13 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
4 dni Offline
mamswojswiat mamswojswiat
5 dni Offline
Mirbla Mirbla
6 dni Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
1 tydzień Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
ChAD a wychowywanie dzieci.
buzz
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2012 13:50
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 20.06.12

Witam wszystkich, piszę tu w imieniu mojego wujka. Smile

Tak więc może zacznę od początku. Mój wujek jest w trakcie sprawy rozwodowej z moją ciotką która choruje na ChAD. Jej choroba uaktywniła się po urodzeniu pierwszej córki czyli jakieś 12 lat temu. Od tego czasu było kilka większych czy też mniejszych "napadów". Głównie była to agresja słowna w stosunku do teściowej z którą mieszka, ale też i fizyczna. Zawsze działo się to kiedy przestawała brać leki, bo chyba myślała że jest już zdrowa... Zaczynała wyzywać moją babcię itd. Kończyło się to zawsze interwencją policji i wezwaniem karetki. A wtedy gdy była bardzo pobudzona, czy jakoś tak to można nazwać, zabierano ją na leczenie. Kilka razy zabierała dzieci i uciekała do tzw "domu samotnej matki". Ostatni napad zdarzył się w grudniu, w święta. Od kilku dni chodziła pobudzona i oczywiście czepiała się babci. Aż w końcu wybuchła. Wiadomo co dalej, policja, pogotowie, ale tym razem nie zabrano jej do szpitala. Kilka dni spokoju, aż w sylwestra wzięła dzieci i uciekła do "domu samotnej matki" (piszę to w cudzysłowie bo z większości kobiet przebywających w tym domu to są takie samotne matki jak z koziej d... no i tak dalej) w którym przebywa do dziś razem z dwiema córkami. Więc tak jak napisałam wcześniej są w trakcie rozwodu. Przyczyną rozpadu jest mój wujek bo wg ciotki jest alkoholikiem ale jak to bywa w tej chorobie ona jest idealna i najlepiej poradzi sobie z wychowywaniem dzieci. Sąd wymaga od niej zaświadczenia od lekarza psychiatry czy jest w stanie wychowywać samotnie dzieci.

No i właśnie tu jest moje pytanie czy ktoś może jej takie zaświadczenie wystawić? Jak to jest w takiej chorobie? Wiadomo, że polskie sądy przyznają w większości opiekę matce jaka ona by nie była.

Może trochę informacji podałam bez sensu ale i tak bardzo proszę o odpowiedź. Smile
 
Diuna
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2012 14:02
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Psychiatra może wystawić zaświadczenie o stanie zdrowia. decyzja należy do sądu.
Alkoholizm jej męża jest również poważną chorobą- do leczenia.

[quote]. A wtedy gdy była bardzo pobudzona, czy jakoś tak to można nazwać, zabierano ją na leczenie[/quote]
[quote]ale jak to bywa w tej chorobie ona jest idealna[/quote]
Taki specjalista, tak wie, jak to "bywa"... A nie wie, co to ManiaPfft

Srutututu, pęczek drutu
 
buzz
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2012 14:09
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 20.06.12

Jej mąż nie jest alkoholikiem, tylko tyle że od czasu do czasu wypije piwo. Ale najbardziej przeszkadzało jej to, że jak całą rodziną się spotykaliśmy u mojej babci (no czyli można powiedzieć że też i u niej) to wiadomo że przy soku się nie siedzi Smile ale to przecież nie było codziennie...
 
Mina
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2012 14:15
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 862
Data rejestracji: 18.05.12

[quote]to wiadomo że przy soku się nie siedzi Smile ale to przecież nie było codziennie[/quote]
to może ja niedoinformowana jestem, w tym co powszechnie wiadomo bo u mnie siedzi się przy soku, coli, kawie, herbacie itp. itd..., ale nie przy alkoholu. i wiesz co? żyjemy!
[color=#996600]"Jeżeli ktoś prosi o radę, podpowiedź, wskazówkę albo pomoc, to świetnie; podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ale jeśli zobaczysz, że ten ktoś tylko cię wysłuchał, pokiwał głową i nic nie zrobił, to daj mu spokój. On po prostu j
 
Diuna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2012 14:23
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

A to od czasu do czasu to jak często? I w jakiej ilości?
A punkt widzenia chorej nieważny?
Srutututu, pęczek drutu
 
buzz
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2012 14:30
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 20.06.12

Nie wiem jak często i w jakiej ilości ale na pewno nie jest to nadużywanie alkoholu i tym bardziej alkoholizm.

A możecie mi powiedzieć jak to jest z dziedziczeniem? Z tego co wiem to jej matka ma depresję a jej babcia też prawdopodobnie mogła być chora na coś podobnego.
 
Mina
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2012 14:54
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 862
Data rejestracji: 18.05.12

szczerze mówiąc to mnie zastanawia etyka rozmawiania tutaj o tej osobie, gdy wiadomo, że informacje mogą być wykorzystane (są w tym celu zbierane) przeciwko chorej osobie, by udowodnić, że jest z nią gorzej niż z mężem popijającym alkohol ... jakoś mnie to zaniepokoiło, bo to co innego niż rozmowa z kimś kto sie dowiaduje by pomóc choremu. kto wie jak między tym mężem a żoną jest?może mimo chad miała prawdziwe realne powody by z tego domu z dziećmi uciekać? może właśnie zachowała się jak najbardziej zdrowo, a wszystko zostaje przypisane chorobie, bo to łatwe? Mętlik mi się zrobił w głowie Shock
[color=#996600]"Jeżeli ktoś prosi o radę, podpowiedź, wskazówkę albo pomoc, to świetnie; podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ale jeśli zobaczysz, że ten ktoś tylko cię wysłuchał, pokiwał głową i nic nie zrobił, to daj mu spokój. On po prostu j
 
buzz
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2012 15:05
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 20.06.12

Oczywiście, że możesz tak myśleć bo znasz tą historię ode mnie a nie z własnych doświadczeń i obserwacji. I też możesz uważać, że jestem jednostronna itd.
Ale mi tu nie chodzi o to czy mój wujek pije dużo czy mało i kto kogo bił. Nie zbieram tu również informacji jak by tu ją pogrążyć tylko chodzi mi o to co już napisałam, jak to jest z tymi zaświadczeniami? Ale głównie chodzi mi też o moje kuzynki, czy one też mogą na to zachorować.
 
Perfidia
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 20/06/2012 15:06
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

[quote]większości kobiet przebywających w tym domu to są takie samotne matki jak z koziej d...[/quote]
A jakie Twoim zdaniem są to kobiety?
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
fluorescent rabbit
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 24/06/2012 16:14
Awatar

Finiszujący


Postów: 376
Data rejestracji: 11.06.12

[quote][b]buzz napisał/a:[/b]
Ale głównie chodzi mi też o moje kuzynki, czy one też mogą na to zachorować.[/quote]
nie przejmuj się tym. dziedziczenie nie jest obowiązkowe, czasami sie przytrafia, mój ojciec miał no i ja też mam, ale obchodzenie się z kimś jak z jajkiem bo może zachorować, czy coś w tym guście to nie jest zdrowy pomysł, co ma być to będzie, najwyżej możesz się troche bardziej interesować w przyszlości co sie u nich dzieje
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Praca a chad Choroba afektywna dwubiegunowa 32 25/09/2022 14:08
Dzieci sensem życia? Dzieci 19 16/02/2022 04:36
Bezsennosc w Chad Choroba afektywna dwubiegunowa 20 22/11/2021 00:36
Trójmiasto:Poszukiwana Grupa wsparcia dla partnerów osob z Chad Przedstaw się 9 22/08/2021 22:21
Jeszcze żona chłopaka z chad Przedstaw się 4 05/11/2020 18:48

50,412,791 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024