02 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
10:00:36 Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Psychoterapia
 Drukuj temat
Psycholog kliniczny
Nadzieja
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25/07/2009 21:00
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Mam pytanie, może mi ktos w prosty sposób wytłumaczyć czym się różni psycholog kliniczny od zwykłego psychologa. Oczywiście nie chcę tu internetowych regułek specjalnie ich nie czytałam,po prostu chciałabym żeby wytłumaczył mi ktoś na forumPfft
Pytam dlatego, że moja Pani psycholog wlaśnie jest p. k. i psychoterapeutką ( mam 100% pewność sprawdziłam na liście PTP)

I jeszcze jedno zdziwiło mnie też, że byłam wypytywana o wszystkie dolegliwości somatyczne, to że lekarz sie pyta to rozumiem,ale psycholog?
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Artystyczna Dusza
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25/07/2009 23:47
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[b]Nadi[/b] psycholog też się czasem pyta.Mój psycholog pytał mnie nawet czasami jakie leki biorę chociaż mnie wydawało się że Jemu to niepotrzebne.A psycholog kliniczny to psycholog który zrobił taką specjalizację dodatkowo a która obejmuje wiedzę na temat różnych chorób-tak mnie to się wydaje.No chyba że coś pokręciłam to niech eksperci się wypowiedzą.
Ja swego czasu też chodziłam do pani psycholog która właśnie w trakcie kiedy chodziłam na terapię zrobiła specjalizację psychologa klinicznego.Jednak nie zauważyłam żeby zaszły jakieś zmiany po tym kiedy dostała ten tytuł.Była taką samą psycholożką jak wtedy kiedy tej specjalności nie miała-z jedną jednak różnicą na pewno miała trochę większą wiedzę.
 
http://monia-art.blogspot.com/
Perfidia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 25/07/2009 23:59
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Nie będę wymyślać definicji, nie czuję się na siłach, a mądrzyć się nie chcę. Ale co do pytania o leki - skoro leki wpływają np. na Twój nastrój i samopoczucie to chyba dobrze, że psycholog pyta się o takie rzeczy? Przecież przychodząc na terapię przychodzisz jako Nadi - która oprócz duszy ma także ciało. Często dolegliwości psychiczne i somatyczne są powiązane, więc warto patrzeć na człowieka w trochę szerszym kontekście.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Starbuck
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 27/07/2009 00:45
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 45
Data rejestracji: 22.07.09

Nie wiem jak jest na innych uczelniach, ale tam gdzie ja studiowałam psychologie można było studiować w ramach kilku rożnych specjalności, np. psychologii społecznej, międzykulturowej czy , właśnie, klinicznej. Wiec wydaje mi się, ze osoby kończące ta specjalizację mogą siebie nazywać psychologami klinicznymi (co nie jest równoznaczne z psychoterapeutami !!!), choć nawet nie wiem czy jest to gdzieś zapisane, czy nie jest to bardziej potoczna nazwa.
Natomiast wiem,ze poszczególne specjalności dosyć sporo się różniły między sobą, i w sumie głównie na 1szym roku mieliśmy wspólne wykłady (np. wstęp do psychologii itp) a potem programy się dosyć "rozjeżdżały". Specjalizacja kliniczna chyba najlepiej przygotowuje do zawodu terapeuty w przyszłości, zajmuje się zdrowiem i zaburzeniami, bardziej w aspekcie jednostki i małych grup niż np. całych społeczeństw.
 
sophers
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 27/07/2009 11:56
Awatar

Rozgrzany


Postów: 53
Data rejestracji: 09.02.09

[quote][b]Starbuck napisał/a:[/b]
Nie wiem jak jest na innych uczelniach, ale tam gdzie ja studiowałam psychologie można było studiować w ramach kilku rożnych specjalności, np. psychologii społecznej, międzykulturowej czy , właśnie, klinicznej. Wiec wydaje mi się, ze osoby kończące ta specjalizację mogą siebie nazywać psychologami klinicznymi (co nie jest równoznaczne z psychoterapeutami !!!), choć nawet nie wiem czy jest to gdzieś zapisane, czy nie jest to bardziej potoczna nazwa.
Natomiast wiem,ze poszczególne specjalności dosyć sporo się różniły między sobą, i w sumie głównie na 1szym roku mieliśmy wspólne wykłady (np. wstęp do psychologii itp) a potem programy się dosyć "rozjeżdżały". Specjalizacja kliniczna chyba najlepiej przygotowuje do zawodu terapeuty w przyszłości, zajmuje się zdrowiem i zaburzeniami, bardziej w aspekcie jednostki i małych grup niż np. całych społeczeństw.[/quote]

Specjalność na studiach, to coś innego niż specjalizacja. Aby móc tytułować się psychologiem klinicznym należy ukończyć 5-letni kurs specjalizacyjny (na który oprócz wiedzy teoretycznej, składają się staże kliniczne, w różnego rodzaju szpitalach)

Specjalność kliniczna (wybrałem taką studiując) daje tylko podstawową wiedzę z obszaru psychopatologii i zdrowia.
[url=http://www.relacja.com.pl] PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA RELACJA w Koszalinie [/url]
[url=http://www.psycholog.koszalin.pl] Psycholog Koszalin [/url]
[url=http://sophers.pl] BLOG [/url]
 
http://sophers.pl
Nadzieja
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 27/07/2009 16:10
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Dziekuję za odpowiedź Wink
[b]Starbuck napisała:[/b][quote]mogą siebie nazywać psychologami klinicznymi (co nie jest równoznaczne z psychoterapeutami !!!), [/quote]
tak wiem, że psycholog nie= się psychoterapeuta i tego tytułu nie dostaje się od tak Wink
natomist napisałam tak, bo moja p. psycholog jest również certfikowaną psychoterapeutką
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Psycholog z problemami Psychoterapia 28 24/02/2022 10:22
"Mi tam psycholog ani psychiatra nie pomoże" Znalezione w sieci 3 07/04/2020 15:15
Psycholog Kliniczny Psychoterapia 6 18/04/2017 22:19
Psycholog a psychiatra Ogólnie o psychiatrii 40 20/11/2014 17:35
"Psycholog nie robi nic innego niż to co powinni robić ci którzy przygotowują nas do życia" Znalezione w sieci 13 30/10/2012 23:11

50,350,051 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024