28 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Depresja jako mechanizm ewolucyjny
Alia
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2014 15:35
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

[url]http://www.sciencebasedmedicine.org/depression-re-examined-a-new-way-to-look-at-an-old-puzzle/[/url]
Dla czytających po angielsku, bardzo ciekawy artykuł (a właściwe recenzja książki) na temat nowego podejścia do depresji, jako wyniku działania pewnych mechanizmów ewolucyjnych, które w przeszłości miały korzystny wpływ na przetrwanie, lecz obecnie często szkodzą.
 
Perfidia
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2014 23:09
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Interesujący artykuł. Przejrzałam go teraz tylko pobieżnie, ale jutro w wolnej chwili postaram się wczytać.

Dla mnie mechanizmy ewolucyjne są takie trochę z pogranicza fikcji, głównie dlatego, że bazują na tym jak współcześnie wyobrażamy sobie funkcjonowanie naszych przodków. Aczkolwiek nie wykluczam, że gdzieś tam jakiś element prawdy jest (tak jak w legendach na przykład).
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
fluorescent rabbit
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26/02/2014 00:39
Awatar

Finiszujący


Postów: 376
Data rejestracji: 11.06.12

[quote]
Evolution did not design us to be happy. It designed us to survive [b]and reproduce[/b].[/quote]
depresja nie skłania do rozmnażania, chyba raczej na odwrót

"knowing when it is time to give up on a goal, and realizing that happiness is not itself a goal but "a fleeting byproduct of progress towards other goals."
BYPRODUCT. koleś przemyca jakąś lewą propagandę

"he does provide some valuable(?) insights about this frustrating condition. "
może takie argumenty kogoś pocieszają, jeśli tak to świetnie, ale nie jest to napewno żaden przełom w nauce, poza tym nie odkrył ameryki...

"most are based on recent animal and human research."
badania? chore sadystyczne pomysły + bezsensowne dręczenie zwierzaków + naciągane wnioski. za takie coś powinno się iść do więzienia.

"Her life was better after the depressive episode than before."
serdeczne gratulacje dla Pani...

Ogólnie jak dla mnie artykuł to typowe lanie wody, a teoria wygląda mi na przemyślenia na sedesie ubrane w ładną terminologię.
porażka.
Edytowane przez fluorescent rabbit dnia 26/02/2014 00:40
 
Alia
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26/02/2014 12:46
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Rabbit, nie odmawiam Ci prawa do własnych przemyśleń i opinii na temat tego artykułu i całej teorii, ale jednocześnie drażni mnie pogarda, jaka płynie z Twoich słów. To, że z kimś się nie zgadzasz, nie oznacza jeszcze, że ten ktoś jest idiotą.
 
fluorescent rabbit
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26/02/2014 21:18
Awatar

Finiszujący


Postów: 376
Data rejestracji: 11.06.12

oczywiście że nie oznacza. powiem więcej, ja nie napisałam że się z nim nie zgadzam. Wypisałam tylko totalne bzdury które wystąpiły w tekście, bo wydają mi się zabawne.

Spora część jest całkiem logiczna. tyle że mało odkrywcza i mało wnosząca.

to co faktycznie mocno mi się nie podoba to sposób w jaki ten artykuł jest napisany, moje rozprawki w liceum były lepsze, chociaż nigdy nie dostałam nic powyżej trói na szynach Wink
no i te badania...........

[quote]a teoria wygląda mi na przemyślenia na sedesie ubrane w ładną terminologię. [/quote]
chamskie, to fakt, ale moja pogarda dla nazywania bzdur nauką nie zna granic, a tutaj akurat właśnie się unosi smrodek takich poczynań. zaraz poszukam tekstów autorstwa samego Pana R, może się okaże że to jednak z moim węchem coś nie tak


......................................................................................................................................

[url]http://www.psychologytoday.com/blog/charting-the-depths/201402/why-is-depression-so-tenacious[/url]

autorem jest Pan R- Jonathan Rottenberg, argumentacja sensowna, bez zbędnego lania wody, co najważniejsze- tekst jest spójny, dobrze się czyta

@Alia obczaj sobie tą stronę i nie czytaj więcej tego kijowego bloga bo ci połączenia w mózgu pozanikają Buziak
Edytowane przez fluorescent rabbit dnia 26/02/2014 23:54
 
Alia
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 27/02/2014 09:57
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Tak się składa, że Science-Based Medicine bardzo cenię i czytam z dużą przyjemnością, i synapsy mi od tego nie obumierają, dziękuję bardzo.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Depresja i dziwne zachowania Depresja 7 30/12/2021 13:07
czy depresja jest uleczalna? Depresja 78 16/04/2020 12:11
Depresja meza Depresja 49 23/09/2019 22:17
depresja a złość Depresja 10 10/09/2018 11:44
Depresja meza Przedstaw się 3 20/03/2018 12:41

50,310,078 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024