04 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
2 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Depresja
 Drukuj temat
Co to jest?
martyna
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 18/12/2012 20:28
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Mitka rozumiem że jest Ci ciężko, że potrzebujesz wsparcia ale jedyną osobą która może coś zmienić jesteś TY i to TY zadbasz o siebie ? bądź też nie jak nikt inny. Ja ze swojej strony życzę Ci odwagi i wytrwałości.
Mylisz się jeśli sądzić że bycie szczęśliwym to skończyć 2 kierunki studiów, praca w korporacji i towarzystwo alko wieczorowoweekendowe + dodatkowe wspomagacze by nadążyć za resztą. Pozory " normalności " są bardzo mylące i nie warto porównywać się w taki sposób.

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Mitka
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 19/12/2012 08:58
Awatar

Rozgrzany


Postów: 85
Data rejestracji: 15.12.12

DziękiSmile Mam nadzieję, że jakoś uda mi się poukładać, bo w chwili obecnej czuję się jak rozsypane puzzle Pfft
 
Swietlik
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 25/12/2012 22:10
Awatar

Finiszujący


Postów: 223
Data rejestracji: 23.12.12

Nie wiem czy tu jest odpowiednie miejsce na pisanie czegoś takiego ale jadę
Mam duży problem z nadmiarem wolnego czasu. Jestem taką młoda pracoholiczką, jeśli nie zapieprzam przez chociaż pół dnia robiąc np projekty, to waruje. Najpierw wpadam w panikę, nie mogę spać chociaż mogę się nareszcie wyspać, nie mogę odpocząć, nie mogę po prostu się trochę polenić. To mnie wykańcza. Mieliście kiedyś poczucie \, kiedy było za dużo czasu wolnego a wy łazicie z kata w kąt, popadając w coraz większy marazm, w coraz większy dół? Te wszystkie "demony" w naszych głowach nagle robią sobie ucztowanie. Te natarczywe okropne myśli jakby mi ktoś wbijał szpilki w mózg... Niby jestem wyspana, niby najedzona niby wypoczęta ale łażę jak zombie cały bozy dzień.
Jakbym dryfowała po martwym morzu...
Ostatnio dopadła mnie taka bezsenność i brak apetytu, ze aż się sama sobie dziwie...Jak byłam w liceum to wykorzystywałam każdy moment żeby dać odpocząć wyczerpanym oczom i wypełnić czymkolwiek pusty żołądek. A teraz znowu mam efekt "szklanego klosza" założonego na głowę który wygłusza i oddala całą rzeczywistość wokół mnie. Niech już się ta przerwa świąteczna skończy bo naprawdę...

wybaczcie tą wylewnosc i długość musiałam gdzieś to wyrzucic. Może ktoś poczuje się dzieki temu "o nie jestem jedyna/ny która/ry tkwi w tym bagnie" Smile
[color=#000033][small]"Neron grał na lirze, kiedy płonął Rzym."[/small][/color]
 
e-milka
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2012 18:44
Awatar

Medalista


Postów: 584
Data rejestracji: 28.12.12

Mitka przeczytałam Twoje wpisy i mogę się pod nimi spokojnie podpisać. Miałam i częściowo nadal mam bardzo podobne myśli, pragnienia i objawy. Byłam zmęczona życiem i nie miałam siły na nic. Też marzyłam o zamknięciu w szpitalu psychiatrycznym. Chciałam żeby ktoś inny wziął odpowiedzialność za moje życie. Innym marzeniem było żeby ulec jakiemuś wypadkowi, albo ciężko się rozchorować. Cokolwiek, byle tylko inni się mną zaopiekowali. Byłam przekonana, że jestem chora psychicznie skoro mam takie "chore" myśli. Terapeuta powiedział mi, że nie jestem, a moje myśli wynikają z tego, że jestem nieszczęśliwa. Teraz takie myślenie należy już do przeszłości. Terapia nie pomogła z dnia na dzień. To był długotrwały i powolny proces. Nadal zdarzają mi się gorsze momenty i "chore" myśli, ale już wiem, z czego wynikają i umiem sobie z nimi poradzić inaczej niż przekonując się jaka to jestem beznadziejna.
Dokładnie tak samo jak Ty marzę żeby ktoś się mną zaopiekował jak małą dziewczynką. Cóż... Nie wiem jak było w Twoim wypadku, ja jako dziecko nie dostałam od rodziców tego czego potrzebowałam. Nie mam już złudzeń. Czasu nie cofnę, nigdy już nie będę małym dzieckiem i nikt się mną w taki sposób nie zaopiekuje. Tzn. to może zrobić tylko jedna osoba. Ja sama. Tego się jeszcze muszę nauczyć.
Napisałaś, że chcesz przespać cały dzień. U mnie właśnie tak objawiała się depresja. Napisałaś w tym dziale, więc pewnie sama ją u siebie podejrzewasz. Ja początkowo próbowałam z tym stanem walczyć, kiedy uznałam, że nie dam rady poszłam do psychiatry. Dostałam leki. Pomogły. Po kilku tygodniach wróciła mi energia i chęć do życia. Po ich odstawieniu jest trochę gorzej, ale nie przesypiam całych dni. Uważam, że było watro.
Jeszcze tylko parę wiosen
Jeszcze parę przygód z losem
i kłopotów będzie mniej
Ach, cierpliwość tylko miej
 
Mitka
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 04/01/2013 07:02
Awatar

Rozgrzany


Postów: 85
Data rejestracji: 15.12.12

Dzięki e-milka, Twój post dał mi dużo otuchy Smile
Zostałam zdiagnozowana, osobowość borderline, trudności dezadaptacyjne, bulimia. Do tego utrzymujące się przekonania związane z triadą depresyjną Becka. Brzmi nieciekawie, zwłaszcza że wiem co to oznacza, bo mam już pewną wiedzę na ten temat. Wznowiłam psychoterapię, chodzę na nią 2 razy w tygodniu, rozważam hospitalizację na oddziale dziennym obejmującym terapię grupową. Muszę porządnie wziąć się za siebie, bo za długo już trwam w stanie "posiadania problemów ze sobą".
 
e-milka
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 04/01/2013 07:56
Awatar

Medalista


Postów: 584
Data rejestracji: 28.12.12

Mitka fajnie, że się odezwałaś. Smile
Jeszcze tylko parę wiosen
Jeszcze parę przygód z losem
i kłopotów będzie mniej
Ach, cierpliwość tylko miej
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ciągle jeszcze ten świat jest piękny Nasze wątki - część otwarta 988 17/10/2021 13:18
Schizofrenia prosta - przemyślenia, spekulacje, wasze zdanie... Czym ona jest według was samych??? Schizofrenia 14 17/08/2020 20:46
czy depresja jest uleczalna? Depresja 78 16/04/2020 12:11
A na nerwicę najlepsza jest... Przedstaw się 14 01/01/2020 14:02
świat jest piękny? Psychoterapia 44 26/04/2017 13:46

50,362,272 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024