19 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
23:33:58 Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia odżywiania
 Drukuj temat
anoreksja/ bulimia błędne koło...
Aga88
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11/11/2016 10:36
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 10.11.16

Cześć Smile 9 lat temu zaczęłam się odchudzać, zawsze byłam "puszysta" i po ukończeniu 18 lat i przejściu miłosnego zawodu powiedziałam sobie dość. Początkowo oczywiście stosowałam diety głównie znalezione w internecie i intensywnie ćwiczyłam. Waga gwałtownie zaczęła spadać i nawet nie zorientowałam się kiedy straciłam nad tym kontrole. Przestałam praktycznie jeść, ukrywając to (do dzisiaj nie wiem jak ) przed swoją rodziną. W momentach kryzysowych kiedy już musiałam spożyć jakiś posiłek ukradkiem wszystko wymiotowałam. Moje otoczenie było pod wrażeniem szybkiej zmiany mojego wyglądu a to jeszcze bardziej mnie motywowało. W efekcie przez 5 miesięcy schudłam [color=#ff0000](ciach)[/color]. W tym czasie też przeprowadziłam się do innego miasta na studia i to spotęgowało moją chorobę jaką niewątpliwie była anoreksja. Kiedy już sięgałam dna moja rodzina i przyjaciele zrobili wszystko, żeby mnie z tego wyciągnąć. Poradziłam sobie z tym bez psychologów, terapii itd. W sumie poradziłam nie do końca... Do dziś borykam się z problem bulimii. Cały czas jestem na diecie i dużo ćwiczę a mimo to i tak przytyłam z powrotem [color=#ff0000](ciach)[/color]. Znowu nie akceptuje siebie, zamykam się przed znajomymi, rodziną wstydząc się tego, że znowu jestem "wielka". W momencie kryzysu nie panuje nad tym ile jem i co jem, po czym oczywiście inicjując wymioty wszystko zwracam. Ataki bulimii zdarzają mi się coraz częściej Sad Brak mi już sił na nieustanną walkę z samą sobą, ze swoim ciałem i padającą psychiką. Myśli samobójcze też nie są mi obce, szczególnie teraz gdy dalej nie jem jak normalny człowiek ([color=#ff0000]ciach),[/color] ćwiczę intensywnie a bardzo przytyłam, mam ogromny problem z bolącym i puchnącym brzuchem, moja psychika po prostu już tego nie wytrzymuje! Sad Proszę, BŁAGAM o jakieś rady!! Może jest ktoś w stanie polecić mi jakiegoś dobrego psychologa w Warszawie?
Edytowane przez sigma dnia 11/11/2016 11:11
 
sigma
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11/11/2016 11:13
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[color=#ff0000]Proszę zapoznać się z regulaminem forum! Podawanie informacji o kilogramach i kaloriach jest zabronione.[/color]
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 11/11/2016 11:40
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Witaj Smile
Aga o jakie rady prosisz?
Terapeutę możesz znaleźć na wielu stronach internetowych, forach, polecają i krytykują.
Mogę Cię zapewnić, że to błędne koło można przerwać, potrzeba dużej motywacji, pracy nad sobą, wylanych łez, złości i szczerości z samym sobą, ale można.Pamiętaj jedno na coś trzeba się zdecydować nie można " mieć ciastka i zjeść ciastko", naprawdę istnieje życie poza jedzeniem i kcaloriami, kg, cm i to całkiem fajne życie.

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Aga88
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12/11/2016 11:48
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 10.11.16

Martyna ja wiem, że istnieje takie życie tylko sama już go nie pamiętam Sad Wiem jedno zrobię wszystko, żeby zacząć w końcu normalnie żyć. Dzięki będę szukać na forach dobrego terapeuty.
 
kinpump
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 07/12/2017 21:47
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 40
Data rejestracji: 07.12.17

Powodzenia!
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Badanie anoreksja Ogłoszenia 1 29/11/2020 16:40
Kompulsywne objadanie/Bulimia Zaburzenia odżywiania 3 09/07/2020 21:10
Jak przerwać błędne koło objadania się? Zaburzenia odżywiania 10 17/08/2019 15:23
Anoreksja, Bulimia, Ortoreksja, Jedzenie kompulsywne Przedstaw się 1 02/04/2018 15:32
Bulimia w związku, co robić? Zaburzenia odżywiania 4 08/01/2018 18:14

50,259,576 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024