29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Przyszłość forum
Makro
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 00:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Bardzo proszę o podawanie pomysłów dotyczących dalszego funkcjonowania forum.
Jak też o realne możliwości swojego udziału w realizacji pomysłów.

Nie wiem, ile czasu mogę temu poświęcić, pewnie nie wiele, ale wydaje mi się, że dobrze, gdyby eFka przetrwała.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
sigma
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 00:48
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Nieustraszona miała wcześniej pomysł, żeby ożywić forum, zdejmując blokadę z działu Nasze Wątki.
Dla mnie, jak wspomniałam, to jest nie do przyjęcia, bo nie na to się umawialiśmy i pisaliśmy tam ze świadomością, że to jest forum zamknięte.
Natomiast można by rozważyć zamknięcie wątków w tym dziale, zostawienie ich jako ukrytego archiwum i dalsze pisanie już publicznie.
Choć sama do tego pomysłu przekonana nie jestem. Podejrzewam, że to by raczej ostatecznie Efkę zabiło, bo zamilkliby ci, którzy jeszcze NGW tworzą.

A co do skryptu - wydaje mi się, że jak rok temu reanimowaliśmy forum, to eM miał jakiś pomysł na to. Nie pamiętam już, o czym wtedy mówił, ale spytam.
Edytowane przez sigma dnia 26/08/2019 00:51
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 04:13
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

A może łatwiejsze dopuszczenie osób do zamkniętej części forum?
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
martyna
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 06:03
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Jesli efka ma przetwac to nie wyobrazam sobie by dalej takiej formie. Zamkneci w swoich scianach kilka osob piszacych, jeszcze kilka tylko czyta (choc nie takie bylo zalozenia). Brak nowych czlonkow bo zycia poza wspomnianym miejscem nie ma. I do tego wlasciwie jeden moderator....
Moze latwiejszy dostep do tajnych czesci forum, zamkniecie tej czesci? By z zew nie wygladalo jakby forum bylo martwe a przeciez pewne koszty jego dzialalnosci Makro ponosisz.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Makro
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 07:43
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Nie wyobrażam sobie, aby otworzyć dział Nasze Wątki - to byłoby niemoralne. Można ten dział zamknąć i to chyba najlepszy pomysł.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Klara
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 07:48
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

A nie lepiej dopuścić osoby, które chociaż trochę się udzielają do zamkniętej części? Tylko wtedy też nie będzie widac, ze forum żyje.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
tajfunek
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 08:15
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Też uważam,że zamknięcie działu Nasze Wątki jest dobrym pomysłem.
Na pewno większa ilość moderatorow aktywnych.
 
swistak
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 09:30
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote]Nie wiem, ile czasu mogę temu poświęcić, pewnie nie wiele, ale wydaje mi się, że dobrze, gdyby eFka przetrwała.[/quote]
Uff, a już myślałem, że jest mowa o zamknięciu mam-efke. Chciałbym wrócić do terapii i ją skończyć, a w tym pomogłoby mi to forum.

Ostatnio forum jakby odżyło, jest więcej postów.

Proponowałbym [b]zniesienie obowiązku pisania w dziale "Przedstaw się"[/b] dla nowych użytkowników forum - bo wielu z nich nie wie, że jest taki wymóg i odchodzą - albo dodanie wyraźniejszych komunikatów informujących o obowiązku napisania w tym dziale. Pisałem o tym w wątku "Nie czuję się bezpiecznie z..." ([url]http://mam-efke.pl/forum/viewthread.php?thread_id=1039&pid=136328#post_136228[/url] - tego posta później przepisałem, wcześniej był mało czytelny).

Przydałby się też [b]nowy moderator[/b] - można by awansować jednego z bardziej aktywnych użytkowników.

Jestem informatykiem, [b]mogę pomóc od strony technicznej[/b] (np. pisząc modyfikacje skryptu forum).

[quote][b]Sigma napisała:[/b]
Natomiast można by rozważyć zamknięcie wątków w tym dziale, zostawienie ich jako ukrytego archiwum i dalsze pisanie już publicznie.
Choć sama do tego pomysłu przekonana nie jestem[/quote]
Też jestem temu przeciwny. Zamiast zamykać część zamkniętą, proponowałbym, żeby osoby należące do NGW utworzyły [b]drugi wątek w sekcji publicznej[/b] i w nim pisały - pisząc w dziale zamkniętym tylko te rzeczy, których nie chcą lub nie mogą wyjawić publicznie.
Edytowane przez swistak dnia 26/08/2019 09:33
 
sigma
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 09:35
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Klara, ale praktycznie nie ma takich osób. W ostatnich dniach się ktoś pojawił, wcześniej nikogo nie było.

Natomiast jeśli myślimy o zamknięciu tego działu, to najpierw zadałabym pytanie członkom NGW - czy będziecie nadal pisać w swoich wątkach, jeśli będą ogólnodostępne?
Ja raczej nie będę. Nie jestem tu anonimowa, kiedyś już wspominałam, że moja rodzina to forum znalazła, kilka innych osób też ten problem miało, i dlatego pomysł ukrytego działu powstał.
Ja mam za dużo do stracenia, żeby o swoich najbardziej osobistych sprawach pisać na otwartym forum.
Jeśli to rzeczywiście pomoże w ożywieniu forum, to ok, ja sobie bez swojego wątku poradzę. Tylko pytanie, czy inni też się nie wycofają wtedy?

Edit: Wymóg przedstawiania powstał zasadniczo z dwóch powodów:
- odsiewa osoby, które traktowały forum jak miejsce, do którego wpadają, zadają pytanie i więcej się nie pojawiają nigdy. Uznaliśmy, że celem efki jest tworzenie społeczności, a nie udzielanie porad anonimowym, jednorazowym użytkownikom.
- wymusza poniekąd rzucenie okiem na regulamin, dzięki czemu odejmuje nam trochę pracy. Jeśli ktoś nie potrafi dać od siebie na wejściu chociaż tyle, to pytanie - po co nam taki użytkownik? Tylko dla generowania ruchu?

Dla mnie jest jeszcze trzecia korzyść - odsiewa też ludzi o tak niskim poziomie kultury osobistej, że sami nie wpadną na to, żeby wchodząc gdzieś najpierw się przedstawić. Do tego nawet regulaminu nie trzeba...
Edytowane przez sigma dnia 26/08/2019 09:46
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
swistak
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 09:41
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Moja rodzina też to forum znalazła (np. duży baner z nazwą na stronie głównej im w tym pomógł [1]), jednak z tego co wiem nie czytają tego forum. W sumie byłbym nawet zadowolony, gdyby np. moja siostra zaczęła się tutaj udzielać (tylko wprowadzilibyśmy zasadę, że nie czytamy nawzajem swoich wątków).

[1] Absolutnie nie sugeruję zmiany tego banera, jest on ładny.
 
sigma
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 10:10
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Makro, Perfidia się nie da namówić na powrót do moderowania? Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 10:17
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Ja na pewno ograniczę i zmienię treść postów na otwartym forum, ale mi to akurat na dobre wyjdzie.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Nieustraszona
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 11:35
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Problem anonimowosci rozumiem i to dobrze. Problem znalezienia forum przez rodzine także (pytanie czy to tylko kwestia forum i jego otwartosci czy rodzi, ale faktem jest, że możemy zmieniç tylko pierwsze). Sama jak pisałam co do forum mam duże wątpliwości. Kiedy miałam poważny kryzys tutaj noe dostalam wsparcia i z poważnymi sptawami coraz rzadziej chce tu pisać. Z drugiej strony osoba nowa na forum myśli, ze ono nie dziala. Teraz jest troche lepiej, ale spojrzcie na daty wątków w dzisłach otwartych.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Liana
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 12:00
Awatar

Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 07.02.16

Anonimowości nie ma na żadnym forum; kto wypowiada się publicznie w necie, powinien o tym wiedzieć. Z punktu widzenia nowego użytkownika widzę, że non stop logują się te same osoby, coś więc czytają, może piszą, ale jak widać we wzajemnym kółku adoracji, bo w otwartych wątkach wypowiedziały się może 3 osoby na krzyż z wyjątkiem tego tematu. Nie zachęca to do pisania, skoro nie ma odzewu.
Trudno od forum oczekiwać wsparcia, jednak jest to wirtualna przestrzeń i od użytkowników można spodziewać się zarówno poparcia, jak i krytyki. Zawsze jednak pozwala forum na "wygadanie się" wtedy, gdy jest potrzeba, a przez to ułożenia myśli zanim dojdzie do kontaktu ze specjalistą.
 
sigma
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 12:28
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Zwracam uwagę, że żadne ustalenia i wprowadzone rozwiązania nigdy nie będą miały na celu zmuszenia kogokolwiek do udzielania wsparcia czy pisania w konkretnym wątku.
Każdy komentuje to, co ma ochotę skomentować. I wspiera tych, których chce wspierać. Każdy daje tu z siebie tyle, ile chce i może.

I bardzo nie lubię określenia "kółko wzajemnej adoracji". Jest bardzo deprecjonujące i trywializujące relacje międzyludzkie. A dodatkowo - używasz go, choć nie masz pojęcia, jaki charakter mają wpisy w zamkniętej części i czy nie polegają np. na skakaniu sobie do oczu, co trudno doprawdy nazwać wzajemną adoracją.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 12:49
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Jasne, ze nie ma obowiazku udzielania wsparcia, ale ja mam prawo przemyslec to czym jest dla mnie forum, czy chce uczestniczyc etc. Czy obecny skład forum, bo forum tworzą ludzie mi odpowiada itp. Tak jak napisałam i podkreśle to jest MOJE i nikt nie musi podzielać.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
swistak
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 14:05
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Jest to zjawisko normalne, że niektórzy starsi użytkownicy, którzy byli dawniej aktywni, przestają się udzielać. Zwykle dzieje się to, jak wyzdrowieli lub się czują lepiej.

Problemem za to jest stosunkowo [b]mała liczba nowych użytkowników[/b] - dawniej było ich chyba więcej. Dlatego właśnie zaproponowałem zniesienie wymogu przedstawienia się, żeby więcej użytkowników zostawało.

Przez pewien czas [url=http://mam-efke.pl/forum/viewthread.php?thread_id=3050]rejestracja na forum w ogóle nie działała[/url] i nie było nowych użytkowników. Nowi użytkownicy trafiają tutaj pewnie z Google.

[quote][b]Sigma napisała:[/b]
Edit: Wymóg przedstawiania powstał zasadniczo z dwóch powodów:
- odsiewa osoby, które traktowały forum jak miejsce, do którego wpadają, zadają pytanie i więcej się nie pojawiają nigdy. Uznaliśmy, że celem efki jest tworzenie społeczności, a nie udzielanie porad anonimowym, jednorazowym użytkownikom.
[/quote]Część takich osób pewnie by na forum została.
[quote]- wymusza poniekąd rzucenie okiem na regulamin, dzięki czemu odejmuje nam trochę pracy. Jeśli ktoś nie potrafi dać od siebie na wejściu chociaż tyle, to pytanie - po co nam taki użytkownik? Tylko dla generowania ruchu?[/quote]Zdarza mi się nie czytać różnych regulaminów i umów licencyjnych, nawet jeśli muszę zaznaczyć, że je przeczytałem - i to mimo, że zwracam szczególną uwagę, żeby w takich sytuacjach nie kłamać. Jeśli nie muszę potwierdzić przeczytania, to zwykle tego nie czytam. Po prostu tego jest dużo. [b]Nie jest to zatem kwestia tego, ile ktoś chce z siebie dać.[/b] Może ta "infografika" trochę naświetli problem:
[img]https://niebezpiecznik.pl/wp-content/uploads/2019/06/two_big_lies.jpg[/img]
(Dwa największe kłamstwa internetu: czerwony - mam 18 lat i mogę to zobaczyć, niebieski - przeczytałem i zgadzam się na warunki użytkowania)

I to nie użytkownicy są dla forum, ale forum dla użytkowników. Możemy pomóc nawet użytkownikom, którzy są tutaj krótko.

[quote]Dla mnie jest jeszcze trzecia korzyść - odsiewa też ludzi o tak niskim poziomie kultury osobistej, że sami nie wpadną na to, żeby wchodząc gdzieś najpierw się przedstawić. Do tego nawet regulaminu nie trzeba... [/quote][b]Na wielu forach nie ma zwyczaju, żeby się przedstawiać zaraz po rejestracji[/b] - nie jest to powszechna praktyka. Zaniechanie tego nie uznawałbym zatem za przejaw niskiego poziomu kultury osobistej. Są po prostu duże fora, gdzie nie wszyscy użytkownicy się znają.

Edycja:
[b]@Liana[/b]: załóż sobie wątek w dziale "Nasze wątki - część otwarta."
Edytowane przez swistak dnia 26/08/2019 14:23
 
Makro
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2019 21:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

@Sigma - Perfidia nie wróci do moderowania, uważa, że tak jest zdrowiej dla wszystkich, mam wrażenie, że ją to za dużo kosztowało emocjonalnie, a mi momentami zaburzało obiektywizm.
Wydaje mi się, że problem z niedostateczną ilością moderatorów jest do rozwiązania w gronie aktywnych użytkowników.


[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
ploion
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 27/08/2019 19:37
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

Jako użytkownik średniej fali, tj. nie stary członek, ale nowy zadomowiony też się wypowiem ze swojej perspektywy. Problemem są właśnie enklawy jakie się porobiły, zamknięte kółka, do których trudno się przebic. Oczywiście, że każdy ma wybór w czyim wątku chce się wypowiadac, ale zauważyłam, że nawet jak ktoś już dołączy do zamkniętej częście forum to szybko przestaje się udzielac też tam właśnie przez to, że nie otrzymuje wsparcia. Starzy użytkownicy są nastawieni przede wszystkim, jeśli nie tylko, na siebie.
Też przykro mi się zrobiło jak Nieustraszona napisała, że nie dostała wsparcia, gdy tego potrzebowała. Niektórzy wystarczy, że zajękną,że boli ich paluszek otrzymują zainteresowanie a inni w poważnych kryzysach nie. To jest też problem tego forum.

I oczywiście brak aktywnych moderatorów. Jeden to zdecydowanie za mało i na obiektywne spojrzenie i na ogarnianie bieżących spraw. Nie wspomnę o nierzadko niemiłych odpowiedziach, gdy ktoś z nowo zarejestrowanych zapyta kiedy mu odblokują dostęp do reszty forum. Nie powinno miec to miejsca.
Edytowane przez ploion dnia 27/08/2019 19:38
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
martyna
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 28/08/2019 11:05
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Proponowala bym tajfunka na moderatora, co Wy na to?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Forum o Nerwicy Natręctw - Pomoc, wzajemny szacunek Ogłoszenia 10 07/03/2023 15:53
Lęk o przyszłość czyli moje czarnowidztwo Zaburzenia lękowe 5 21/02/2015 21:15
Problemy techniczne forum Porozmawiajmy 10 08/12/2014 14:08
O samobójstwie, destrukcji i forum Regulamin i zagadnienia porządkowe 53 29/09/2014 07:05
Pierwszy raz na forum :) Przedstaw się 11 25/08/2014 17:11

50,115,747 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024