27 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
przedstawiam się ;)
sigma
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12/02/2011 02:37
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Witam Smile
I przedstawiam się Wink
Właściwie nie wiem, czy jestem w odpowiednim miejscu, bo żaden lekarz mi oficjalnie nigdy eFki w kartotekę nie wpisał... być może dlatego, że nigdy u żadnego nie byłam Wink. Byłam za to na psychoterapii. Tak się złożyło, że po dwóch bardzo nieprzyjemnych wydarzeniach, które mnie w krótkim odstępie czasu spotkały, wylądowałam w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. I dość szybko się okazało, że interwencja kryzysowa to dla mnie za mało i spotkania będą miały formę psychoterapii. Diagnozą mój terapeuta się nie zajmował, a przynajmniej nie informował mnie, co u mnie diagnozuje. Bo też miejsce nie na diagnozę było nastawione. Ale gdy sama sobie w pewnym momencie zdiagnozowałam fobię społeczną, a potem depresję, to obie moje diagnozy potwierdził (tak, jestem żywym potwierdzeniem stereotypu, że psychologię zwykle kończą ludzie, którzy sami mają ze sobą problemy... problemy mam, a psychologię skończyłam). Niestety, swojej kolejnej autodiagnozy, dotyczącej osobowości lękliwej/unikającej, nie zdążyłam ze swoim psychoterapeutą skonsultować, bo okazało się, że on przestaje w tym ośrodku pracować, więc nasza współpraca również musi być przerwana. A jako że ja akurat w tym czasie miałam wyjątkowo silne objawy depresyjne, to zaczął mnie namawiać nie tylko na to, żebym jak najszybciej znalazła kogoś, u kogo mogłabym terapię kontynuować, ale też na wizytę u psychiatry i włączenie do leczenia farmakoterapii. Na to pierwsze dałam się namówić, na drugie nie. Teraz jestem po pierwszej wizycie u nowej psychoterapeutki, która również próbuje mi wizytę u psychiatry zasugerować... A ja nadal wierzę, że jednak psychoterapia mi wystarczy.

Uff, to się przedstawiłam... mogę uznać, że mam eFkę? Wink
 
Kati
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12/02/2011 09:22
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Witaj SigmaSmile Z mojej strony możesz się uznać za przyjętą i mile widzianą. A Efka w tym momencie jest rzeczą drugorzędną. Swoją drogą lubię psychoterapeutów, którzy na starcie nie diagnozują i nie efkują.
 
tajfunek
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 12/02/2011 10:21
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Cześć SigmaSmile
W Ośrodku Interwencji Kryzysowej miałaś prowadzoną psychoterapię? Dobrze zrozumiałam?
 
Mademoisellka
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12/02/2011 11:02
Awatar

Medalista


Postów: 583
Data rejestracji: 28.12.08

Hej Sigma Smile
[color=#336633]To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie.

Gabriel García Márquez
[i]Miłość w czasach zarazy[/i] [/color]
 
sigma
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 12/02/2011 13:23
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Dziękuję, czuję się przyjęta Smile
Tak, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej miałam psychoterapię, w niektórych miastach są takie możliwości Smile Zresztą drugą psychoterapię też zaczynam w bardzo podobnym miejscu ;-).
 
tajfunek
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 12/02/2011 13:36
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Dzięki, dowiedziałam się czegoś nowego Grin
chyba spróbuję u siebie w mieście, może taż będą prowadzić psychoterapię.
 
sigma
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 12/02/2011 13:45
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Z tego, co się zdążyłam zorientować, w niektórych miastach ośrodki interwencji robią tylko interwencje. W innych interwencję przedłużają w razie konieczności do terapii krótkoterminowej, a potem ewentualnie kierują gdzieś indziej. Ale bywają też takie, gdzie po prostu robią psychoterapię. Moja kobieta w takim ośrodku leczy się od roku prawie. Ja ostatnio na pierwszej wizycie usłyszałam, że to raczej będzie długa praca terapeutyczna... nie wiem co prawda, na ile oficjalnie to się dzieje i czy im tak wolno, ale jak widać warto próbować, jest to jakaś szansa, zwłaszcza jak kogoś na prywatną terapię nie stać, a kolejki w ramach NFZ sięgają nawet roku :/
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Mademoisellka
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 12/02/2011 14:43
Awatar

Medalista


Postów: 583
Data rejestracji: 28.12.08

Heh, to chyba wszechświat na mnie jedyną uwziął się w kwestii terapii :/ Coraz czytam Was i wspominacie o tylu możliwościach psychoterapii. Ja już prawie pół roku szukam i nie mogę nic znaleźć. Raz trafiłam na bezpłatną, ale terapeuta okazał się skończonym idiotą, podejrzewam, że sam mógł mieć więcej problemów ze sobą niż ja sama (o czym sama niestety wspominałaś) a ja nie chcę ryzykować, zbyt dużo przeszłam, aby kolejny raz powierzyć swoje życie jakiemuś szarlatanowi.
Nie pozostaje mi nic innego jak tylko szukać dalej, ewentualnie pójdę osobiście na Sobieskiego i zapiszę się na termin za milion lat, zawsze to jakaś perspektywa Grin
[color=#336633]To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie.

Gabriel García Márquez
[i]Miłość w czasach zarazy[/i] [/color]
 
tajfunek
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 12/02/2011 15:03
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Madem nie tylko na Ciebie...
Teraz chyba są takie realia albo masz wielkie szczęście, albo sporo kasy. ja nie mam ani jednego ani drugiego, więc też jestem na etapie poszukiwań.
 
sigma
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 12/02/2011 16:04
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Mnie też się zawsze wydawało, że nie mam ani jednego, ani drugiego... może jednak poglądy na kwestię szczęścia powinnam zrewidować, przynajmniej w tej kwestii Wink.
W każdym razie myślę, że do OIKu w swoim mieście warto zajrzeć, a nuż się okaże, że nie tylko ja mam takie szczęście? A nawet jeśli się nie okaże, to może będą tam w stanie wskazać jakieś miejsce, na które w swoich poszukiwaniach jeszcze nie trafiłyście?
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nadzieja
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 12/02/2011 20:54
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Witaj SigmaSmile
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Nieustraszona
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 12/02/2011 22:50
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Witaj, a oficjalne Efka nie jest wazna Pfft
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zaczęło się Przedstaw się 10 03/09/2023 13:57
czy po ed można się odchudzać? Zaburzenia odżywiania 12 06/09/2021 20:51
Przedstaw się Przedstaw się 4 28/11/2020 18:50
Boję się zasnąć. Boję się spać. Zaburzenia lękowe 9 24/07/2020 19:57
Nie czuję się bezpiecznie z .... Regulamin i zagadnienia porządkowe 66 26/08/2019 00:27

50,306,422 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024