02 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Kati we mgle
Makro
Dodany dnia 09/04/2011 22:46
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Pewnie, że fajnie jakby to przebiegało polubownie. I pewnie czasami tak się udaje. Z mojej obserwacji jednak to rzadkie przypadki - a przyznam, że osób w trakcie rozwodów pojawia się u mnie sporo. Jakoś szybko im pryska wizja spokojnego rozstania się, określenia zasad spotkań z dziećmi.
Często dla kobiet dziecko to karta przetargowa, a faceci nie chcą płacąc na dzieci utrzymywać ich matki. I tak zaczyna się sądowa przepychanka.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Ptak Niebieski
Dodany dnia 10/04/2011 10:02
Rozgrzany


Postów: 98
Data rejestracji: 06.04.11

Kati, droga moja.
Od wczoraj się zbieram żeby Ci coś sensownego napisać.

1.Zakładam,ze twój mąż był w Miejskim Ośrodku Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tam mu zapewne doradzili, żeby wniósł sprawę do sądu rodzinnego, o skierowanie Cię na leczenie przymusowe. Pomagają mu wtedy napisać poprawnie taki wniosek, uzasadnić.Trafia potem do sądu i odbywa się rozprawa. Załóżmy, że zapada decyzja o tym iż takiemu leczeniu musisz się poddać. Tu są dwie możliwości wyrażasz zgodę na leczenie dobrowolnie(to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie).W przypadku Twojej odmowy sąd wydaje wyrok nakazujący Ci się poddać przymusowemu leczeniu. Musisz wtedy zgłosić się na leczenie sama do ośrodka,który sąd wskaże. Znam przypadki,że pomimo wyroku ludzie tego nie zrobili. Zakładam jednak,że Twój mąż tego dopilnuje.
Wracając do wątku wyroku: masz więc masz 2 tyg na jego uprawomocnienie, w czasie którego możesz odwołać się od decyzji sądu.Tj wnieść apelację.

Moja rada, potrzebujesz udowodnić w sądzie,że masz Chad, a masz?
Jeśli tak to tej chorobie, i innych z tej grupy, ze względu na przebieg nieobce są uzależnienia. Jednakże to może stwierdzić i poświadczyć psychiatra. Najlepiej Twój. Lekarz i kontakt z nim NAJWAŻNIEJSZE!!!!!!!!!
2 Kwestia rozwodu.
Ja sama takowy mam od lat 17-stu, wykonywałam władzę rodzicielską nad dorosłą w tej chwili córką.
Rozwód może być z:
- orzeczeniem o winie jednego ze współmałżonków, gdy taki zapada konsekwencje dla drugiego niewinnego art 62 KC,alimenty na jego rzecz gdy znajdzie się w trudnej sytuacji materialnej,od winnego rozpadu,
-orzeczenie o obopólnej winie , przez 5 lat istnieje obowiązek alimentacyjny w przypadku trudności materialnych którejkolwiek ze stron,
-bez orzekania o winie, art 62 KC i $ nie mają zastosowania.

Resztę dopiszę Ci później migrena mnie dopada...Sad
 
nie posiadam
Kati
Dodany dnia 10/04/2011 10:07
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Wow, Niebieska. Dziękuję za potężny wkład pracy w napisanie tej odpowiedzi. Jeśli ma być jakiś ciąg dalszy, to chętnie na niego poczekam. Natomiast mnie cały czas interesuje przebieg takiej sprawy w sytuacji, gdy ja wchodzę, sąd ma sprawę o przymusowe/dobrowolne leczenie, a ja na to mówię: "Ale przecież ja się leczę". I mam na to odpowiednie dowody. Na chłopski rozum powinno to oznaczać umorzenie sprawy. Ale boję się, że sąd mi na to powie: "To ja ci się nakazuję leczyć" - a ja wtedy... dostanę rogówWink
 
ef
Dodany dnia 10/04/2011 12:25
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

Kati, ale wg tego co napisała Niebieska nie ma takiej możliwości.
[quote]Załóżmy, że zapada decyzja o tym iż takiemu leczeniu musisz się poddać. Tu są dwie możliwości wyrażasz zgodę na leczenie dobrowolnie(to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie). W przypadku Twojej odmowy sąd wydaje wyrok nakazujący Ci się poddać przymusowemu leczeniu.[/quote]
skoro się leczysz, to decyzja sądu o przymusowym leczeniu byłaby co najmniej niezgodna z logiką.
wiem, że należy mieć wątpliwości co do logiki i sensowności polskiego prawa, ale... no bez kitu.

Pocieszacz
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Ptak Niebieski
Dodany dnia 10/04/2011 14:30
Rozgrzany


Postów: 98
Data rejestracji: 06.04.11

Kati, spokojnie.
Dobrowolne leczenie, w ogóle leczenie nie jest straszne straszne. Zazwyczaj
jest to oddział półotwarty.
Nie jesteś oddzielona od świata drzwiami z kratą w szybie. W zależnie od stanu jesteś poddana, lub nie, detoksykacji,później masz zajęcia terapeutyczne indywidualne lub grupowe. Jeśli wzbudzisz zaufanie lekarza, to w takich zajęciach uczestniczysz przychodząc na nie z domu.
Reasumując: nie ma mowy o przymusowym leczeniu jeśli się leczysz. Wystarczy stosowne zaświadczenie od lekarza.

p.s tak bardzo się nie napracowałamWink, zgromadziłam tę wiedzę w czasie studiów i pracy zawodowej.Więc pytaj spokojnie. Spadam teraz na wieś.Smile
 
nie posiadam
Kati
Dodany dnia 10/04/2011 15:48
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Niebieska, ja już się leczyłam, cztery lata temu, na własne życzenie. W terapoii jestem i byłam, więc nie leczenia się boję, tylko całej siary, związanej z sądem. I mam nadzieję, że uda mi się tego uniknąć. DziękiSmile
 
Ptak Niebieski
Dodany dnia 10/04/2011 18:47
Rozgrzany


Postów: 98
Data rejestracji: 06.04.11

Dasz radę, poza tym sąd nie jest taki straszny,zapewniam jako były kurator sądowy.B)
 
nie posiadam
martyna
Dodany dnia 10/04/2011 18:51
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Ja potwierdzam nie jest straszny, mi się udało wygrać więc Tobie tez się uda jakby doszło do sprawy w sądzie.Mam nadzieje że maż zrozumie i oszczędzi Wam całej tej szopki.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Czader
Dodany dnia 10/04/2011 22:13
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Ja ? Naciskam ? Eeeee.... to jak Ci minął dzień ?
Wątek spacerowy sobie darujmy. Jak sytuacja na froncie ?
 
Kati
Dodany dnia 10/04/2011 22:22
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Wybacz Czader, nie życzę sobie moderowania o czy piszę i ile. Owszem, wątek spacerowy jest dla mnie dziś niezwykle ważny. Po pierwsze umyłam sobie samochód. Biedny zielony weteran doczekał się kogoś, kto dba, by był czysty, kiedy już mu nic nie pomoże, tak jest poobijany. Mój mąż ma "samochód swoich marzeń", który jest tak brudny, że aż strach jasne spodnie założyć, a ja jak miałam jechać, to chociaż szyby sobie przecierałam, a i tak modlilam się, żeby nikogo znajomego nie spotkać. Potem zapakowałam maleńką do wózka, starszą na rower, mp4 i książkę w kieszeń i heya. Nie było nas prawie trzy godziny. Po drodze spotkałam znajomą, z którą przegadałam większosć spaceru i było miło. I było słońce. A na froncie?... Wigilia 1916, że tak powiem.
 
Czader
Dodany dnia 10/04/2011 22:26
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Urocza opowieść. Dziękuję Smile
 
ef
Dodany dnia 10/04/2011 23:11
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

Kati, a jaką książkę teraz czytasz? Wink
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Kati
Dodany dnia 10/04/2011 23:12
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Niestety, zawodową: "Style charakteru" Johnsona na kolejny zjazd. Ciężkie jak cholera. Wolałam Lowena.
Edytowane przez Kati dnia 10/04/2011 23:16
 
ef
Dodany dnia 10/04/2011 23:18
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

nic mi to nie mówi Grin
myślałam, że beletrystykę, wiesz, spacer, słonko, relaks...
Pfft
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Kati
Dodany dnia 10/04/2011 23:22
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Wiesz, dla mnie psychoterapia to przy dwójce dzieci spacer, slonko i relaks.
 
sigma
Dodany dnia 11/04/2011 00:01
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

O, czytałam kiedyś spis treści od tego Grin Od trzech lat chyba mam zamiar się zapoznać Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Kati
Dodany dnia 11/04/2011 12:22
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Jak nie musisz Sgma, daj se spokój. To droga przez mękę. I zastanawiam się, czy to wina tłumacza, czy autora, bo czytam dwie strony i dyszę... A może to ja za mało kumata jestem, czego nie można wykluczyć. Dziś piękny dzień, po całkiem udanym weekendzie. Starsza ma rekolekcje, czyli siedzi w domu, z czego się cieszy, bo bardzo chciała iść do klubu seniora i dziś dopnie swego. Z młodszą. Bo nie mam z kim dzieci zostawić. Tak więc nież żyke profesjonalizm Pfft Mam nadzieję, że jednorazowo mi wybaczą.
 
Nieustraszona
Dodany dnia 11/04/2011 12:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Smile wybacza, a profesjonalizm profesjonalizmem a zycie zyciem...
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
ef
Dodany dnia 11/04/2011 17:56
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

Kati, a co Ty w tym klubie seniora... robisz...?

Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Kati
Dodany dnia 11/04/2011 18:42
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Założyłam i prowadzę. Kaowcem jestemSmile
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ilu wrogów ma Kati Nasze wątki - część otwarta 26 11/06/2011 22:17
wątek Kati Nasze wątki - część otwarta 507 05/10/2010 12:00

50,346,691 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024