20 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 dni Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Psychoterapia
 Drukuj temat
Nie radzę sobie z emocjami
bp
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 02/04/2015 19:22
Awatar

Rozgrzany


Postów: 86
Data rejestracji: 24.01.13

Czy macie podobnie?
U mnie jak w temacie, generalnie nieuprzejmi ludzie mnie drażnią lub tacy co (niestety) zrobią coś co mi się nie podoba, czego nie akceptuję i wtedy wybucham.
Kiedyś bałem się opieprzać innych, krzyczeć, wyzywać. Dzisiaj jest inaczej. Nie sprawia mi to może max. (trochę tak) satysfakcji - jest to forma wyładowania, odreagowania niezadowolenia, które się od pewnego czasu we mnie zbiera.
Nie jest to dobre. Zraża do mnie ludzi - tych, co wyzywam i tych, co tego słuchają (może się boją?, współczują tamtym?,...?). Ale tak ze mną jest i nic na to nie poradzę (może na razie - nie wiem).
Proszę nie o komentarze (oceny) mojej postawy, a raczej o wpisy osób, które mają podobnie lub rozumieją temat i chcą się podzielić swoimi emocjami.
Zapomniałem nadmienić, że podczas takiej "wymiany zdań" cały się trzęsę, drgają mi ręce, nogi. I jestem oburzony...
 
Rat Lover
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 02/04/2015 19:38
Awatar

Rozgrzany


Postów: 100
Data rejestracji: 16.03.15

Miałem tak, ale przeszło. Dlaczego przeszło?
1. zmieniłem otoczenie i miejsce zamieszkania
2. wziąłem ślub się z łagodną osobą, która nauczyła mnie cierpliwości
3. popracowałem trochę nad sobą: wziąłem wszystkie "za" i "przeciw" i wyciągnąłem jedyny słuszny wniosek - nerwy i agresja powodują jedynie konflikty, a nie po to człowiek ma rozum, by z niego korzystał w tak destruktywny sposób
4. leczenie farmakologiczne pomogło mi pozbyć się złych cech charakteru
(kolejność dowolna)

Generalnie pierwszy i trzeci punkt uważam za najważniejsze.
 
Alia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02/04/2015 20:06
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Mam wrażenie, że miotasz się od skrajności w skrajność - albo cichy i zahukany, albo od razu wrzeszczy i wyzywa. Żadna z tych postaw nie jest dobra i to, że od uległości przeszedłeś do agresji na dłuższą metę Cię nie uszczęśliwi.
(Osobiście nie znoszę ludzi, którzy krzyczą, ale to już moja osobista cecha).
 
Rat Lover
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 02/04/2015 20:48
Awatar

Rozgrzany


Postów: 100
Data rejestracji: 16.03.15

Trzeba wziąć pod uwagę, że ludzie często krzyczą ze strachu i bezsilności. Krzyk bywa jedyną formą obrony wtedy, kiedy emocje wezmą górę, a nie można się zdobyć na przemoc fizyczną lub tego typu konfrontacji się boimy.
Popadanie ze skrajności w skrajność też nie jest niczym zaskakującym. Wszystko zależy od sytuacji, w jakiej się znajdujemy.

Z wybuchami agresji można sobie radzić na wiele sposobów. Rozmowa z samym sobą, dla przykładu i uświadomienie sobie, że takie sytuacje nigdy do niczego dobrego nie doprowadzą może być jednym z nich. Niektórym pomagają ćwiczenia oddechowe, innym medytacja. Fakt jest faktem, że NA PEWNO da się z tym poradzić bez angażowania innych osób. Wystarczy chcieć Smile
 
bp
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 14/03/2016 22:44
Awatar

Rozgrzany


Postów: 86
Data rejestracji: 24.01.13

Żebyś wiedział jak Ja się obecnie wydzieram... Ho hoAngry
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
jak sobie radzicie z m.s ? Depresja 80 23/03/2022 06:54
Pogadajmy sobie cz 4 Porozmawiajmy 1590 30/12/2021 17:07
Niebezpieczni, nieprzewidywalni, z rozdwojeniem jaźni. Tak wyobrażamy sobie schizofreników Schizofrenia 12 24/10/2021 01:01
Zdrowie psychiczne ludzi nie zdiagnozowanych Ogólnie o psychiatrii 6 29/11/2020 10:52
o tym, że psychiatra nie gryzie Znalezione w sieci 1 06/09/2020 22:43

50,265,957 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024