06 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mirbla Mirbla
18:28:22 Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
4 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Moja matka i "nasz" CHAD
Pogodna
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 11:01
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Choroba matki widziana oczami córki, mnie osobiście bardzo zasmucił ten artykuł, a zwłaszcza to, że nikt tej rodzicie w gruncie rzeczy psychicznie nie udzielił wsparcia. To w jaki sposób córka opisuje ich rodzinne zmagania się z chorobą jest bardzo przygnębiające.


[url]http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53664,11151430,Pobudzenie__agresja__psychoza__Ludzie_na_hustawce.html[/url]
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
paczPan
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 11:47
Rozgrzany


Postów: 85
Data rejestracji: 23.12.12

Ksiądz: odstaw leki...
[small]Tak, a jak ktoś mówi że jest opętany to wysyłają niby do psychiatry... [/small]
Ech... szkoda gadać.
Czas goni mnie, a ja gonie czas, tyle że stracony.
 
Diuna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 11:55
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Zawsze wiedziałam że KK jest źródłem wszelkich nieszczęść na świecie.
Srutututu, pęczek drutu
 
RedKate
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:07
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Coś strasznego... Ale to nie o mnie... na pewno nie Ehmm.
Jak czytam takie rzeczy to zaczynam się okropnie bać Sad
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
paczPan
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:09
Rozgrzany


Postów: 85
Data rejestracji: 23.12.12

Tego nie napisałem.
Ale mam wrażenie, że są księża co widzą coś poza swoim ogródkiem.
I tacy, którzy widzą tylko te 3 rzędy babulinek na przedzie.
Czas goni mnie, a ja gonie czas, tyle że stracony.
 
Pogodna
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:14
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

RedKate, Ty jesteś przykładem tego, że z CHAD można mieć rodzinę i o nią dbać.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
paczPan
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:17
Rozgrzany


Postów: 85
Data rejestracji: 23.12.12

Niestety coś czuje że ten artykuł znów przysporzy stygmat chaderom.
A tytuły że chad i agresja i bieda, działa jak płachta na otoczenie.

Dzieci miały koszmar, ale matka miała równie ciężko.
Pogodna ma racje, ktoś powinien reagować,
tylko nie z urzędu, dzieciaki do ośrodka o kobiete do szpitala,
a raczej jakiś nadzór sensowny.
Czas goni mnie, a ja gonie czas, tyle że stracony.
 
RedKate
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Pogodna - tak też sobie mówię, że przecież to robię, więc DA SIĘ. Ale czasem się boję, że coś się nie uda. Że odlecę gdzieś za mocno i spieprzę coś nieodwracalnie. Może to lęki na wyrost, ale poznając takie historie zawsze mniej lub bardziej odnoszę je do swojego życia. Na szczęście, jak do tej pory, moje życie w tych porównaniach wypada nadzwyczaj korzystnie.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Diuna
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:20
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Mi sie po prostu wydaje, że w tym artykule opisano przypadek skrajny i tyle.
Srutututu, pęczek drutu
 
RedKate
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:24
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

PaczPan, zauważyłam tendencję, że media lubią pisać o tym, co dosadne, wybierają zapewne historie najbardziej dramatyczne, przejmujące. Ludzie którzy nie mają o tych sprawach pojęcia, poznają termin ChAD z takich artykułów, i myślą, że to potworny koszmar. A potem ktoś taki jak ja musi trzymać swoją chorobę w tajemnicy, bo gdy wyjdzie na jaw, to reagują jak na widok egzotycznego, groźnego zwierzęcia w zoo - ciekawe, ale lepiej z daleka. Najbliżsi przyjaciele, którzy wiedzą, co mi jest, przyznali, że przedtem nie podejrzewali tego w najmniejszym stopniu. Warto mówić o chorobach psychicznych, ale szczerze i prawdziwie, nie tylko szukając sensacji, bo to może przynieść chorym jeszcze więcej szkody.

Diuna - dokładnie tak.
Edytowane przez RedKate dnia 30/01/2013 12:25
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Pogodna
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:26
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Wiecie to ma za zadanie (tak mi się wydaje) uczulić społeczeństwo na pewne sprawy. A wiadomo, że to co kontrowersyjne zostaje zapamiętane...
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
RedKate
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Tak, ale łatki bolą i uwierają. Nie każdy chadowiec wydziera się na swoje dzieci i przepuszcza oszczędności życia doprowadzając rodzinę do bankructwa, a ludzie lubią upraszczać i sprowadzać rzeczy do stereotypów.
Ja mam na to swój sposób - wiedzą tylko Ci, co powinni. O których wiem, że znają mnie na tyle dobrze, że jestem dla nich ważniejsza niż wszelkie schematyczne opinie. Ale długo do tego dojrzewałam, całe wieki jedyną osobą która coś wiedziała był mój mąż. I strasznie byłam samotna.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Pogodna
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:35
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

RedKate z drugiej strony zobacz jakie to może być budujące, że nie jesteś jak ta kobieta z artykułu możesz poczuć dumę, że tak świetnie sobie radzisz.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Diuna
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:40
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Dla nas budujace- że tak pięknie ogarniamy.
Dla reszty populacji sygnał- jacy oni poj....ni.
Srutututu, pęczek drutu
 
RedKate
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:42
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Nie czuję dumy, raczej ulgę, że choroba nie ma u mnie tak ciężkiego przebiegu Smile. Ale z drugiej strony, buduję w sobie przekonanie (nie jest ono niezachwiane, ale wierzę, że z czasem będzie coraz silniejsze), że mogłoby być gorzej, gdyby nie moja determinacja i zdrowy rozsądek, który gdzieś daje o sobie znać nawet wtedy, kiedy choroba wydaję się go zagłuszać. pozostaje mi wierzyć, że to moja cecha bezwzględna i nawet chad mi jej nie odbierze Wink.
Nie może być tak, żeby za nasze życie odpowiadała TYLKO choroba, to by było zbyt straszne. Nie ma opcjiWink.

Diuna - moje szczęście, że większość populacji mam w głębokim poważaniu Wink. Ale czasem są sytuacje, kiedy ten stan rzeczy jest uciążliwy i przykry.
Edytowane przez RedKate dnia 30/01/2013 12:43
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
paczPan
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:45
Rozgrzany


Postów: 85
Data rejestracji: 23.12.12

Skrajny nie skrajnny, to później przeciętny kowalski usłyszy coś o kimś...
Powtórzy dalej... i człowiek który był duszą towarzystwa i czasem osowiałym, nie więcej niż pierwszy lepszy trawiarz, staje się niczym hanibal lecter, żeby nie napisać kanibal. Ostanio byłem świadkiem w tv chyba na 2, tej tendencji do sensacji.
Redaktorka atakowała każdą wypowiedź adwokata i psychologa,
która nie pasowała jej do treści reportażu i tezy w nim postawionej.

Mimo ze jej argumenty były typu urzędnicy bezduszni, mimo że działali wedle procedur, które jak mówiła są słuszne... a najśmieszniejsze że skończyła tekstem iż media szukają sensacji... myślałem że padnę.

Od pewnego czasu mam tendencje do omijania artykułów
i programów gdzie tytuł jest zbyt szumny.
Bo wiem że to będzie jak zwykle jednostronne i tylko wersja pod publiczkę.

Czas goni mnie, a ja gonie czas, tyle że stracony.
 
RedKate
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:48
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Popularne portale informacyjne są mistrzami świata w tym temacieWink. Wiadomo - każdy klik to pieniążki w kieszeni, a ludzie lubią tanią sensację.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Diuna
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 12:54
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Poza tym ChAD (Choroba Afektywna Dwubieguniowa) jest płci żeńskiej! Powinno być "nasza" choroba, a nie "nasz" chorób afektywny dwubiegunowy.
Srutututu, pęczek drutu
 
Jaskolka
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 13:40
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

A ja tak się offtopowo trochę spytam...
[quote]Raz, niechcący, sama wywołałam u Mamy manię. Od kilku miesięcy była w depresji, całymi dniami leżała skulona na kanapie, czasem czytała jakieś romanse, zamartwia ła się wszystkim: jak zrobić obiad, czy dostanie przedłużenie renty, czy wystarczy pieniędzy do końca miesiąca. Ja byłam na pierwszym roku studiów, pracowałam jako hostessa, sprzedawałam kosmetyki. Dobrze mi szło i wreszcie miałam troszkę swoich pieniędzy. Wyciągnęłam Mamę na zakupy - chciałam, żeby miała coś nowego, poczuła się ładniej, lepiej. Oczywiście nie było mowy o tym, żeby namówić ją na zakupy dla niej - powiedziałam, że chodzi o zakupy dla mnie i bardzo potrzebuję jej pomocy. To był lipiec, bardzo gorą co. Po dwóch godzinach chodzenia znalazłyśmy dla Mamy brązowe sandały i brązową materiałową torebkę. Wszystko kosztowało może 90 zł. Okazało się, że miałam rację - po tych zakupach Mama poczuła się lepiej. Ale nie skończyło się na wyjściu z depresji, zaczęła iść w górę. Kilka dni później była w manii i cały koszmar zaczął się na nowo: nocami szaleństwo w kuchni, rano krzyczała na nas, że ona jest zmęczona, a my w niczym nie pomagamy, w ciągu dnia biegała po mieście, spotykała się ze znajomymi, nieznajomymi
[/quote]
To aż tak działa? Jedna drobna rzecz na plus i można polecieć na drugi biegun? Jakoś mi tak dziwnie, że autorka pisze, że "wywołała u Mamy manię", tak można? Czy złe sformułowanie (choć ona może tak oczywiście czuć)?
 
paczPan
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2013 14:37
Rozgrzany


Postów: 85
Data rejestracji: 23.12.12

Niestety mam wrażenie że to aż tak działa Sad
Czas goni mnie, a ja gonie czas, tyle że stracony.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Praca a chad Choroba afektywna dwubiegunowa 32 25/09/2022 14:08
Bezsennosc w Chad Choroba afektywna dwubiegunowa 20 22/11/2021 00:36
"Dobry" psychoterapeuta Psychoterapia 7 07/11/2021 23:41
Trójmiasto:Poszukiwana Grupa wsparcia dla partnerów osob z Chad Przedstaw się 9 22/08/2021 22:21
Jeszcze żona chłopaka z chad Przedstaw się 4 05/11/2020 18:48

50,372,845 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024