19 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 dzień Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia odżywiania
 Drukuj temat
Weź się lecz!
Marynata
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2015 00:55
Rozgrzewający się


Postów: 16
Data rejestracji: 19.08.12

Cześć wszystkim, dawno już nie pisałam, ale ostatnio dużo się dzieje w moim życiu, dlatego chciałabym się z Wami tym podzielić i może kogoś przekonać do zmiany.
Otóż borykam się z bulimią od ponad 5 lat i do niedawna myślałam że już do końca życia. Będąc na dnie, jednym z wielu, powiedziałam sobie wreszcie koniec. I mimo że szukałam pomocy już wiele razy, to nigdy chyba z prawdziwym zaangażowaniem. Tym razem jednak byłam zdesperowana żeby wreszcie z tym kończyć, postanowiłam o siebie wreszcie zawalczyć. Pod wpływem impulsu zapisałam się na warsztaty psychologiczne przeznaczone dla osób z zaburzeniami odżywiania wszelkiej maści, później na psychoterapię. Jestem prawie na półmetku warsztatów i po pierwszej wizycie u psychoterapeutki i już widzę kolosalną różnicę. Przenigdy w życiu, naprawdę never ever niemals nie podejrzewałabym się o takie zasoby emocjonalne jakie mam w sobie, i w sumie też tyle wiary w to że uda się z tego wyjść. Wiecie jaką cudowną moc ma przyznanie się przed kimś, najpierw przed sobą a później przed innymi, do problemu? Zwykłym pogadaniu twarzą w twarz z ludźmi którzy mają ten sam problem? To jest naprawdę uskrzydlające. I mimo że dalej popadam w swoje spaczone schematy postępowania a wszystkie moję problemy nie zniknęły jak ręką odjął, to mam teraz w ręku tarczę i miecz, jakimi są taktyki radzenia sobie z nimi. Do wszystkich wątpiących czy wołanie o pomoc ma sens, mówię to z taką pewnością jak chyba nigdy w życiu, ma to ogromny sens. I chociaż droga jest kręta i wyboista, to najważniejsze na początku wybrać dobry kierunek. Myślę, WIEM, że to dobry kierunek. Życzę wszystkim wątpiącym i zastanawiającym się odwagi i zaufania w to, że kiedyś będzie lepiej. Bo będzie, naprawdę.
Czasem trzeba zrobić duży krok. Dwoma małymi nie pokona się przepaści.
Where is my mind?
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zaczęło się Przedstaw się 10 03/09/2023 13:57
czy po ed można się odchudzać? Zaburzenia odżywiania 12 06/09/2021 20:51
Przedstaw się Przedstaw się 4 28/11/2020 18:50
Boję się zasnąć. Boję się spać. Zaburzenia lękowe 9 24/07/2020 19:57
Nie czuję się bezpiecznie z .... Regulamin i zagadnienia porządkowe 66 26/08/2019 00:27

50,259,884 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024