13 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
3 dni Offline
mamswojswiat mamswojswiat
4 dni Offline
Mirbla Mirbla
6 dni Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
1 tydzień Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
[Artystyczna Dusza] Moje JA
Kati
Dodany dnia 11/03/2011 08:48
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Doktor C. to chyba najczęściej wymieniany doktor na tym forum. Ciekawe, czy o tym wie Oklaski
 
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 11/03/2011 08:55
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Kati na pewno nie wie ale to na prawdę dobry specjalista.Mój psycholog kiedyś z Nim pracował tylko,że na nerwicach a nie na ED
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Kati
Dodany dnia 11/03/2011 09:01
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Pewnie dobry ale też pewnie nie jedyny, a takie tu robi wrażenie...
 
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 11/03/2011 09:18
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[b]Kati [/b]zapomniałaś o naszym [b]Makro[/b].Chyba On częściej jest tutaj wspominany jednak.Smile

A dr Curyło nie jest jedynym dobrym lekarzem w Polsce ale jest kierownikiem Oddziału zaburzeń Jedzenia w Krakowie, gdzie ja mam najbliżej.Poza tym mnie tego doktora polecił mój terapeuta do którego mam zaufanie i który już mi wiele pomógł w roziązaniu moich problemów.Ponieważ mój terapeuta nie specjalizuje się w leczeniu ED wysyła mnie do dr C.
Nie gniewaj się[b] Kati[/b] ale wyczuwam w tym co piszesz nutkę złości.A tak się skłąda że ja Lotta i Martyna tylko o nim rozmawiamy.Czy jest coś w tym złego?Nikt tutaj nie pisze że doktor jest jakimś guru ale że jest dobrym specjalistą.To jest fakt niestety.Wink
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Lotta
Dodany dnia 11/03/2011 10:59
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 43
Data rejestracji: 05.03.11

Kati, czemu uważasz, że robi wrażenie? Po prostu więcej osób z tego forum miało z nim do czynienia niż z innymi lekarzami i dzięki temu możemy się wymienić doświadczeniami. I chyba tylko o to chodzi Smile
Co do głównego wątku, dr wyznacza termin przybliżony i mówi, że się "odezwie". Z mojego doświadczenia i obserwacji (rozmawiałam z wieloma osobami na ten temat) wynika, że dr jednak sam nie za często dzwoni, tylko że właśnie pacjenci się "dobijają" o miejsce (koleżanka mówiła, że dzwoniła przez dwa tygodnie prawie codziennie...O_o)
Nie dziwię mu się wcale, że powiedział, żebyś nie dzwoniła. Skoro musi sobie radzić z takimi telefonami na porządku dziennym Wink
[i]What this world needs is a little wonder[/i]
 
http://fear-like-a-stone.blogspot.com
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 11/03/2011 11:12
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[quote][b]Lotta napisał/a:[/b]
Z mojego doświadczenia i obserwacji (rozmawiałam z wieloma osobami na ten temat) wynika, że dr jednak sam nie za często dzwoni, tylko że właśnie pacjenci się "dobijają" o miejsce (koleżanka mówiła, że dzwoniła przez dwa tygodnie prawie codziennie...O_o)
Nie dziwię mu się wcale, że powiedział, żebyś nie dzwoniła. Skoro musi sobie radzić z takimi telefonami na porządku dziennym Wink[/quote]

[b]Lotta[/b] ja też dzwoniłąm i dzwoniłam i nie mogłam się dodzwonić ale wreszcie się udało.Udało się też porozmawiać z doktorem.
Wygląda na to że to że się tam dodzwoniłam i jestem wpisana na listę oczekujących jeszcze nic nie znaczy Sad

A ta osoba która dzwoniła przez dwa tygodnie prawie codziennie to za każdym razem z Nim rozmawiała czy nie mogła się po prostu dodzwonić?

To w takim razie dziewczyny jaki jest sposób aby znaleźć się na oddziale i móc się tam leczyć?Ja jużz tego nic nie rozumiemSad
Edytowane przez Artystyczna Dusza dnia 11/03/2011 11:28
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Lotta
Dodany dnia 11/03/2011 11:36
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 43
Data rejestracji: 05.03.11

Do niego trzeba dzwonić ok 10 minut przed pełną godziną, wtedy kończy terapie z pacjentami.
Koleżanka usłyszała kilkanaście razy, że "niestety miejsca jeszcze nie ma", zanim się dostała. Ale to była bardzo pewna siebie bestia. Nie miała obciachu żeby się tak przypominać. No i cóż, cel osiągnęła...
[i]What this world needs is a little wonder[/i]
 
http://fear-like-a-stone.blogspot.com
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 12/03/2011 00:04
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Dzisiaj miałam okropny dzień.Strasznie się najadłam-tak,że myślałam o zwymiotowaniu wszystkiego.Jednak udało mi się przespać.Nie da się jednak zapomnieć o tym co zrobiłam.Nienawidzę siebie za to.
[color=#cc0000][średnio interesująca lista rozmaitych pokarmów] - Makro[/color]
[b]Czuję się jak śmietnik!!![/b]
Edytowane przez Makro dnia 12/03/2011 01:17
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Makro
Dodany dnia 12/03/2011 01:08
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Czy to jest forum pro ana? Mamy ciebie żałować, czy wspierać w czymś dziwnym?
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 12/03/2011 08:47
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Nie miałam na celu robić forum pro ana z mam efki.Chciałam tylko wyrzucić z siebie negatywne emocje.Dobani
Nabroiłam przepraszamZawstydzony
A dlaczego od razu w czymś dziwnym [b]Makro[/b]-nie rozumiem co masz na myśli.Możesz sprecyzować dokładniej?
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Kati
Dodany dnia 12/03/2011 10:38
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

[quote]Nie gniewaj się Kati ale wyczuwam w tym co piszesz nutkę złości.[/quote]
Duszko, skoro ją wyczuwasz, to jest ona po Twojej stronie. Ja zauważyłam tylko pewną prawidłowość. Doktor C. mnie ani ziębi, ani parzy, bo nie jestem z Krakowa. Natomiast jest on jedynym wymienianym z nazwiska specjalistą, chyba przyznasz?
Makro to inna jakość, bo sam siebie z roli lekarza odczarowuje, prawda, Makro?
 
martyna
Dodany dnia 12/03/2011 10:49
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]Doktor C. to chyba najczęściej wymieniany doktor na tym forum. [/quote]
jest wymieniany na różnych forach, więc nie jesteśmy wyjątkiem.Wink i wie, że o nim piszą może nie tutaj ale wie że jest forumowy.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 14/03/2011 09:07
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Ostatnio nie mam za dobrego nastroju.Zwiększona dawka leków komkretnie neuroleptyku,zmniejszona antydepresanta.Efekt-sen,sen,sen,sen...dużo snu.Sad Wnerwia mnie to bo ja nie lubię tej ospałości po neuroleptyku.Angry Lubię kiedy jestem aktywna ale to już wtedy chyba choroba a nie moja osobowość.Znowu mam wątpliwości jak mam się zachować.Terapeuta mówił że będziemy spotykac się co dwa tygodnie a tymczasem ustalił mi kilka terminów co tydzień.I tutaj pojawiają się moje domysły dlaczego czy powinnam mieć terapię co tydzień???Z drugiej strony dobrze by było ale brakuje mi odwagi aby się o to upomnieć.Ponieważ mój terapeuta jest dla mnie autorytetem tak jak rodzice to słucham się Jego i staram się nie przeciwstawiać.Jak ustala terminy to ja się dostosowuję.Smile Nie wiem czy ja mogę mieć wpływ na to jak często się spotykamy gdyż jest to na NFZ a przecież są jeszcze inni pacjenci.Ja nie jestem najważniejsza.Owszem potrzebuję pomocy ale z jaką częstotliwością i jak długo?Chyba co tydzień...Ale czy ja nie za dużo chcę???
Jeżeli chcę cotygodniowych spotkań powinnam powiedzieć ale chcę a boję się.Boję się powiedzieć zawalczyć o swoje bo co On sobie pomyśli o mnie.Boję się chyba pokazać swoją słabość przed terapeutą.
Planuję za tydzień porozmawiać o tych cotygodniowych sesjach ale nie wiem czy uda mi się to wydusić z siebie,albo zapomnę znając siebie...
Chcę zmienić swoje życie i wiem że te cotygodniowe sesje mogłyby mi to umożliwić tylko nie wiem czy jest na nie szansa czy powinnam prosić-zawsze miałam z tym problemy ale przecież prosić można tylko że to takie trudne Sad A jak odmówi to będę czuła się podle, będę czuła wstyd.Zawstydzony
Ostatnio miałąm kiepski czas czego efektem był ten powyższy post gdzie musiał interweniować Makro i dlatego wiem że to leczenie w klinice to jakaś szansa dla mnie aby coś zmienić aby poukładać sobie pewne sprawy aby wreszcie dojrzeć i kierować świadomie swoim życiem.Shock
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Czader
Dodany dnia 14/03/2011 09:26
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[b][i]czy powinnam mieć terapię co tydzień?[/i][/b]

A dlaczego nie ? Masz przynajmniej motywację do działania ;-)

[b][i]Owszem potrzebuję pomocy ale z jaką częstotliwością i jak długo?Chyba co tydzień...Ale czy ja nie za dużo chcę???[/i][/b]

Z tego co czytam jest tak jak chciałaś ;-) Spotkania cotygodniowe.
Przecież to powód do zadowolenia ?
[b][i]
Ja nie jestem najważniejsza.[/i][/b]

Eeee...tam...gadanie... Pfft

To chyba najtrudniejsze zadanie ze wszystkich zadań (przynajmniej dla mnie) uświadomić sobie że " jest się najważniejszym" dla samego siebie. A skoro dla samego siebie to dlaczegoż by nie dla innych ???

[b][i]A jak odmówi to będę czuła się podle, będę czuła wstyd[/i][/b]

To napisz do niego list :-)
Zamiast mówić, napisz to o co chcesz go prosić, i daj mu na spotkaniu.
I tak go będziesz widziała za tydzień, poproś tylko żeby Ci w takiej samej formie odpowiedział, i wilk syty i owca cała.
Jak odmówi - będziesz to miała na piśmie i cały tydzień na pogodzenie się z tym z jednej strony - z drugiej zaś - nie będziesz się obwiniała że powiedziałaś (bo nie powiedziałaś ale napisałaś)

A może się pozytywnie zdziwisz ? ;-)
Czego Ci życzę :-)
 
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 14/03/2011 09:37
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[quote][b]alechd napisał/a:[/b]
[b][i]czy powinnam mieć terapię co tydzień?[/i][/b]

A dlaczego nie ? Masz przynajmniej motywację do działania ;-)

[b][i]Owszem potrzebuję pomocy ale z jaką częstotliwością i jak długo?Chyba co tydzień...Ale czy ja nie za dużo chcę???[/i][/b]

Z tego co czytam jest tak jak chciałaś ;-) Spotkania cotygodniowe.
Przecież to powód do zadowolenia ?
[b][i][/quote]
No tak ja się cieszę z nich ale teraz mam przerwę i to już nie jest fajne a potem też dwa spotkania co tydzień i znów dwa w odstępie dwutygodniowym.A ja tego nie chcę!
Chcę co tydzień!

[quote][b]alechd napisał/a:[/b]
[b][i]A jak odmówi to będę czuła się podle, będę czuła wstyd[/i][/b]

To napisz do niego list :-)
Zamiast mówić, napisz to o co chcesz go prosić, i daj mu na spotkaniu.
I tak go będziesz widziała za tydzień, poproś tylko żeby Ci w takiej samej formie odpowiedział, i wilk syty i owca cała.
Jak odmówi - będziesz to miała na piśmie i cały tydzień na pogodzenie się z tym z jednej strony - z drugiej zaś - nie będziesz się obwiniała że powiedziałaś (bo nie powiedziałaś ale napisałaś)

A może się pozytywnie zdziwisz ? ;-)
Czego Ci życzę :-)
[/quote]
[b]Dobry pomysł z tym listem.Jak napisze mogęMu wręczyć ale znając życie każe mi Go przeczytać a wtedy spalę się ze wstydu![/b]ZawstydzonyZawstydzonyZawstydzony
Edytowane przez Artystyczna Dusza dnia 14/03/2011 09:38
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
martyna
Dodany dnia 14/03/2011 10:02
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

A ja tak nie ufam, że głównie milczę zamiast korzystać z terapii. Możecie milczeć godzinę? ja niestety mogę. U lekarza w zasadzie odp na pytania i tyle bo" wszystko jest w porządku" .Marketingowe chwyty mam opracowane," dobrze" " tak" , "nie" itp gdyby nie zewnętrzność którą mi tak trudno okiełznać jeszcze byłabym " cała w porządku". Pójdę do pracy założę maskę z makijażu będzie zdrowiej i tak jak wszyscy chcą.
Duszko korzystaj jesli Ci to pomaga Buziak
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Czader
Dodany dnia 14/03/2011 10:11
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

martyna: a możesz tak bez maski ? i zbędnego marketingu ?

Artystyczna: porozmawiaj z nim (albo napisz) że chcesz co tydzień ;-)
 
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 14/03/2011 10:11
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[b]Martyna[/b] też tak było na początku terapii ze mną.Potrafiłąm milczeć i nie mówić nic.Udawałam obrażoną na cały świat bo tak bardzo było mi źle.Moje odpowiedzi były zdawkowe podobnie jak Twoje.Jednak terapia robi swoje.Im dłużej się chodzi tym bardziej chce się współpracować a jeśli sie jeszcze widzi efekty terapii to już w ogóle człowiek jest z siebie dumny.
Wiesz Martyna ja już długo jestem w terapii-fakt że wyglądała ona różnie i w pewnym etapie mojego życia nie byłą terapią zprawdziwego zdarzenia ale czasem też mam ochotę powiedzieć:"wszystko jest w porządku"
Jednak bliscy którzy dają mi wielkie wsparcie wytłumaczyli mi że nie zaszkodze tym lekarzowi czy terapeucie tylko sobie,bo skąd lekarz ma wiedzieć ze czujemy się źle.On nie czyta w myślach i nie wie wszystkiego.Wie tyle ile mu powiemy.
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 14/03/2011 10:16
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[quote][b]alechd napisał/a:[/b]
Artystyczna: porozmawiaj z nim (albo napisz) że chcesz co tydzień ;-)
[/quote]
Alechd przekonałeś mnie spróbuję napisac na kartce i przeczytać co czuję w związku z cotygodniowymi wizytami a dwutygodniowymi.
przypomniało mi sie to co napisałam wyżej.
Terapeuta nie czyta nam w myślach.
Jeżeli czegoś nie powiem nie będzie o tym wiedział.

Jednak ta wersja aby napisać i przeczytać bardziej mi odpowiada.
Jeszcze nie wiem jak to ujmę w słowach ale czuję że muszę to napisać.Mam nadzieję tylko że będzie krótsze od ostatniego opowiadania o małej dziewczynce-mojego życiorysuPfft
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Czader
Dodany dnia 14/03/2011 10:23
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i][b]Terapeuta nie czyta nam w myślach.[/b][/i]

To się powinno powtarzać każdemu i zawsze :-)
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dusza - to co czuję i myślę Porozmawiajmy 920 04/06/2022 20:06
moje hobby W wolnym czasie 93 28/11/2021 11:31
Moje lekarstwa Leki 2 04/08/2018 08:55
wiecznie powtarzające się wczoraj-moje spojrzenie na bordeline Nasze wątki - część otwarta 2 16/06/2016 17:36
Moje dzieła sztuki xD Nasze wątki - część otwarta 5 29/02/2016 14:15

50,403,387 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024