27 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Leki
 Drukuj temat
choroba schizoafektywna a leki
Insomnia
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23/07/2013 22:18
Rozgrzany


Postów: 68
Data rejestracji: 11.07.13

Witam. Do tej pory mówiłam o sobie ,,tylko'' chadowa, chociażw diagnozie postawiono mi nie F31, a F25. Do tej pory myślałam, że się pomylili, dopóki nie przewertowałam psychiatrii Bilikiewicza i nie dostałam kolejnego epizodu psychotycznego, o których wcześniej nie zdawałam sobie sprawy.

I teraz kwestia leków w tym zespole i pytanie do kogoś, kto albo ma taką chorobę albo wie coś na ten temat więcej. Co z lekami przy tym zaburzeniu?
Teraz np. zmieniam leki na aripiprazol, który miał za zadanie być jednocześnie lekiem normującym nastrój w chadzie, jak i lekiem antypsychotycznym, oprócz tego biorę sertalinę.
Owszem leki biorę od niedawna, dopiero drugi tydzień, ale psychozy, a szczególnie manie prześladowcze i zaburzenia myślenia pogarszają się.
I tu pytanie do makro jeśli byłby tak dobry odpowiedzieć Smile
Czy w tym wypadku (wcześniej psychozy były łagodne, w każdym razie nie aż tak częste) to wystarczy, czy powinnam skontaktować się z lekarzem?
Tym bardziej że za tydzień wyjeżdżam do rodziny do Anglii ( nie bardzo znającej temat) na miesiąc.
F31
 
M
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 31/08/2013 17:13
Rozgrzewający się


Postów: 16
Data rejestracji: 31.08.13

Hej, ja też choruję na F25 i z tego, co wiem (z Psychiatrii prof. Jaremy Wink) to zalecane są zarówno leki przeciwpsychotyczne, jak i stabilizatory. Oczywiście wszystko zależy od obrazu choroby. Ja mam obraz bardziej afektywny niż psychotyczny, a mimo tego przez jakieś 8 lat z 9,5 letniego leczenia byłam na samej Zalaście (Olanzapina), niestety w ciągu ostatnich 2,5 roku choroba atakuje coraz mocniej, ostatnio miałam prawie roczny epizod afektywny i w tym momencie jestem na Zalaście, Tegretolu i Asentrze. Jeśli masz jakieś wątpliwości odnośnie swojego samopoczucia na obecnych lekach to najlepiej postaraj się skonsultować ze swoim lekarzem jeszcze przed wyjazdem. Chociaż patrzę na datę Twojego posta i chyba już jesteś w Anglii/drodze do niej. Powodzenia.
 
Insomnia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 31/08/2013 19:10
Rozgrzany


Postów: 68
Data rejestracji: 11.07.13

Hej. Dzięki za odpowiedź. Z Anglii już wróciłam. Lek musiałam samowolnie zmniejszyc niestety, bo mialam jeszcze wieksze schizy i maniowe pobudzenie, chodzi mi o aripiprazol, przy okazji którego byłam jak zombie.
M a ataki bardziej depresyjne czy maniackie? Ja nie wiem kompletnoe, dlaczego mam teraz mieszane jeśli już mam, chociaż przy tym leku jest nawet ok.
[img][/img]
F31
 
M
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 31/08/2013 20:13
Rozgrzewający się


Postów: 16
Data rejestracji: 31.08.13

Z tego, co mi wiadomo to Abilify może doprowadzić do pobudzenia, czytałam na innym forum, że niektóre osoby miały na nim nawrót psychozy. Ile teraz mg bierzesz?

Ja mam epizody idealnie naprzemienne, schizoafektywnych miałam 2 (depresyjny i maniakalny), a afektywne też u mnie na zmianę lecą, chociaż od lipca 2012 do kwietnia 2013 miałam najpierw depresję, potem manię po antydepresancie, potem stan mieszany, a na koniec znów depresję. Można oszaleć Wink
 
Insomnia
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 31/08/2013 23:20
Rozgrzany


Postów: 68
Data rejestracji: 11.07.13

To chyba mnie również dotyczy jeśli chodzi o psychozy. Ten stan się utrzymywał jak zwiększałam dawkę do tabletki, to jest chyba 15 mg coś takiego. Ale miałam takie psychozy, że wróciłam do pól tabletki i teraz się trzymam nawet dobrze.

Ech. Mozna oszaleć taki los. Ja mam dużo mieszanych i często szybkie fazy tak od roku i to już jest denerwujące. Wink
Ale będzie dobrze.
F31
 
M
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 31/08/2013 23:23
Rozgrzewający się


Postów: 16
Data rejestracji: 31.08.13

No pewnie, damy radę Smile Cieszę się, że na mniejszej dawce czujesz się lepiej, ale chyba powinnaś powiedzieć o tym swojemu lekarzowi na najbliższej wizycie.
 
Insomnia
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 31/08/2013 23:31
Rozgrzany


Postów: 68
Data rejestracji: 11.07.13

Przepraszam, że tak męczę, al mam jeszcze takie pytanie.
Czytałam w twoim wątku powitalnym, że korzystasz także z psychoterapii. Jak oceniasz tę formę pomocy w tym schorzeniu? Ja do tej pory tylko leki, i czuje niedosyt, ale nie wiem czy jest jakikolwiek sens psychoterapii w tej chorobie.
Pozdrawiam cię ciepło.
F31
 
M
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 31/08/2013 23:34
Rozgrzewający się


Postów: 16
Data rejestracji: 31.08.13

Nie przepraszaj! Wiesz, ja się podjęłam psychoterapii w związku z problemami w rodzinie, które niestety bardzo mocno wpłynęły na moje życie i różne mechanizmy obronne, których nieświadomie nadużywam. Wydaje mi się, że gdyby nie sytuacja w domu być może nie byłabym chora, chociaż tego się nigdy nie dowiem. Znalazłam się pod ścianą kiedy się okazało, że leki, owszem, pomagają, ale nie na wszystko. Terapia mi pomogła zmienić wiele rzeczy na lepsze, ale, mimo że chodzę tyle lat, nie wszystko jeszcze jest zrobione. Śmieję się, że ja to chyba jestem takim "wiecznym pacjentem terapeutów". A odnośnie samej psychoterapii w tego typu chorobach to podobnie pomaga terapia poznawczo-behawioralna, jednak ja chodzę na terapię psychodynamiczną. Pozdrawiam serdecznie Smile
Edytowane przez M dnia 31/08/2013 23:34
 
Insomnia
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 01/09/2013 19:30
Rozgrzany


Postów: 68
Data rejestracji: 11.07.13

Dzięki. Ja też oprócz choroby mam problemy rodzinne i jeszcze społeczne, dlatego się waham.
F31
 
M
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 01/09/2013 19:37
Rozgrzewający się


Postów: 16
Data rejestracji: 31.08.13

Jeśli masz okazję skorzystać z psychoterapii na NFZ to może spróbuj i zobacz, jak się w tym odnajdujesz?
 
ellesio
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 26/10/2013 15:41
Awatar

Rozgrzany


Postów: 59
Data rejestracji: 02.10.09

Ja mam niby schizofrenię Sad ale stany depresyjne nie są mi absolutnie obce. Wręcz dominują teraz... (bardzo rzadko czuję maniakalne pobudzenie).
Leków i ich kombinacji miałam wiele - obecnie Klozapol, Solian i Efectin...
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
leki a blokada emocji. Leki 15 02/04/2022 17:30
Leki a prowadzenie samochodu. Leki 20 05/07/2021 20:31
Jak sobie radzicie z chorobą? Schizofrenia 19 24/07/2020 18:49
Schizoafektywna i nie tylko Przedstaw się 10 04/05/2020 11:52
odkupie leki psychotropowe Ogłoszenia 3 23/03/2019 19:53

50,306,218 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024