27 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Raz tak raz tak + troche zali
skieroo
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12/10/2014 22:06
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 16.06.14

Hej,
Czy ktos z was tez tak ma? jak siedze sam w domu to ryje sie i mysle jak fajnie bylo by sie spotkac ze znajomymi. Jak juz jestem ze znajomymi to chce spadac jak najszybcie bo mysle ze fajnie bylo by posiedziec samemu w domu.
Bez sensu bo siedzenie w czterech scianach prowadzi tylko do depresji.
Kolejna kwestia jest taka ze jestem sam bo uwazam ze z CHAD nie nadaje sie do zwiazku. Moje dwa potrzednie zwiazki mam wrazenie rozpadly sie przez CHAD mimo ze nie mialem jeszcze zdiagnozowanej choroby.
 
swistak
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12/10/2014 22:36
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

1) Coś mi się kojarzy, że to jest klasyczny przypadek typu "trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie". W każdym razie do przepracowania na terapii (zastrzeżenie: sam nie chodzę).

2) [ciach]
Edytowane przez swistak dnia 14/10/2014 21:11
 
slant
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 20/10/2014 21:31
Rozgrzewający się


Postów: 42
Data rejestracji: 24.07.14

No tak my tu dzielimy włos na 4 czy jesteśmy dość dobrzy - dość zdrowi i dość szlachetni, by wchodzić w związki, a większość osób, które mają mniej od nas inteligencji, czy sumienia po prostu się rozmnaża, ew kocha. CHAD'owiec to trudny partner, jednak o ile gorszymi partnerami są Ci bez rozterek emocjonalnych i moralnych? Sam jestem strzępem człowieka, jednak zastanawiam się, czy zamiast dawać obrażać się i krzywdzić mojemu wewnętrznemu perfekcjonistycznemu krytykowi i dać się obrazić i skrzywdzić jakiejś kobiecie? Ups. koniec wątku osobistego Pomyślmy, żę ludzie a zwłaszcza kobiety mają czasem chęć wyprostować / uratować psychola i jeśli my dobroduszni nie zaspokoimy im tej mieszanki brawury i masochizmu, to zrobi to ktoś głupszy i podlejszy od nas?
Chociaż w wypadku[b] skieroo[/b] jak[b] świstak[/b] słusznie zauważył, że to takie trochę uciekanie gdybanie, zamiast działania. też tak mam - jak widać trochę. Ups znów wątek osobisty - sorry
 
RedKate
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 20/10/2014 21:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Po części racja slant, ale ja te myśl zawieram w o wiele prostszym stwierdzeniu: nie choroba nas definiuje. Definiuje nas charakter, system wartości, choroba może na nas wpływać, ale nie jest przełącznikiem dobro/zło.
Nie podoba mi się stereotypowe określanie płci, sytuacje różnorakie zdarzają się w obydwu kierunkach. Zapewne masz wyrobiony pogląd przez własne doświadczenia, ale nie przekładaj ich na ogół.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
swistak
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 21/10/2014 09:24
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]slant napisał/a:[/b]
No tak my tu dzielimy włos na 4 czy jesteśmy dość dobrzy - dość zdrowi i dość szlachetni, by wchodzić w związki, a większość osób, które mają mniej od nas inteligencji, czy sumienia po prostu się rozmnaża, ew kocha. CHAD'owiec to trudny partner, jednak o ile gorszymi partnerami są Ci bez rozterek emocjonalnych i moralnych? [/quote]
W sumie ci bez rozterek emocjonalnych i moralnych kwalifikują się do innej odpowiedniej jednostki w ICD-10.
Wszystko zależy oczywiście od nasilenia objawów ChAD i tego jak dana osoba to kontroluje.
Dlaczego osoby z ChAD miałyby mieć wyższą inteligencję (czy lepszy osąd moralny) od średniej?

Poza tym zostaje jeszcze kwestia "dziedziczenia" choroby, ale o tym pisałem ostatnio w innym wątku.

[quote][b]slant napisał/a:[/b]
Pomyślmy, żę ludzie a zwłaszcza kobiety mają czasem chęć wyprostować / uratować psychola i jeśli my dobroduszni nie zaspokoimy im tej mieszanki brawury i masochizmu, to zrobi to ktoś głupszy i podlejszy od nas?[/quote]
IMHO kobiety się raczej zakochują i chcą "naprawić" delikwenta.
Edytowane przez swistak dnia 21/10/2014 09:25
 
Matylda
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 21/10/2014 23:19
Rozgrzewający się


Postów: 20
Data rejestracji: 18.10.14

Ej nooo... Świstak... bo po łapach Grin może RACZEJ się zakochałam.. ale nie mam zamiaru Go naprawiać.. bo nie jest popsuty..myśliciel
 
swistak
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 22/10/2014 09:17
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

@Matyldo, odpowiadałem na fragment postu slanta, nie dotyczył on Twojej sytuacji.

Po prostu twierdziłem, że zjawisko opisane przez slanta:
[quote][b]slant napisał/a:[/b]
Pomyślmy, żę ludzie a zwłaszcza kobiety mają czasem chęć wyprostować / uratować psychola i jeśli my dobroduszni nie zaspokoimy im tej mieszanki brawury i masochizmu, to zrobi to ktoś głupszy i podlejszy od nas?[/quote]
nie zachodzi zazwyczaj tak, jak slant twierdził:
"mieszanka brawury i masochizmu" -> "kobiety mają czasem chęć wyprostować / uratować psychola"
tylko
zakochują się w psycholu -> "mają chęć go wyprostować / uratować"
(w sumie teraz mam wątpliwości, czy miałem rację; nie ma to jednak większego znaczenia).
Słówko "raczej" odnosiło się do całego zdania, nie do słowa "zakochują". W sumie powinienem był napisać:
[quote]IMHO częściej jest tak, że kobiety się zakochują i chcą "naprawić" delikwenta.[/quote]

W każdym razie w ogóle nie pisałem (i nie myślałem) o Tobie.
Edytowane przez swistak dnia 22/10/2014 09:20
 
sigma
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 22/10/2014 11:57
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

W każdym razie - filozofowanie o tym, co najczęściej czują i robią kobiety i jaką mają przy tym motywację, od początku do końca jest pozbawione jakiegokolwiek sensu i jest jedynie powielaniem stereotypów.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Matylda
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 22/10/2014 14:23
Rozgrzewający się


Postów: 20
Data rejestracji: 18.10.14

Świstaku, no nie powinnam ale jakoś odebrałam to bardzo personalnie...
Sigmo- za kobietą nigdy nie trafisz Wink my , kobiety, doskonale zdajemy sobie z tego sprawę..
Ja w każdym razie serdecznie Was pozdrawiam zacieszacz i życzę miłego popołudnia..
 
Energetyczna
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 10/11/2014 19:36
Awatar

Medalista


Postów: 542
Data rejestracji: 27.04.13

mój facet ma CHAD i poza tym ,że jest ze mną był w długich związkach więc jak widać można
" Ko­bieta jest or­ga­niz­mem ul­tra­dos­ko­nałym. Pot­ra­fi się re­gene­rować po ek­stre­mal­nie ciężkich doświad­cze­niach. Przet­rwa wszystko. "
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Niebezpieczni, nieprzewidywalni, z rozdwojeniem jaźni. Tak wyobrażamy sobie schizofreników Schizofrenia 12 24/10/2021 01:01
trochę o mnie Przedstaw się 3 09/03/2021 09:18
Trochę o mnie Przedstaw się 10 24/07/2020 00:31
A jakby tak.. Nasze wątki - część otwarta 21 24/02/2020 16:32
Zażywanie dwóch leków na raz?? Leki 2 01/07/2017 16:32

50,308,458 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024