17 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
[rozmowy hyde parkowe]...Czasami człowiek musi...inaczej się udusi...
Czader
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2010 23:05
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]Neutralny wątek w dziale hyde parkowym gdzie można pogadać o wszystkim i niczym, mam nadzieję że wybrałem odpowiednie miejsce, a Makro nie będzie miał mi tego za złe ;-)[/i]

girl interrupted: to jak Ci minął dzień ? ;-)
 
girl interrupted
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2010 23:11
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Dzień - przeleżany. Widziałam się z bratem ale nic szczególnego. Cały dzień w pidżamie. Jedynie kot leżący za monitorem pociesza swym sympatycznym wyglądem (lubię śpiące, małe koty a takiego akurat mam). Tylko niestety pies dostał eksmisję z pokoju i musi się zadowolić przedpokojem a nie wygodnym łóżkiem. A co u Ciebie?
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Czader
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2010 23:15
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Wyglądałem przez okno, dzień był bardzo ładny, jestem na siebie zły bo ciągle coś jem (to po proszkach tak mam) i wydarzenie sezonu... padłem dzisiaj !!! No tego jeszcze nie było... zjadłem kolację, wziąłem procha, i mnie tak zamuliło że przespałem 3 godziny...

Aaaa,,, i noc po naszej rozmowie była spokojna... udało się zasnąć i obudzić o w miarę normalnej porze ;-) Aż boję się napisać że miałem fajny dzień :-)
 
girl interrupted
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2010 23:20
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Nie chcę Cię straszyć ale po lekach można utyć i to znacznie. Ja byłam na diecie (zrzucanie polekowych kg), wytrzymałam rok. A potem siadła psychika i zaczęło się obżeranie. Co do padnięcia - tu też jest pewne ale: mam nadzieję, że leki Cię nie zamulą, trzeba wypośrodkować sen aby nie było go zbyt dużo ani zbyt mało. Dzień był ładny, słońce dodaje energii.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Czader
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2010 23:27
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Houston Mamy Problem ;-) nie podoba mi się ta diagnoza ;-)
Coś wymyślę... nie wiem... woda ? Nie mam obsesji na swoim punkcie ale to denerwujące ciągłe ssanie... w sumie jak mi prochowo sen wyregulują to się wcalę nie obrażę, choć mam teorię dlaczego w nocy nie śpię ;-)

Podobno śnieg ma padać w październiku a zima tego roku ma być siarczysta, tak mówią ;-)
 
girl interrupted
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2010 23:30
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Hehe - zmienisz lekarza, zmienisz diagnozę. A tak na poważnie to najważniejsza psychika, jak się człowiek dobrze czuje to i można spróbować diety. A co do śniegu to fajnie, niech jesień minie jak najszybciej.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Czader
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2010 23:34
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Wychodzi na to że moja psychika znalazła swoje miejsce ;-) Teraz to już mi nic nie siądzie ;D , na razie problemu nie ma, nie pozwolę sobie na kolejny ;-)

Ja tam nie lubię jak jest zimno, jak dla mnie to mogłaby już być wiosna Smile
 
girl interrupted
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2010 23:38
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Wiosna to moja ulubiona pora roku ale śnieg też jest ok. A alechd miewasz natłok myśli? Setki myśli w ciągu minuty? To jest dopiero madness.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Czader
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2010 23:40
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Dla mnie to normalność ? Zawsze myślałem że to świetna podzielność uwagi i możliwość robienia tysięcy rzeczy jednocześnie. Wychodzi na to że bardzo się myliłem ;-)
 
girl interrupted
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2010 23:46
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Też myślałam iż jestem normalna do czasu gdy mnie psychiatra nie zdiagnozował. Na pocieszenie ludzie mówią iż nie ma ludzi zdrowych a są tylko "niezdiagnozowani" tudzież "niezaefkowani". Nigdy nie byłeś ale z ludźmi w psychiatrykach idzie się czasem lepiej dogadać niż z tymi bez diagnozy. No cóż, to forum to taki mały psychiatryk tylko Makro odstaje jako niezaefkowany hehe. No ale ktoś tu musi być normalny dla równowagi, szeroko rozumianej.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Czader
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2010 23:50
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

...kiedyś pracowałem w Teatrze i tam chodził taki dowcip...

- Czym się różni Teatr od Szpitala Psychiatrycznego ?
- W Szpitalu przynajmniej obsługa jest normalna

Ktoś normalny być musi i fajnie że padło na Makro :-)

A z książek wiem że w "szpitalach psychiatrycznych" zamykano często ludzi nie chorych, ale "niewygodnych" więc w sumie można czuć się wyróżnionym ? Grin Heh... w tym dobrym dniu to zaleta... przyjdzie zły dzień... a kysz myślo zła ! Chwilo Trwaj Grin
 
girl interrupted
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2010 23:56
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

A kojarzysz "Mistrza i Małgorzatę"? Jest tam pewien wątek o szaleństwie, dużo nie znam książkowych wątków o tym ale tamten mi się podoba, jak chcesz to poszukam i podam linka (powinien być tekst w necie). Jest jeszcze "Obłęd" Krzysztonia ale nie przebrnęłam (to bardziej o schizofrenii), wiele jest interesujących książek tylko chęci do czytania mniej. Kupiłam "Podzielone ja" Lainga ale chyba jeszcze nie dojrzałam bo wykładam się na pokomplikowaniu tej książki.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Kati
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2010 23:57
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

[quote]A z książek wiem że w "szpitalach psychiatrycznych" zamykano często ludzi nie chorych, ale "niewygodnych"[/quote]
Podobno w Polsce psychiatrzy bali się takich przymusowych politycznych azylantów jak ognia. Gdyby się na Zachodzie dowiedzieli, to przestaliby ich na konferencje zapraszaćWink Za to u naszego komunistycznego Wielkiego Brata - a i owszem.
No, a teraz nam się czasy pięknie odmieniły i można kandydować w stanie niepoczytalności i potem tym otwarcie tłumaczyć swoją porażkę Grin Prawda, że pięknie?... Jednym słowem mamy jeszcze szansę.
Makro, a tak swoją drogą, może jednak masz jakąś efkę, co? Pfft Z niezaefkowanych jest jeszcze Alia.
 
Czader
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 03/10/2010 00:01
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Niestety nawet Coelho o tym pisał w "Weronika postanowiła umrzeć" (twierdzi że sam był hospitalizowany w takim miejscu)

Z M&M zawsze miałem problem...nie wiedziałem jak to ugryźć ;-)

Kati: czyli to były rosyjskie książki ;-) w sensie o rosyjskich wariatach, czekaj czekaj... Nikita Michałkow "Spaleni Słońcem"... był film...
 
girl interrupted
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 03/10/2010 00:13
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

[quote]No, a teraz nam się czasy pięknie odmieniły i można kandydować w stanie niepoczytalności i potem tym otwarcie tłumaczyć swoją porażkę[/quote]
Teraz się po prostu otwarcie o tym mówi ale kto wie ilu niepoczytalnych w Rządzie, sądząc po tym co się tam dzieje to wielu... Tylko jeszcze niezdiagnozowani. A swoją drogą wkurzające jeśli politycy nadużywają słowa schizofrenia jako np. sprzeczność głoszonych poglądów, to się przyczynia do negatywnego obrazu choroby i chorych. Tak samo jest z nadużywaniem słowa depresja w społeczeństwie, teraz co druga osoba ma "jesienną depresję", no kurde wkurzające. Lub slangowe "schizy", jeśli już to urojenia i omamy ale jakie schizy? Heh.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Czader
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 03/10/2010 00:16
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Girl przecież to jest teraz trendy, wszystkie gwiazdki mają depresję ;-)
Jesteśmy modni Grin
 
girl interrupted
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 03/10/2010 00:22
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Tak ale lepiej się nie przyznawaj, że chodzisz do psychiatry. Stereotypy nt. wariatów wciąż silne i groźne. Trendy to jest posiadanie swojego prywatnego psychoanalityka ale i tym nie wszędzie można się pochwalić. Ech, Polska ciemnogród.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Czader
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 03/10/2010 00:25
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

A ja się ostatnio przyznałem... ale tylko dlatego że znam osobę jakieś 20 lat... i co usłyszałem " ty zawsze byłeś dziwny, przynajmniej teraz masz to zdiagnozowane" ;-))) a spodziewałem się że będzie gorzej...

Ale przy nowych znajomościach trzy razy bym się zastanowił...

Chociaż z drugiej strony, po co mi tłum ? Nie lepiej mieć sprawdzonych w bojach przyjaciół/znajomych zamiast kogoś kto jak masz kłopoty to od ciebie ucieka/unika ???

 
Makro
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 03/10/2010 00:29
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

O "Weronika postanawia umrzeć" już pisałem. Bujda na resorach nie mająca niż wspólnego z rzeczywistością.

"eFki" nie mam, pewnie dlatego taki nudny jestem Wink
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
girl interrupted
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 03/10/2010 00:30
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

[quote]Chociaż z drugiej strony, po co mi tłum ? Nie lepiej mieć sprawdzonych w bojach przyjaciół/znajomych zamiast kogoś kto jak masz kłopoty to od ciebie ucieka/unika ???[/quote]
Ja akurat mieszkam w takim miejscu, że wolę mieć niezszarganą opinię społeczną. Pewnych rzeczy nie da się ukryć ale generalnie jestem powściągliwa. A potem ktoś zabija rodzinę a sąsiedzi "To był taki spokojny człowiek, hodował rybki" hehe. Cóż, grunt to dobry kamuflaż.
Jednak coś w tym jest co piszesz, może to być dobre sito przez które należy przepuścić niektóre koleżanki i "koleżanki" więc przyznaję rację.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zaczęło się Przedstaw się 10 03/09/2023 13:57
czy po ed można się odchudzać? Zaburzenia odżywiania 12 06/09/2021 20:51
Przedstaw się Przedstaw się 4 28/11/2020 18:50
Boję się zasnąć. Boję się spać. Zaburzenia lękowe 9 24/07/2020 19:57
Nie czuję się bezpiecznie z .... Regulamin i zagadnienia porządkowe 66 26/08/2019 00:27

50,482,402 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024