19 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Hej, Kate się nazywam :)
Kate
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 01/07/2013 19:22
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 16
Data rejestracji: 29.06.13

To prawda. No cóż... Wydaje mi się, że ojciec nie zabroni mi pójścia z problemem, w pewnym sensie zaczyna powoli sznować moje samodzielne decyzje. Ale czy naprawdę uwierzy, że coś jest na rzeczy? To może być trudniejsza kwestia, zważając na to, że nie bardzo szanuje psychologów ;/
 
Em
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 01/07/2013 20:48
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 10.01.12

cześć!
 
blackrose1982
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 01/07/2013 22:31
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 855
Data rejestracji: 15.08.12

witaj Smile
[color=#006600][b]"Chcę mocno wierzyć
W to że jeszcze z głębi siebie mogę coś dać"
[/b][/color][color=#006600][/color] L. Kopeć
 
fluorescent rabbit
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 01/07/2013 23:56
Awatar

Finiszujący


Postów: 376
Data rejestracji: 11.06.12

a może poprostu weź sobie załatw korepetytora jak nie ogarniasz szkoły, rodzice sie raczej ucieszą że chcesz sie uczyć. a stosunki z klasą olej, podejdź do tego na luzie, w gimbazie tak jest poprostu, zobaczysz pójdziesz do liceum i tam raczej już będzie to inaczej wyglądało, dzieciaki są troche starsze i badziej ogarnięte, są zdrowsze stosunki w grupie itp

poza tym takie częste zmiany nastroju bywają w tym wieku a potem przechodzą, może nie warto narazie biegać po psychologach tylko nie wiem, odstresować się, porobić coś fajnego w wakacje, znaleźć nowych znajomych i samo się jakoś ułoży, nie?
 
RedKate
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 02/07/2013 00:00
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

O, imienniczka! Witaj Smile
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Energetyczna
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 02/07/2013 17:50
Awatar

Medalista


Postów: 542
Data rejestracji: 27.04.13

witaj Kasiu !

" Ko­bieta jest or­ga­niz­mem ul­tra­dos­ko­nałym. Pot­ra­fi się re­gene­rować po ek­stre­mal­nie ciężkich doświad­cze­niach. Przet­rwa wszystko. "
 
hope
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 02/07/2013 23:42
Awatar

Startujący


Postów: 118
Data rejestracji: 15.04.13

Cześć Kasiu, wreszcie osoba prawie w moim wieku!! Smile powalcz o siebie, bo warto, ja to teraz widzę. Kazalam rodzicom zawieźć mnie na łąkę i zostawić samą na 30 min - wykrzyczalam wszystko, co mnie dręczyło, po prostu krzyczalam ile wlezie. Czuje się czysta przed samą sobą. Sprobuj porozmawiać z rodzicami, może oni będą wiedzieć co zrobić.
Życzę Ci, żebyś po prostu dała radę. A jak Ci przykro to zawsze możesz do mnie napisać, coś wymyślimy :-)
Agapi tha mas schisei xoria.
 
Stokrotka
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 03/07/2013 09:24
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 18
Data rejestracji: 02.07.13

Witaj, Kate.

Najtrudniej zrobić ten pierwszy krok, czyli podjąć decyzję i poprosić o pomoc Smile
 
ellesio
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 03/07/2013 17:32
Awatar

Rozgrzany


Postów: 59
Data rejestracji: 02.10.09

Faktem jest jak sądzę to, że w Polsce kuleje wczesna interwencja psychologiczna. Ile trzeba się wycierpieć, zanim uzyska się pomoc! [small](Ja miałam 14 lat, gdy ktoś raczył mi pomóc. Wcześniej żyłam jak out-sider, jak dziwak... a tymczasem rozwijała się we mnie schizofrenia...) [/small]

Co do poruszanej tu kwestii, Kasiu - Twoje objawy mogą być po prostu konsekwencją dorastania?... Depresja, huśtawki nastrojów... Wiesz, ja też radzę Ci iść do pedagoga czy psychologa - ale bez spiny.
 
Kate
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 09/07/2013 17:07
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 16
Data rejestracji: 29.06.13

Cześć Wam wszystkim i dziękuję Grin
Dzięki [b]hope[/b], będę o tym pamiętać Smile
[b]fluorescent rabbit[/b]. Od ośmiu lat próbuję "olać". Takie proste. Olej. Jasne, olewam... Jednak nie. Nie umiem. Próbuję olać wszystko. Olewanie mi nie wychodzi i w niczym nie pomaga. Chociaż nadal próbuję. Z czasem olewanie zaczyna wychodzić. Ale jedną minutę wszystko oleję, a potem przez kolejną minutę będę za to płacić. Im więcej olewam, tym bardziej jest źle. I to jest właśnie dziwne. Nic się na tę chwilę nie układa. Jak będzie później, nie wiem. I nie stać mnie na korepetytora, nie wyjeżdżam nigdzie na wakacje z podobnych powodów, więc siedzę w domu i nie mam nic ciekawego do roboty ;(
[b]ellesio[/b]... Nie wiem. Mogą być. Owszem. Ale chyba nie znaczy, że muszą, prawda? Mam wrażenie, że to nie tak. To nie jest coś co ma każdy. Widzę nad czym użalają się moi rówieśnicy i zazwyczaj jest to podobny schemat. U mnie jest inaczej. I to jest coraz bardziej nieprzewidywalne. A im bardziej myślę, że jestem spokojna i, że wszystko jest na tą chwilę okej, tym gorzej się dzieje z kompletnego braku powodu. Nikogo innego nauczycielka nie wyprowadza z klasy bo napadł go jakiś płacz nie wiadomo skąd i nie może się ogarnąć. Ale nie wiem. Może masz rację. Nie wiem.
 
ellesio
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 09/07/2013 23:39
Awatar

Rozgrzany


Postów: 59
Data rejestracji: 02.10.09

Ja zawsze zakładam optymistyczną wersję - że to okres dojrzewania i nic więcej.
 
hope
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 10/07/2013 11:50
Awatar

Startujący


Postów: 118
Data rejestracji: 15.04.13

Mam nadzieję, że masz rację [b]ellesio[/b]..
Zapomnialam dodać Kasiu, że jeśli nie możesz się otworzyć przed rodzicami to spróbuj przed psychologiem, bądź od września przed pedagogiem. :-)
Agapi tha mas schisei xoria.
 
Agatta
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 10/07/2013 12:05
Awatar

Medalista


Postów: 525
Data rejestracji: 01.06.13

[quote][b]Kate napisał/a:[/b]
I nie stać mnie na korepetytora, nie wyjeżdżam nigdzie na wakacje z podobnych powodów, więc siedzę w domu i nie mam nic ciekawego do roboty ;(
[/quote]

Kasiu, nie wiem w jakim mieście mieszkasz - w moim Muzeum Historyczne organizuje bezpłatne warsztaty dla młodzieży w twoim wieku, wiem że niektóre domy kultury też ( niebezpłatne, ale można z urzędu miasta dostać na to granty) , może warto się rozejrzeć za czymś ciekawym do zrobienia?
Zainteresować się np pieszymi wycieczkami po okolicy, pozgłębiać na własną rękę historię i połazic w ciekawe historycznie miejsca, bo ja wiem... cokolwiek, co cię chociaż troszkę interesuje. Albo podejść do miejscowej biblioteki i zacząć nałogowo czytać Smile
[color=#663366][b]Kobieta[/b] rodzi się jako anioł, a gdy codzienność oskubie ją z piórek, a życie podetnie jej skrzydła - leci dalej.[b] Na miotle.[/b][/color]
 
Kate
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 26/07/2013 17:26
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 16
Data rejestracji: 29.06.13

[b]hope[/b], nie otworzę się przed nimi bo niema to większego sensu. Do pedagoga raczej nie pójdę. Nie podoba mi się ta koncepcja. Wolę do psychologa. Ostatnio zaczęłam wcielać w życie swój plan. Rodzice nie pozwoliliby mi pójść do psychologa, więc postanowiłam troszkę ich uświadomić. Nie było to bynajmniej łagodne uświadamianie. Jestem zadowolona z rezultatów.
[b]Agatta[/b], książki to ja czytam nałogowo 365 dni w roku, więc z tym nie mam problemu Wink Raczej nie zdołałabym się zmusić do takich wycieczek, choć mieszkam w dużym mieście, więc okazje mogłyby się znaleźć. Każda jedna czynność sprawia mi coraz większy problem. Żeby wyjść do sklepu przygotowuję się po 3 godziny. Kiedy nie wychodzę nie mam ochoty nawet umyć włosów, bo zadaję sobie pytanie po co mi to potrzebne. Łapię się na myśli, że nie ma to dla mnie większego znaczenia.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zaczęło się Przedstaw się 10 03/09/2023 13:57
Hej Przedstaw się 7 28/09/2022 21:46
czy po ed można się odchudzać? Zaburzenia odżywiania 12 06/09/2021 20:51
Hej :) Przedstaw się 4 30/11/2020 07:30
Przedstaw się Przedstaw się 4 28/11/2020 18:50

50,512,868 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024