26 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Psychoterapia
 Drukuj temat
Psycholog Kliniczny
Espresso27
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25/03/2017 18:01
Awatar

Finiszujący


Postów: 233
Data rejestracji: 02.11.16

Hey... Znalazłam sobie psychologa i ostatnio na jednej z wizyt dowiedziałam się że ten psycholog to jakiś kliniczny jest.
I chciałabym wiedzieć (tak na chłopski rozum) czym ten tytuł tak w zasadzie się różni od standardowego psychologa. To jakiś lepszy psycholog?
Edytowane przez Espresso27 dnia 25/03/2017 18:54
 
sigma
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25/03/2017 20:31
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ma zrobioną specjalizację po studiach, odpowiednio dużą liczbę godzin stażu na oddziałach psychiatrycznych itp. Więc można powiedzieć, że "lepszy" Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Espresso27
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 18/04/2017 15:25
Awatar

Finiszujący


Postów: 233
Data rejestracji: 02.11.16

Oj nie będzie miała lekko ze mną... Ostatnio przygotowała mi zadania domowe do których zabieram się jak sójka za morzę, ale w moim wypadku wystarczy że siądę i zacznę pisać bo życiorys w wieku 1-5 to naprawdę mało wspomnień. Resztę jakby zasnuwa mgła.
Za to mam niespodziankę zadanie i dla niej :-D O którym nie wie ale tematycznie w luźnym dialogu dojdę do odpowiedniego wątku.(ps: bez domysłów żadna gra chcę trochę wiedzy dla siebie)Interesuje mnie zwłaszcza pogląd analityczny i to jak rzutuje bycie psychologiem, psychiatrą na widzenie innych osób w skutkach przeszłych wyleczonych lub nie wyleczonych zaburzeń z tej samej specjalizacji u lekarza... Będzie miała poczet się wykazać wiedzą... :-)) Ogólnie Pani. K nie jest zła ma dość ogromną wiedzę i bardzo duże doświadczenie ale jakby brakowało empatii iskry, zaangażowania...Jakby działała w ruchu psycho-dynamicznym którego wcześniej ze mną nie uzgodniła ], akcja toczy się w ramach rozbiegu... Trochę na zasadzie lustra. W sumie wałkując tematy w koło te same idzie dostać bzika...Dla mnie b. dobrym psychiatrą była pani. Przybysz nie wiem czy jeszcze w Lubiążu działa ale miała wszystko na miejscu. Chciałam wcześniej polecić wam tego lekarza ale stwierdziłam że w zakładkach o specjalistach i kontaktach nie wypada mi bez porozumienia z lekarzem wpisywać danych, bo to już naprawdę przekracza granicę... Ale jest naprawdę ok... ok... ok... I gdyby mi nie było głupio to dawno bym się do niej udała... No ale ja mam... "swoje". Co ja widziałam: Doskonała spostrzegawczość, umysł analityczny, perfekcja analizy i empatii. Ale dostać się tam to raz na sto...
Z moją K... Niema zaskoku w każdym razie. Czasami mi się wydaję że nie spełniła swoich życiowych ambicji a sugeruje o tym pakiet wypiętrzonych psychiatryczno-medycznych książek na półce oraz wylany żal za to jak to ona musi spędzać w gabinecie 50min a jak psychiatrom wystarcza 10min. Tylko dla mnie psychiatra który poświęca 10min to za waszym przeproszeniem frajer a nie psychiatra...
Powinno to być w moim mniemaniu jakoś wymuszone na psychiatrii że też powinni spędzać ok no [przynajmniej 30-40 min z jednym pacjentem dopytując się itd. Inni są wek... A mamy taką strzałę na kwadracie która kariery nie zrobiła :myśli chyba o czymś to świadczy... Ja nie miałam takich przygód ze względu na szczegóły którym poświęcam bardzo dużo czasu, sprawdzam każdego i gdzie się da... Internet, gdzie studiował, gdzie miał staż... I jakie Kursy... No i w moim ekscentrycznym myśleniu psychiatrzy powinni udzielać się publicznie w sztuce lub mieć jakieś inne zaangażowania publiczne (tak wiem to B. dużo) Ale wystarczy że udostępnią pacjentom swoje dane takie jak hobby to buduje zaufanie... Tak jak Makro poświęcił swój czas jest strona... Przyjmuje we Wrocku... Fajnie blisko mnie ;-) Ale ja to mam zaburzenie kategorii "zły stary" facet odpada zły nie dobry nie rozumiem w ogóle i to się automatycznie przedstawia w szukaniu lekarza.
I w ogóle zastanawiam się czemu tutaj jeszcze nie powstał wątek na forum o opinii placówek, prywatnych lekarzy, specjalistów? We mnie wywiera to strasznie "pozerskie" wyobrażenia. Ale jak już mówiłam ja to ja... "Mam swoje" mimo to moje paranoje mają pewien oddźwięk w rzeczywistości...
Edytowane przez Espresso27 dnia 18/04/2017 16:36
 
Sandra
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 18/04/2017 20:00
Finiszujący


Postów: 296
Data rejestracji: 23.10.16

Co zrobisz jeśli twoja psycholog nie odrobi pracy domowej, którą jej przygotowalas ?
 
Espresso27
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 18/04/2017 20:11
Awatar

Finiszujący


Postów: 233
Data rejestracji: 02.11.16

NIC... NIKOMU KRZYWDY NIE ZROBIE...
Sobie bym mogła ale nie mogę się ruszyć.
Nie lubię Cię nie odpisuj na moje wątki. Wolę CISZĘ.
Edytowane przez Espresso27 dnia 18/04/2017 21:47
 
Life
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 18/04/2017 22:19
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

Nie lubię Cię, nie odpisuj na moje wątki?

Że co? Matko Espresso27 czasami zastanawiam się w jakim celu ty w ogóle udzielasz się na tym forum Shock
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Psycholog z problemami Psychoterapia 28 24/02/2022 10:22
"Mi tam psycholog ani psychiatra nie pomoże" Znalezione w sieci 3 07/04/2020 15:15
Psycholog a psychiatra Ogólnie o psychiatrii 40 20/11/2014 17:35
"Psycholog nie robi nic innego niż to co powinni robić ci którzy przygotowują nas do życia" Znalezione w sieci 13 30/10/2012 23:11
Psycholog kliniczny Psychoterapia 6 27/07/2009 16:10

50,300,979 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024