28 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Kim jestem?
Natali
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2021 22:38
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 28.08.21

Odkąd mam diagnozę szukam siebie i zastanawiam się czy to ja czy może rekcja chemiczna w moim mózgu. Kim właściwie jestem? Czasami myślę że pomiędzy dwoma biegunami gdzieś pośrodku ....czyli jestem tak bardzo szara? Co myślicie? Kim Jesteście?
 
swistak
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12/09/2021 17:06
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Cześć,

Wiesz, ludzie zachowują się inaczej w odmiennych warunkach i rolach społecznych. Nie jest tak, że ktoś robi zawsze tak samo - niezależnie od nastroju, samopoczucia, pory dnia lub nocy, tego, z kim rozmawia, itd. Także role społeczne mają na to wpływ: ktoś może być surowym nauczycielem i troskliwym ojcem a także oziębłym mężem - zupełnie inaczej zachowując się podczas bycia w tych trzech różnych rolach społecznych. Można oczywiście analizować przyczyny, dla których ktoś się zachowuje w dany sposób: ktoś zmęczony może być bardziej rozdrażniony, itd.

Myślę, że można to też rozszerzyć na fazy ChAD. Tak, jak w różnych rolach społecznych, w różnych fazach zachowujesz i czujesz się odmiennie. Nie za bardzo wiem, czy próba rozgraniczenia, czy w danej sytuacji zachowujesz się jeszcze "jak Ty" czy już nie "jak Ty" ma duży sens. Po prostu w danej sytuacji postępujesz zwykle w określony sposób - i tyle - w niektórych sytuacjach jesteś np. bardziej rozdrażniona.

Sam mam dużą tendencję do nazywania moich problemów, prosiłem terapeutów / lekarza o stawianie mi konkretnych diagnoz. Jak się dowiedziałem, nie zawsze jest to potrzebne. Chociażby, jak kiedyś pisała Sigma: "Na terapii leczy się człowieka, a nie zaburzenie. O ile to nie będzie sprofilowana terapia grupowa, to idziesz do terapeuty i pracujesz nad tym, jakie masz problemy, bez względu na to, jak się one medycznie nazywają." Być może trochę podobnie jest u Ciebie z próbą rozgraniczania tego co jest spowodowane przez ChAD a co nie.

Może inni mnie skorygują albo dopowiedzą.
 
Natali
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 13/09/2021 19:46
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 28.08.21

Zgadzam się z jednym diagnoza nie powinna nas definiować a jednak ze mna tak zrobiła, pomimo ze rozumiem Twoje rozumowanie, niestety w moim przypadku utrata poczucia swojej wyjatkowosci zniszczyla mnie, caly moj entuzjazm wszystkie moje osiagniecia to tylko chemia w mozgu ....choroba.....bylam wzietym coachem ...nauczycielka....zarazalam ludzi pasja zycia I checia posiadania pasji....a teraz....to tylko trudne wspomnienie
 
martyna
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 13/09/2021 20:52
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Natalia ale choroba Cie nie skreśla, to tylko choroba. Mnie tez zabrala duzo, ale tez nauczyla pokory, odnalazlam sie w awoim świecie rowniez choroby.
Potrzebujesz troche czasu by sobie to poukladac, cierpliwosci.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
w tym swiecie jestem jeszcze ja Przedstaw się 4 23/07/2020 18:12
Cześć,jestem A. i mam dwubiegunówkę ;) Przedstaw się 8 08/04/2018 16:13
Cześć, jestem żółwiem. Przedstaw się 3 25/09/2017 20:40
Jestem zmęczona... Choroba afektywna dwubiegunowa 7 25/10/2016 00:06
Cześć jestem Marcin Przedstaw się 5 20/09/2016 00:12

50,311,650 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024