19 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 dzień Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Ogólnie o psychiatrii
 Drukuj temat
gonitwa myśli
Nieustraszona
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05/11/2013 00:00
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

czy ktoś mógł by napisać przyklad takiego zjawiska, bo termin słysze czesto, ale się pogubiłam?
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Em
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 08/11/2013 15:27
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 10.01.12

U mnie to wygląda tak (przeczytaj w przyspieszonym tempie, tak byś dała rady wymówić słów):
Idę do apteki co ja mam kupić jajek nie mam w domu a co chcę z nich zrobić mąż mi coś mówił ostatnio o jaka ładna kobieta tak źle się czuję od niedawna do xero muszę iść skąd mam te buty? muszę kupić jeszcze chleb napiszę książkę zawsze tak ładnie pachnę fajnie wyglądałam ostatnio chciałabym tyle zmienić na świecie chcę teraz cukierka dlaczego nie wzięłam słuchawek zapomniałam powiedzieć mamie o czymś o czym?
 
Yasmin
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 08/11/2013 16:08
Awatar

Startujący


Postów: 154
Data rejestracji: 07.11.13

U mnie wyglada to podobnie. Gdy probuje te mysli wypowiadac na glos, to jest dopiero... czesto totalny obciach, albo kupa smiechu - zalezy w czyim towarzystwie. Z reguly jednak schodze ludziom z oczu i uszu w takim stanie.
 
martyna
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 08/11/2013 17:20
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

u mnie coś takiego jak gonitwa myśli to coś w rodzaju, mysli tak intensywnie płyną o tak różnych frontów i tematów, ze jakbym zaczęła wypowiadać to nie nadążyłabym a wyszło by i tak bez sensu więc zamykam się i izoluję , dopóki nie przejdą.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
kosmiczna_sila
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 12/11/2013 10:17
Rozgrzewający się


Postów: 33
Data rejestracji: 18.10.13

to ja jestem raczej monotematyczna, moja gonitwa myśli to czynienie dygresji do dygresji do dygresji na konkretny temat. Też wszystko szybko się dzieje i są to szaleńcze, desperackie myśli.
Ostatnio: jaką mam straszną pracę, jak ja jej nienawidzę, nie chcę tu być, nie chcę nigdzie być, nie wytrzymam, musze coś zrobić, tylko co? nie wiem, nie wiem, nic już nie wiem, przecież nawet jak zmienię to będzie to takie same gówno, nie chcę, nie moge już, chcę uciec, ale dokąd? zwariuję, może pójdę do domu? bez sensu, to niczego nie zmieni, leki, czy mam przy sobie awaryjną pigułkę, jest, jak dobrze, że jest... ale co mi po tym, przecież to nic nie zmieni, nic nie zmieni mojego położenia, nie mam na co liczyć, nożyk, gdzie jest nożyk, chyba go nie wyrzuciłam, nie mogłam tego zrobić, nie mogłabym być taka głupia, a jeśli naiwnie wydawało mi się że jest dobrze i go jednak wyrzuciłam? nie, niemożliwe, gdzie może być, w szufladzie? nie pamiętam!! wiem, w torebce, wrzuciłam go do torebki, musi tu być, jest, dzięki bogu, jest, nie mam takiego drugiego ostrego, o matko a jak się stępił, jeśli stracił swoje właściwości? musze sprawdzić... itd.
 
sensitivechild
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 12/11/2013 10:22
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

Kosmiczna, juz z tym nozykiem moglas sobie darowac Pfft
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
morbus
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 22/02/2014 00:53
Rozgrzewający się


Postów: 30
Data rejestracji: 21.02.14

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
[small]u mnie coś takiego jak gonitwa myśli to coś w rodzaju, mysli tak intensywnie płyną o tak różnych frontów i tematów, ze jakbym zaczęła wypowiadać to nie nadążyłabym ...[/small][/quote]

...i reaguję na to chodzeniem z kuchni do pokoju (ledwo zawijam) i gadam coś głośno sobie tłumacząc.
Przestaję jak zauważę, że mój kot na tapczanie dziwnie mi się przygląda Smile
Czasem wystarcza ta swiadomość a czasem za chwilę sytuacja się powtarza...
[small][color=#0033ff]no właśnie, jak zwykle mam rację [/color]Prosi[/small]
 
Sandra
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 21/04/2017 11:49
Finiszujący


Postów: 296
Data rejestracji: 23.10.16

Jak walczyć z tą gonitwa myśli?
 
martyna
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 21/04/2017 16:50
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Nie da sie walczyć to jedna ze składowych choroby.Wraz z podjeciem własciwego leczenia objaw zanika.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Espresso27
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 24/12/2017 01:57
Awatar

Finiszujący


Postów: 233
Data rejestracji: 02.11.16

No można jeszcze zawrzeć gardę i starać się to przetrzymać ale w rezultacie jest to niepotrzebne męczenie własnej psychiki im dłużej trwa tym bardziej cię wykańcza, mantyzm jest jednym z tych objawów które zmuszają mnie do stawania na głowie w tragicznych już momentach do działań samo-destrukcyjnych i był on przyczyną mojego zmuszenia się do udania po poradę psychologiczną bo pod koniec moich katiuszy normalnie chodziłam i gadałam już do samej siebie. Napór i prędkość moich myśli był tak ogromny że myślałam że rozerwie mi czaszkę od wewnątrz, przy ludziach stosowałam metodę martyny izolowanie, w pewnych momentach dochodziły do tego myśli urojone typu "że myśli chcą mnie zabić" albo że to "mistycy wkładają mi je do głowy i że to przez nich." Ale mając już za sobą w diagnozowaniu spory znak zapytania pod diagnozą schizofrenii nie spowiadam się z takich rzeczy.

Sandra Tobie natomiast polecam wyjawienie problemu terapeutce która zapewne zaleci ci wizytę u psychiatry na której lekarz wysłucha cię cierpliwie nie oceniając cię ani nie wyrażając z góry żadnego opiniowania czy możliwych później diagnoz. Bo na pierwszych wizytach nikt nigdy takowej nie postawi a przepisze Ci zapewne leki które to wyhamują. Mogą to być leki uspokajające np.
 
Dunkelheit2
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 24/12/2017 02:03
Awatar

Startujący


Postów: 138
Data rejestracji: 11.11.17

Ja pozwalam myślom płynąć. Niech gonią. Jeśli zapiszę 20% tego syfu tzn jestem na dobrej drodze. Strumień świadomości zapewnił mi parę nagród. Polecam. Masz 1000 myśli, wybierz 5. Za każdym razem. Zaskoczysz się pozytywnie.
Szukałem słów. Znalazłem ciszę. Nawet lepiej.
[url]https://youtu.be/xAMgQQMZ9Lk[/url]
ora pro nobis lucifer
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wypisanie dziecka przez drugiego rodzica ze szpitala psychiatrycznego a myśli suicydalne Ogłoszenia 1 01/10/2023 23:26
Natrętne myśli Zaburzenia odżywiania 3 27/02/2017 07:41
Echo myśli i lektury Schizofrenia 26 04/11/2016 00:59
Myśli samobójcze w depresji zależne od rodzaju leków antydepresyjnych Znalezione w sieci 6 23/01/2013 20:31

50,260,150 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024