05 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
2 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia lękowe
 Drukuj temat
Jest źle
Hulk
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 08/03/2012 20:47
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 08.03.12

Witam

Mam duży problem emocjami, psychiką. Od dzieciństwa cierpię na nerwicę, która przerodziła się w hipochondrię jakieś 4 lata temu. Wtedy właśnie nerwica zaczęła się objawiać poprzez objawy somatyczne które przypominały te raka mózgu, SM itp. Byłem przerażony. Lekarz internista skierował mnie do neurologa a ten na MRI. Nic nie znaleziono (poza mózgiem oczywiście Smile Po tym epizodzie zacząłem sobie wkręcać wiele innych dolegliwości. Czasami wracałem do raka, czasami do SM, HIV. Przeżywałem to wszystko jakbym dopiero się dowiedział, że na to choruję.
Z czasem ataki lęku ustępowały. Zacząłem pracować nad sobą.
Wszystko zmieniło gdy we wrześniu 2011 r. zapisałem się na studia w dużym mieście, daleko ok rodziny i znajomych. Na początku miałem dobre oceny, ogólnie było całkiem całkiem... aż hipochondria wróciła. Stało się to gdy zrobiłem morfologię krwi a lekarz zapytał czy mam żółtaczkę. Zwrócił uwagę na małą ilość trombocytów, ja zacząłem googlować no i już wie3działem, że mam białaczkę, chłoniaka czy jakąś chorobę antyimmunologiczną. Zamiast się uczyć myślałem o swoim zdrowiu (i jego braku) co nadawało intensywności objawom somatycznym, to natomiast proawdziło do podejrzeń nowych chorób (ból brzucha -> strach przez chorą wątrobą -> mocniejszy ból brzucha i węzłów -> podejrzenie raka trzustki...). Spędzałem noce sam w mieszkaniu przeglądając strony medyczne. Odizolowany od ludzi na własne życzenie (fobia społeczna).
Jakieś 3 miesiące temu pojawiły się objawy dość niepokojące: fascykulacje, rwanie mięśni, pieczenie mięśni itd. Jesli wpiszecie je w wyszukiwarce wyskoczy Wam na wstępie kilka stron o ALS Smile Tak się bałem... Zapisałem się do neurolożki, bardzo dobrej. Powiedziała, ze nie mam ALS tylko nerwicę i przypisała Mozarin. Objawy nie ustąpiły i po miesiącu znów dała podobne piguły. Wyrzucili mnie ze studiów bo nie dałem rady obronić się... 3 przedmioty niezaliczone.
Siedzę od miesiąca w domu i świruję. Bałem się, że mam zapalenie stawów kręgosłua, raka mózgu... dalej się nieco obawiam. Kręgosłup boli jak diabli (krzyż od ciężarów, odc. piersiowy od nieprawidłowej postawy a szyjny od wady genetycznej).
Najgorsze jest to, że czuję, że mogę kogoś skrzywdzić. Przestałem przejmować się zasadami moralnymi, etyką, wszystko mi obojętne. Myślę sobie ,,mogę uderzyć tego czy tamtą, ot tak z ciekawości". Życie ludzkie w moich oczach straciło wartość (jeszcze kila miesięcy temu byłem zupełnie inny, obrońca życia, nawet w ścięciu drzewa widziałem szkodę). Nie wiem, czy jestem psychopatą, schizofrenikiem czy kim, nic po prostu nie czuję i mam wrażenie, że staję się niebezpieczny.
Mało wiem o CHAD więc chciałbym wiedzieć czy nie wydaje Wam się, że mogę na to cierpieć? Czy ta choroba postępuje, nie da się jej wyleczyć?
 
sensitivechild
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 08/03/2012 20:52
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

Witaj Hulk.
Nikt Cię nie zdiagnozuje on-line... tylko psychiatra. Leczysz się u takowego?
Dobrze, że widzisz, że coś jest nie tak;sam się sobie przyglądasz i reagujesz. Pomóc Ci jednak może jedynie specjalista Wink
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
Czader
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 08/03/2012 20:57
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[quote]Spędzałem noce sam w mieszkaniu przeglądając strony medyczne. Odizolowany od ludzi na własne życzenie (fobia społeczna).[/quote]

[quote]Zapisałem się do neurolożki, bardzo dobrej. Powiedziała, ze nie mam ALS tylko nerwicę i przypisała Mozarin. [/quote]

Widzisz, przeglądając strony medyczne, można dojść do wniosku że ma się "wszystkie plagi egipskie". Na szczęście byłeś u neurolożki. A skoro tak - nic nie stoi na przeszkodzie abyś zapisał się na wizytę do psychiatry - i z nim porozmawiał - o wszystkich swoich "objawach". Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie diagnozował Cię przez internet.
 
Makro
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 08/03/2012 23:06
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Świetnym pomysłem jest przeglądanie stron medycznych - bez lęków życie byłoby takieeee puste. To oczywiście - żart.

Twój post umieszczę w dziale nerwica - może łatwiej będzie dla ciebie zaakceptowanie diagnozy i stosowane leczenia, zamiast szukać u sibie kolejnych schorzeń.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Hulk
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 09/03/2012 11:18
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 08.03.12

Stron nie przeglądam już od jakiegoś czasu. Po prostu boję się, że moje dziwne natręctwo typu ,,czemu nie miałbym kogoś skrzywdzić, ot tak z ciekawości" to początek jakiejś choroby typu schizofrenia. To nie jest typowe dla zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych ,,widzę nóż i mnie korci aby go użyć i czuję przy tym strach". Ja nie czuję nic gdy pojawiają się te myśli, nawet wyrzutów sumienia. Obawiam się, że mogę oszaleć i przestać nad sobą panować ;/

Psychologa jeszcze nie mam, ale wczoraj zacząłem pposzukiwania.
 
Makro
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 09/03/2012 12:11
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

No i do psychiatry! Neurolog zajmuje się trochę inną dziedziną medycyny.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ciągle jeszcze ten świat jest piękny Nasze wątki - część otwarta 988 17/10/2021 13:18
Schizofrenia prosta - przemyślenia, spekulacje, wasze zdanie... Czym ona jest według was samych??? Schizofrenia 14 17/08/2020 20:46
czy depresja jest uleczalna? Depresja 78 16/04/2020 12:11
A na nerwicę najlepsza jest... Przedstaw się 14 01/01/2020 14:02
świat jest piękny? Psychoterapia 44 26/04/2017 13:46

50,365,601 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024