:53
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Ja mam bogatą wyobraźnię. 17 letnia dziewczynka brzmi bardzo hmmmm... smacznie ? Pfft Grin
 
Gloria
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 11/04/2011 21:59
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Zaczynasz jak mój facet Pfft wrrrrrrrr
 
modliszka
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 12/04/2011 13:59
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

Ja również trzymam kciuki, mocnoSmile
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
Gloria
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 12/04/2011 21:46
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Nienawidzę swoich studiów. Do takiego wniosku dochodzę pod koniec pierwszego roku. No ok, może jest kilka fajnych przedmiotów, w których czuję się dobra, ale to za mało, żeby to, co robię, czego się uczę, stało się dla mnie znośne.
Właściwie od początku liczyłam się z tym, że polonistyka to tylko takie wyjście awaryjne, że za rok z pewnością dostanę się na studia równoległe. Rzeczywistość okazała się brutalna, UW daje się we znaki, odwołuję wszystko, co myślałam i mówiłam na temat studiów tak [i]prostych[/i] jak filologia polska.
Praktycznie cały czas żyję w presji (żeby móc rozpocząć drugi kierunek, muszę uzyskać średnią powyżej 4,5), moi znajomi cieszą się, jak zaliczają na trójki, mnie nawet czwórki nie zadowalają. Widmo wysokiej średniej wisi nade mną i spędza sen z powiek. Zaciskam zęby, siadam i czytam, czytam, czytam...a w trakcie przyłapuję się co 5 minut, że nic nie rozumiem, że mnie to ani grzeje, ani ziębi. Powiem więcej: znienawidziłam literaturę odkąd studiuje. Książka nie kojarzy mi się już z przyjemnością, a z niemiłym obowiązkiem.
Jestem zła na siebie, na swoje chore ambicje (pogardziłam katolicka uczelnią na rzecz UW), nie wiem, co mam zrobić.
Nie mogę tego rzucić ot tak sobie. Po pierwsze rodzina, po drugie sama nie wiem, jakby najbliższe miesiące bezczynności na mnie wpłynęły. Byłabym najszczęśliwszą osobą na świecie, gdyby udało mi się zostać na uczelni (uniwerek jest super), ale na innym kierunku. Cały czas staram się mobilizować, żeby wyciągać te cholerne stopnie. Czasem tylko zadaję sobie pytanie, co będzie jak nie wyluzuję, jeśli okaże w czerwcu, że do szczęścia zabraknie mi punktu? Albo pół? Boję się tego, staram się tłumaczyć sobie, że jestem młoda, że mam jeszcze czas wybrać swoją drogę, ale z drugiej strony czuję się jak debil, który nie potrafi skończyć studiów Sad
 
Gloria
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 12/04/2011 21:48
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Czego potwierdzeniem są nawet błędy ortograficzne, które zrobiłam w powyższym poście Sad
 
Life
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 12/04/2011 21:54
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

Albo potrzebuję okularów, albo nie zrobiłaś żadnych błędów- czytam raz, drugi i nie mogę ich znaleźćWink
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Czader
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 12/04/2011 21:56
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i] jestem młoda, że mam jeszcze czas wybrać swoją drogę, ale z drugiej strony czuję się jak debil, który nie potrafi skończyć studiów[/i]

Gloria, nie tak, zmień podejście.
Studiuj dla siebie - nie dla ocen -
Ja wiem - wyścig szczurów - presja - powyżej 4.5 drugi kierunek będziesz miała za darmo - ale czy takie podejście do studiowania ma sens ?

Po co studiujesz ?

[i]znienawidziłam literaturę odkąd studiuje. Książka nie kojarzy mi się już z przyjemnością, a z niemiłym obowiązkiem.[/i]

Smutne Sad

Nie jesteś debilem.
Odrobinę przypominasz szczura
Który dopiero zaczyna swój wyścig
Pytanie:
Musisz się ścigać ?
 
Gloria
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 12/04/2011 21:56
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

"Jakby" w tym kontekście, w którym go użyłam powinnam napisać rozdzielnie Sad
 
Gloria
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 12/04/2011 21:58
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Czader, ale realnie patrząc ta średnia otworzyłaby mi alternatywę...Wtedy mogłabym zacząć drugi kierunek, a swój rzucić, ew. wziąć dziekankę..
 
Czader
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 12/04/2011 22:00
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Z ciekawości: a jaki drugi kierunek ?
 
Life
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 12/04/2011 22:06
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

Gloria- jeden błąd?? może po prostu nie docisnęłaś spacji i tyle.
Co do debila, który nie potrafi skończyć studiów - po pierwsze radzisz sobie tam całkiem nieźle, a po drugie jesteś jeszcze bardzo młoda, by zdecydować tak na 100%, co chcesz robić w życiu- mi w Twoim wieku i kilka lat później ciągle się zmieniały pomysły (ściśle ujmując mój sposób na życie w wieku od 18 lat)- raz chciałam być lekarzemGrin, potem aktorem, następnie studiować polonistykę sp. edytorsko medialną, potem... matematykę, fizykę, nauczanie wczesnoszkolne, aż padło ostatecznie na rachunkowości. Choć do nowego roku akademickiego na pewno mi się to zmieniPfft

Teraz jest Ci trudno i pewnie jeszcze przez jakiś czas będzie. Kierunek zawsze możesz zmienić i nie martw się tym, że stracisz rok. Trzymam za Ciebie mocno kciukiSmile
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Gloria
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 12/04/2011 22:06
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Psychologia albo prawo.
Oba kierunki trudne, ale ten trud jest przynajmniej opłacalny, na rynku pracy nikt nie potrzebuje polonistów.
Poza tym - obie dziedziny mnie jakoś interesują. Chociaż psychologia bardziej. Na prawo nie zdawałam, na psychologię dostałam się wszędzie, oprócz UW.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ciągle jeszcze ten świat jest piękny Nasze wątki - część otwarta 988 17/10/2021 13:18
Jeszcze żona chłopaka z chad Przedstaw się 4 05/11/2020 18:48
w tym swiecie jestem jeszcze ja Przedstaw się 4 23/07/2020 18:12
Matka i (jeszcze) żona ... Przedstaw się 2 16/05/2016 15:03
O grach jeszcze raz O komputerach 21 09/03/2016 18:27

50,365,538 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024