26 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Schizofrenia
 Drukuj temat
myślenie
elduderino
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11/03/2016 12:16
Rozgrzewający się


Postów: 3
Data rejestracji: 10.03.16

Mam w głowie straszny bałagan. Całe dnie spędzam w myślowej inercji. Jedyne co przychodzi mi do głowy w ciągu dnia to jakieś strzępki skojarzeń. Moje postrzeganie rzeczywistości jest bardzo zubożone i uproszczone. Rzadko, a ostatnio nawet wcale potrafię czemukolwiek poświęcić myślowo więcej niż 30 sekund. Na początku choroby tak nie było, miałem całkiem dla siebie interesujący wewnętrzny świat, ale teraz utknąłem w jakimś martwym punkcie.
 
Junk Head
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11/03/2016 19:55
Startujący


Postów: 193
Data rejestracji: 11.04.15

Też tak mam. I nie wiem, co Ci poradzić. Dla mnie plusem tego "bałaganu myślowego" jest to, że dzięki temu nie wpadam w jakieś histerie, bo zaczynam myśleć o czymś zupełnie innym. Szybciej podejmuje mi się decyzje, bo nie włączam w nie emocji.
Choć minusów jest znacznie więcej. Nie mogę czytać, oglądać filmów, rysować, czy robić choć jednej rzeczy, bo myślami jestem zupełnie gdzie indziej. Dodatkowo moją uwagę przyciągają różna inne rzeczy, więc też jest ciężko utrzymać wzrok w jednym miejscu.
Aby się odciąć ciut od świata, słucham muzyki, bo przynajmniej dzięki niej, nie docierają do mnie inne bodźce słuchowe.

Pamiętam, jak bardzo chciałam się "pozbyć" tego ciągu myślowego w głowie. I udało się, dostałam leki, po których nie miałam w głowie kompletnie nic, a wszystkie czynności robiłam "z automatu" - i uwierz, że to mnie bardziej przeraziło, niż milion spraw, które mieszczą mi się w głowie.
 
misio
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 06/07/2021 05:51
Awatar

Rozgrzany


Postów: 70
Data rejestracji: 08.01.18

"Mam w głowie straszny bałagan. Całe dnie spędzam w myślowej inercji. Jedyne co przychodzi mi do głowy w ciągu dnia to jakieś strzępki skojarzeń. Moje postrzeganie rzeczywistości jest bardzo zubożone i uproszczone. Rzadko, a ostatnio nawet wcale potrafię czemukolwiek poświęcić myślowo więcej niż 30 sekund."
Taki stan miałem po pobycie w szpitalu psychiatrycznym. Minęło z czasem. Bardzo pomogło mi w tamtym okresie słuchanie muzyki relaksacyjnej połączone z czytaniem książek. Ciężko się skupić , ale przy odpowiedniej motywacji dość szybko widać postępy. Postaraj się używać wyobraźni - to pomaga. Książki traktuję jak stymulant - gdy brakuje mi pomysłu na rozwijanie wyobraźni - staram się odtworzyć w głowie całą scenerię , wygląd osób i nawet ich fizjonomię .
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
czarno-białe myślenie Psychoterapia 9 03/12/2012 18:59
magiczne myślenie i natrętne ruminacje Schizofrenia 7 29/09/2012 21:26

50,298,921 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024