09 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


mamswojswiat mamswojswiat
11:06:08 Offline
Mirbla Mirbla
2 dni Offline Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
6 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
[Artystyczna Dusza] Moje JA
Artystyczna Dusza
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 08/08/2010 11:04
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Jutro idę na oddział po pięciodniowej przerwie łącznie z weekendem,ze względu na to,że się rozchorowałam.
Nienawidzę tych leków-tej końskiej dawki,po której ciągle chce mi się spać.Z drugiej strony chcę być zdrowa i wiem,że to jedyna droga do tego aby tak się stało.Nie wiem tylko jak długo mam brać tak dużą dawkę tych leków.Jest duża-dla mnie za duża-męczę się okropnie.Nie mam nawet siły pisać na forum.Koszmar!!!
A ja chcę iść na studia od października...Jakoś sobie nie wyobrażam tego po tym jak widzę jak wpływają na mnie leki.Zalamka
 
http://monia-art.blogspot.com/
Kati
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 08/08/2010 11:05
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Jakie studia? Podziel się
 
Artystyczna Dusza
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 08/08/2010 11:13
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

A studia takie które umożliwią mi realizację siebie czyli pracę z dziećmi.Są to studia na kierunku Pedagogika Specjalna-specjalność: oligofrenopedagogika z terapią przez sztukę.A co najważniejsze są organizowane w moim mieście tylko nie wiem czy dam radę bo te leki mnie strasznie zniewalają dużo śpię po nich.Z drugiej strony,żeby pracować z dziećmi muszę być w miarę zdrowa.Chora nikomu nie pomogę a już na pewno nie sobie a tym bardziej dzieciom.
Mam nadzieję,że to,iż teraz tak się męczę zostanie mi wynagrodzone w postaci poczucia szczęścia i spełnienia.
 
http://monia-art.blogspot.com/
Kati
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 08/08/2010 11:19
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

... i tego Ci życzęSmile
 
Life
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 08/08/2010 11:46
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

Artystyczna Dusza rozumiem Cię jesli chodzi o wpływ leków. Ja pomimo, że miałam laptopa niemal od początku w szpitalu nie byłam w stanie nic pisać, bo zamazywały mi obraz. Ale jakoś przetrwałam ten okres i teraz wiem, że było warto przeczekać. Teraz mam siły. Więc i na ciebie przyjdzie czas. Nie mniej warto przeczekać mimo, że się wydaję że się ciągnie wniebogłosy...
3mam za Ciebie kciuki a do października jeszcze szmat czasu, do tego czasu powinni Ci zmiejszyć dawkę na tyle, bys mogła studiowoać- wierze
w to...
BuziakSmile
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Artystyczna Dusza
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 15/08/2010 08:21
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Powoli zbliża się koniec mojej terapii grupowej-łącznie z weekendami to jeszcze niecały miesiąc.
Boję sięStres
Boję się powrotu do pracy!
Boję się,że nie dam rady pracować będąc na takiej dawce leków jak teraz!
Boję się,że nie dam rady prowadzić samochodu!
I nie wiem czego jeszcze się boję???ŻYCIA???
Nie nadaję się do życia chybaZalamka
Nie wyobrażam sobie abym mogła być żoną i matką abym podołała studiom w obecnym stanie.NIE MAM SIŁY-NA NIC NIE MAM SIŁY!!!
Nie radzę sobie-do wszystkiego muszę się zmuszać-kiedyś tak nie było...Nawet pisać na forum mi się nie chce-to CUD że tutaj piszę bo nie wiem co pisać i jak pisać i gdzie w którym wątku...
Jedyne co mi się chce to SPAĆ-a ja NIE CHCĘ SPAĆ!!!CHCĘ ŻYĆ!!!Angry
 
http://monia-art.blogspot.com/
martyna
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 15/08/2010 10:30
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

może pozwól organizmowi odpocząć by nabrał sił do tego co będzie jutro?
ja też głównie śpię i dobrze mi z tym, po latach bezsenności cenię sobie każdą minutę snu.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Kati
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 15/08/2010 11:45
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Duszyczko, miesiąc - nawet niecały - to szmat czasu. Możesz się jeszcze dziesięć razy ożywić i uśpić, nabrać siłi je stracić. Za wcezśnie na podsumowania.
 
irian
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 15/08/2010 20:38
Finiszujący


Postów: 278
Data rejestracji: 16.11.09

wiem, że się boisz, ale tak jak mówi Kati - jeszcze sporo czasu do końca terapii przed Tobą. Może zastanów się co jeszcze chcesz przez ten czas przepracować? Co jest Ci niezbędne by potem sobie poradzić? Nie panikuj, to jeszcze bardziej Cię osłabia, nie przewidzisz tego co Cie czeka, ale możesz przygotować się na to czego się najbardziej boisz Smile
 
http://pamietnikirian.blog.pl
Artystyczna Dusza
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 22/08/2010 14:30
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

No tak wielu rzeczy nie da się przewidzieć-tego,że po wzlocie i huraoptymizmie przyjdzie DÓŁ też nie.Sad Chociaż teraz wiem,że można...
Nic mi się nie chce.
Do wszystkiego się zmuszam.
Wszystkie czynności,które kiedyś mnie cieszyły sprawiają trudność.
To co kiedyś było pasją teraz jest znienawidzone.
Porządku zrobić nie potrafię a raczej nie jestem w stanie.
Czy ja w ogóle czegoś jeszcze chcę???
Chyba tylko spokoju...
 
http://monia-art.blogspot.com/
Artystyczna Dusza
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2010 22:49
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Od 16 września jestem w domu na zwolnieniu lekarskim-po wyjściu z oddziału nie czuję się najlepiej,chociaż dzisiaj zdecydowanie lepiej niż kiedy odchodziłam z oddziału.
Mam dwie diagnozy i ustalone leczenie więc teraz może być już tylko lepiej.
Plany na przyszłość odeszły na bok-przez chorobę ale mam nadzieję,że kiedyś jak poczuję się lepiej będę mogła je zrealizować.
 
http://monia-art.blogspot.com/
Tusia
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2010 22:58
Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 26.11.09

Duszka nie "kiedyś jak poczuje sie lepiej" tylko "niedługo jak poczuje sie lepiej to na bank uda mi sie zrealizować " Wiara czyni cuda. Ja w Ciebie wierze !Buziak
 
Artystyczna Dusza
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2010 23:01
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

No tak masz rację.To małe sprostowanie było konieczne.Czasem dobrze,żeby to co piszemy przeczytał ktoś jeszcze Wink
Dziękuję Tusia Smile
 
http://monia-art.blogspot.com/
modliszka
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 28/09/2010 12:23
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

Duszyczko nawet przez Twoje słowa przebija jakiś taki smutek i melancholia więc wyobrażam sobie jak musisz się czuć w rzeczywistościPocieszacz
Jestem przekonana, że wszystko ma swój początek i koniec a nawet to co złe też ma swój sens.W życiu nic nie dzieje się bez przyczyny..
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
martyna
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 29/09/2010 08:26
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Artystyczna Duszo a dlaczego Twoje plany odsuwasz w czasie?

Jesteś ambitną osóbką, która wie czego chce czy Twoje hobby czy chęć pracy z dziećmi nie pozwoli Ci wrócić do równowagi? Poczuć sie pomocną ?

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Artystyczna Dusza
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 29/09/2010 10:28
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
Artystyczna Duszo a dlaczego Twoje plany odsuwasz w czasie? [/quote]
Nie chciałabym tego robić ale sytuacja mnie do tego zmusiła.W tej chwili jestem w subdepresji jak to określił mój doktor i zbieram siły do tego aby zacząć "żyć od nowa".Leki które dostałam na oddziale tak wytrawiły mój umysł że nie jestem w stanie nic robić(powoli się to zmienia na lepsze), czytać a gdybym miała się uczyć to już w ogóle...Dlatego właśnie czuję że chociaż tego nie planowałam i nie chciałam i nie chcę muszę odłożyć swoje plany-może do przyszłego roku.Już się z tym pogodziłam chociaż było mi okropnie ciężko.Nie mogłam pogodzić się z tym że leki mnie tak otłumaniły.

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
Jesteś ambitną osóbką, która wie czego chce czy Twoje hobby czy chęć pracy z dziećmi nie pozwoli Ci wrócić do równowagi? Poczuć sie pomocną ?
[/quote]
Myślę że ta praca z dziećmi właśnie dałaby mi spełnienie i pozwoliła się realizować.Ale jest jeszcze za wcześnie.Za świeżo po epizodzie choroby który miałam 3 miesiące temu.Teraz każdy zbyt duży stres mógłby spowodować nawrót tego co było a ja nie chcę,bo wiem jak teraz się męczę.Sama już nie pamiętam co mi w karcie wypisowej napisali ale wiem że wtedy kiedy miałam tyle pomysłów i chęci do zrobienia wszystkiego to nie byłam ja bo miałam wtedy hypomanię a dodatkowo zaburzenia osobowości i odżywiania-czułam się świetnie ale teraz czuję się okropnie.Poza tym lekarz nie zgadza się abym już w tej chwili wracała do pracy bo to jest stresujące a ja ledwo mam siłę aby wstać z łóżka i cokolwiek zrobić.Studia są jeszcze większym stresem niż praca,bo na studia miałam iść.Nie mam stosownego wykształcenia żeby pracować z dziećmi ale mam nadzieję że jak tylko poczuję się lepiej zrealizuję swoje plany na przyszłość.
Edytowane przez Artystyczna Dusza dnia 29/09/2010 10:28
 
http://monia-art.blogspot.com/
Nadzieja
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 29/09/2010 15:37
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Powoli nabierzesz sił, w każdym razie ja trzymam kciukiWink
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
verdemia
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 29/09/2010 15:43
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

Osobiscie uwazam, ze to nawet dobrze...masz teraz duzo czasu zeby zajac sie soba i zdrowieniem, a za rok kiedy juz bedziesz zupelnie w pelni sil bedziesz mogla zrobic wymarzone studia i zmienic prace. gdybys to wszystko zaczela teraz to zawsze jest ryzyko, ze nastapilby nawrot, bo to przeciez byloby rzucanie sie na gleboka wode.
 
martyna
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 29/09/2010 21:14
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Ja patrzę z swojej perspektywy bo Ciebie nie znam.
Mnie osobiście rezygnacja z jakiś tam celów czy przesunięcie ich w bliżej nie określony czas bardziej by pogrążyło niż pomogło.Ale jeśli tobie pomaga to dobrze bo zdrowie masz tylko jedno Wink
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Artystyczna Dusza
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 04/10/2010 15:19
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi.Każda uwaga jest dla mnie cenna i wnosi coś do zmiany mojego myślenia i nastawienia.Pogodziłam się z tym że studia zacznę za rok.Pracy z dziećmi mogę szukać np: w postaci wolontariatu ale póki co jest to stres i nie mam na to siły.Wiem już na 100% że jestem stworzona do pracy z dziećmi od maluszka do przedszkolaka a i ze starszymi dziećmi też potrafię znaleźć wspólny językSmile Szkoda tylko że tak ciężko pozbyć się objawów chorobowych.Dowiedziałam się że mam depresję dwubiegunową oraz zaburzenia osobowości i odżywiania.W tej chwili najbardziej dokucza mi depresja.Nawet przy komputerze zasiąść stanowi dla mnie ogromny problem.Jakiś opór nie pozwala mi zaangażować się w codzienne czynności tj.wstanie z łóżka,umycie się ubranie,pójście do sklepu,wyjazd ze wsi do miasta,pójście na spacer samej lub z psem,poświęcenie swoim pasjom i pomoc innym.Najlepiej czuję się w łóżku Sad Koszmar! Z drugiej strony telefon kuzynki czy koleżanki że przyjadą w odwiedziny potrafi skłonić mnie do wstania z łóżka i do ogarnięcia siebie i otoczenia.Mam już tego dość i nie wiem jak to zmienić. Sad Męczę się okropnie i nie wiem co zrobić aby dojść do stanu równowagi,chociaż ten stan powyżej kreski oznaczającej stan równowagi (dużo energii do działania)też byłby przeze mnie z chęcią pożądany.
Czy to wymaga interwencji lekarza,bo ja już nic nie wiem?
 
http://monia-art.blogspot.com/
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dusza - to co czuję i myślę Porozmawiajmy 920 04/06/2022 20:06
moje hobby W wolnym czasie 93 28/11/2021 11:31
Moje lekarstwa Leki 2 04/08/2018 08:55
wiecznie powtarzające się wczoraj-moje spojrzenie na bordeline Nasze wątki - część otwarta 2 16/06/2016 17:36
Moje dzieła sztuki xD Nasze wątki - część otwarta 5 29/02/2016 14:15

50,384,526 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024