19 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
23:27:49 Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia lękowe
 Drukuj temat
Lęk o przyszłość czyli moje czarnowidztwo
Skyler
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 22/11/2013 16:47
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 7
Data rejestracji: 22.11.13

Od pewnego czasu dopadają mnie lęki o moją przyszłość. Wszystko widzę w czarnych barwach. Boję się że nie skończę studiów ( mam już licencjat obroniony na 5 , teraz przez rok robię technika administracji i różne kursy pedagogiczne oraz chodzę na wolontariat, odkładam pieniądze w przyszłym roku planuje wyjechac na mgr ) jednak ciągle myśle że mi sie nie powiedzie że tego mgr nie zrobię choć nic na to nie wskazuje bo dostać dostanę sie bez problemu z średnią 5,0 , pieniądze na mieszkanie w innym miescie tez powoli zbieram no wiec czemu miałoby sie nie udac ? Nie wiem ale się boję. Boję sie tez że chlopak mnie zostawi i bede zupelnie sama . Nie mam podstaw do obaw bo on mowi ciągle ze jestesmy razem , piszemy ze sobą (jedyny problem to to że ja mieszkam w naszym rodzinnym miescie a on wyjechał do wiekszego do pracy i rzadko sie widujemy) no i ja sie boje choc że moze przez tą odleglosc on mnie zostawi ? Boje sie tez ze nie znajde pracy choc na studiach mialam same 5 i na praktykach mnie chwalono że bardzo dobrze sobie radze. Boję się że moje życia bedzie zupełną porażką i katastrofą ! Nie wiem moze jestem zbyt ambitna i perfekcyjna . Skąd sie biorą te lęki ? Też takie macie ?
 
Lindsay
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 06/01/2014 14:52
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 02.01.14

Coś o strachu wiem i wiesz co? To śmieszne, ale czasami wydaje mi się, że jestem uzależniona od "bania się". Kiedy się nie boję, a są to rzadkie momenty, wydaje mi się, że tracę jakąś kontrolę, i myślę, że dzięki strachowi tylko udaje mi się jakoś pchać ten wózek do przodu. Aczkolwiek w przeciwieństwie do Ciebie nie mam żadnych osiągnięć. Dodatkowo boję się ludzi, a pracuję w sklepie branżowym, gdzie codziennie przychodzą ludzie i oczekują pomocy. Boję się nieustannie i martwię i przez to tracę dużo sił. W sumie nie jestem w stanie tego przezwyciężyć sama.
Fobia społeczna, mój koszmar, który dopada znienacka. Nie zawsze jest tak, że się boję ludzi. Zazwyczaj staram się ciągle myśleć o czymś innym co może odwrócić moją uwagę. Ale to też jest krótkotrwałe. To wszystko jest jak jeden wielki zegar bez wskazówek, który raz przyspiesza raz zwalnia w procesie tworzenia u mnie lęków i chorobliwych myśli.
 
Rat
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2014 13:51
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

[b]Skyler[/b] myślę ,że warsztaty/terapia o poczuciu własnej wartości bardzo by Ci się przydały . Tylko nie takie 3 dniowe ( weekendowe) ... Chociaż nie powiem , że i na początek takie byłyby super , poznałabyś mechanizm dlaczego tak jest , na pewno super ludzi byś poznała ( grupowa terapia przeraża , ale chyba wszystkich na takiej terapii to paraliżuje ).
Do tej pory mam z 4 osobami kontakt ... u mnie w poradni były i są tylko właśnie takie 3 dniowe sesje , ale może u Ciebie byłoby inaczej ... popytaj .
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
bp
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 21/02/2015 15:35
Awatar

Rozgrzany


Postów: 86
Data rejestracji: 24.01.13

cz,
Weszlem na twoj post/temat bo też się boję o swoją przyszłość ( boję się też ludzi, relacji z nimi - co jest już kompletnym szaleństwem - a jak utrudnia życie...) Droga Skyler, masz tak wiele: jestes mloda, masz chłopaka, mądrą głowę, dobry zawód - administracja. O ile znasz język możesz wyjechać za granicę lub starać się o pracę tu. Jeśli to twoję zdjęcie to też po prostu jesteś ładna. Jednym słowem wszystko przed tobą. Lęki przed przeszłością w takim kraju to normalka. Przecież wszysko idzie na dno. Wszystko. Ja też boję się o swoją przyszłość. Nie wiem czy znajdę pracę, jak sobię będę radzil sam. Myślę, że taki chłopak jak twoj może być/ i może jestem staroświecki ( nie wydaje mi się) powinien być podporą w twoich obawach - chyba mu ufasz?

Papa
Edytowane przez RedKate dnia 21/02/2015 21:23
 
RedKate
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 21/02/2015 21:15
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

[color=#009900]Bp, regulamin się kłania, posty nie mogą się składać z samych emotikonek, poza tym nie piszemy dwóch postów pod sobą, należy korzystać z opcji "edytuj". Połączyłam zatem oba posty. [/color]

Po drugie, Skyler ostatni raz logowała się jakieś 1,5 roku temu i wtedy też powstał ten post, więc wątpię, abyś otrzymał odpowiedź.
Edytowane przez RedKate dnia 21/02/2015 21:25
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
moje hobby W wolnym czasie 93 28/11/2021 11:31
Lęk przez psychozą Zaburzenia lękowe 5 24/10/2021 18:29
Przyszłość forum Regulamin i zagadnienia porządkowe 73 19/10/2021 09:11
Lęk przed dolegliwościami układu pokarmowego Zaburzenia odżywiania 6 28/02/2021 10:39
Moje lekarstwa Leki 2 04/08/2018 08:55

50,259,525 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024