05 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
2 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Psychoterapia
 Drukuj temat
Obawy przed pełnym otworzeniem się
lady97
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11/06/2014 21:01
Rozgrzewający się


Postów: 10
Data rejestracji: 11.06.14

Witam. Od miesiąca uczęszczam na terapię indywidualną, jak dotąd miałam 4 sesję. Zdążyłam się już przywiązać do mojej terapeutki, ufam jej, chciałabym jej mówić o wszystkim a kompletnie nie umiem.
Najgorszą sprawą dla mnie jest to, że chciałabym jej powiedzieć o tym że 2 lata temu ktoś próbował mnie zgwałcić, uważam że to miało wpływ na to jaka teraz jestem aczkolwiek boję się tego, że powiadomi policję. Jest taka możliwość? Stres związany z policją to naprawdę ostatnie czego by mi teraz brakowało.. Jestem niepełnoletnia, mam 17 lat.
Poza tym, chciałabym żeby wiedziała że jest dla mnie ważna, choć boję się że moje uczucia nie są odpowiednie. Czuję się tak, jakby zastępowała mi matkę, muszę gasić w sobie uczucie jak bardzo chciałabym się do niej np. przytulić..
 
Makro
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12/06/2014 01:15
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Oczywiście to twoja indywidualna decyzja - daleki jestem od mówienia tobie co z tym zrobić. Nie znam się tak dobrze na regulacjach prawnych..., może warto o tym spróbować się coś dowiedzieć.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
lady97
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 12/06/2014 19:23
Rozgrzewający się


Postów: 10
Data rejestracji: 11.06.14

Jutro mam wizytę, błagam niech ktoś jeszcze się wypowie.. Nie mam pojęcia co robić, bardzo chciałabym być szczera z moją terapeutką którą uwielbiam ale nie chce mieć teraz nic wspólnego z policją..
 
Basienka
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12/06/2014 22:32
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 775
Data rejestracji: 31.08.13

lady97, z tego co piszesz dopiero zaczęłaś terapię, jesteś na początku tej drogi, spokojnie, daj sobie czas. Jesteście umówione na konkretną ilość sesji, czy na dłuższą terapię?
Nie znamy szczegółowo Twojej sytuacji i nikt nie zagwarantuje Ci, że terapeutka nie zawiadomi policji, jednak nie wydaje mi się to prawdopodobne - zdarzenie miało miejsce dość dawno i jak rozumiem ostatecznie do gwałtu nie doszło. Oczywiście jak najbardziej może to mieć negatywny wpływ na Ciebie i na pewno wymaga pracy terapeutycznej, tylko pytanie: czy już teraz, a jeśli tak, to może możesz na przykład powiedzieć o tym, nie ujawniając kto był sprawcą. Jest taka możliwość? Czy powiedzenie terapeutce kto to był ma w tym momencie duże znaczenie?
Twoje uczucia związane z terapeutką są naturalne, nawet jeśli wydają Ci się nieodpowiednie, natomiast ważne jest byś próbowała z nią o tym szczerze rozmawiać, może np napisać to i przeczytać jej (jeśli tak będzie Ci łatwiej). Jeśli ona jest doświadczoną terapeutką, to będzie wiedziała, "co z tym zrobić" - kluczem jest rozmawianie o tym.
Trzymam za Ciebie kciukiSmile
Edytowane przez Basienka dnia 12/06/2014 22:36
[small]"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"[/small]
 
swistak
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 12/08/2014 21:21
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[url]http://www.csp.edu.pl/csp/psycholog-csp/1566,Psycholog-CSP.html[/url]
[quote]Psycholog nie ma prawa ujawniać informacji dotyczących osoby, której pomaga, jeżeli osoba ta nie wyraziła na to zgody. Psycholog może naruszyć tajemnicę zawodową tylko w dwóch przypadkach. Pierwszy przypadek to sytuacja, gdy zdrowie i życie klienta lub innych osób jest poważnie zagrożone w myśl art. 14 ust. 3 Ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów. Drugi przypadek to sytuacja, gdy sąd w prowadzonym postępowaniu karnym zwalnia psychologa z zachowania tajemnicy zawodowej w przypadku, „gdy jest to niezbędne dla dobra wymiaru sprawiedliwości, a okoliczność nie może być ustalona na podstawie innego dowodu” co jest uregulowane na mocy art. 180 § 1-2 „Kodeksu postępowania karnego”.[/quote]
Strona Policji czyli się znają.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zaczęło się Przedstaw się 10 03/09/2023 13:57
czy po ed można się odchudzać? Zaburzenia odżywiania 12 06/09/2021 20:51
Lęk przed dolegliwościami układu pokarmowego Zaburzenia odżywiania 6 28/02/2021 10:39
Przedstaw się Przedstaw się 4 28/11/2020 18:50
Boję się zasnąć. Boję się spać. Zaburzenia lękowe 9 24/07/2020 19:57

50,363,492 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024