05 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
2 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia odżywiania
 Drukuj temat
chciałam się wygadać
ninoczka
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2012 19:34
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 24.01.12

[hide]Kilka lat temu udało mi się dużo schudnąć. Prawie 30 kg. Potem pojawiłam się depresja. "Leczyłam się" alkoholem. W końcu byłam na skraju załamania. Wiedziałam, że albo pójdę do lekarza albo ze sobą po prostu skończę. Leczyłam się, brałam leki. Waga rosła, ale powoli. Przytyłam 10 kg. W marcu zeszłego roku depresja uderzyła ze zdwojoną siłą. Dwa miesiące byłam na zwolnieniu. Jakoś wylizałam rany. Wróciłam do pracy i wtedy gwałtownie przytyłam. 10 kg w ciągu miesiąca. Obżerałam się. Znowu zaczęłam pić morze alkoholu. Rzuciłam leczenie. Nie jestem w stanie wytłumaczyć dlaczego to zrobiłam. Chciałam się ukarać. Chciałam pokazać samej sobie, że nigdy nie będę zdrowa. Nienawidzę siebie. Nazywam się wulgarnymi epitetami. Patrzę na swoje odbicie w lustrzę i widzę tłustą świnię. Obżeram się i prowokuję wymioty, a potem znowu się obżeram. Na bulimię choruję od 15 roku życia, a mam już 32 lata. Nigdy jej nie leczyłam. Wmawiam sobie, że nad nią panuję. Mam okresy kiedy nie wymiotuję. Czasami są to tygodnie, czasami miesiące. Gdy leczyłam się z depresji to nawet słówkiem nie pisnęłam o bulimii. Kłamałam. Tak samo kłamałam jeżeli chodzi o picie. Psychiatra powiedziała, że jeżeli chcę brać leki to muszę przestać pić. Ja je tylko ograniczyłam. Dwa razy próbowałam popełnić samobójstwo w czasie leczenia. O tym też nie wspomniałam lekarce. Parę razy pytała się mnie czy nie chcę pójść do szpitala. Zaprzeczałam. Przecież ze mną jest coraz lepiej. Ciągle tak kłamię. Okłamuję samą siebie. Prowadzę dzienniczek, gdzie zapisuję co i ile zjadłam. Wymyślam jakieś dietetyczne potrawy, a to jest farsa, bo ja bez przerwy się obżeram i wymiotuję. Ale nie potrafię zrezygnować z prowadzenia tego kłamliwego dzienniczka. Zaklęty krąg. Mam już siebie dosyć. Jestem żałosna. Dzisiaj wróciłam z pracy i ciągle płaczę. Oczywiście jestem już po wymiotach. Chciałam z kimś pogadać, ale nie mam nikogo bliskiego. Zadzwoniłam do mamy, ale przecież nie będę jej zamartwiać. Ona nie ma o niczym pojęcia. Chcę znowu podjąć leczenie, ale wstydzę się przyznać lekarce do tych wszystkich kłamstw. Jestem żałosna.[/hide]

[color=#ff0000]Proszę zapoznać się z regulaminem.[/color]
Edytowane przez Makro dnia 24/01/2012 19:43
 
Nieustraszona
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2012 19:42
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Na przyszłość nie piszemy o wadze, wymiarach ect.


REGULAMIN punkt chyba 5

Teraz czekamy na admina, ktory liczby wyrzuci. Po za tym to witaj
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Czader
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2012 19:42
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[b]Wmawiam sobie, że nad nią panuję. [/b], cała reszta to moim zdaniem "samobiczowanie".
Ninoczka, na Forum możesz się "wygadać" ale Forum nie "uleczy" Twojego Ciała i Duszy.
 
Makro
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2012 19:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Adminowi nie chce się bawić w wydłubywanie rodzynków z ciasta, więc wywalił całość.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
ninoczka
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2012 20:01
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 24.01.12

W takim razie dziękuję za uwagę.
 
Nieustraszona
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2012 20:03
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Nie obrażaj się po prostu napisz to jeszcze raz bez kg i wymiarów.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Nadzieja
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 24/01/2012 20:53
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

WitajSmile
Przeczytałam twojego wcześniejszego posta. To nie jest wstyd przyznać się lekarzowi, że masz problem, wiesz ja po pół roku leczenia depresji przyznałam się otwarcie lekarzowi, że mam problemy z jedzeniem( anoreksja bulimiczna) i powiem Ci że nie był wcale zdziwiony i powiedział, że domyślał się tego.
Wiem i rozumiem jak bardzo jest ciężko przyznać się do wymiotów i tego wszystkiego, ale im dłużej to ukrywasz to gorzej i ciężej i trudniej.
Zawalcz o siebie, trzymam mocno kciukiBuziak

A i napisz jeszcze raz posta bez kg, tu chodzi o to by nie nakręcać innych i nie obrażaj się. Bardzo chętnie Cie wysłuchamy i wesprzemy oczywiście w leczeniu. Samemu jest źle, zostań z namiPocieszacz
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
ninoczka
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 25/01/2012 09:45
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 24.01.12

Nie obrażam się. Po prostu poczułam się jakbym dostała kopa w d...
 
Alia
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 25/01/2012 10:02
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

ninoczka - a popatrz na to z drugiej strony. Weszłaś na forum, nawet nie spojrzałaś na regulamin, nie przeczytałaś paru wątków, z których mogłabyś poznać panujące tu reguły, tylko od razu napisałaś, co Ci leży na sercu. Łamiąc przy okazji sporo zasad, które powstały nie dlatego, żeby Tobie utrudniać życie, tylko żeby chronić innych. I nie dostałaś kopa w d..., tylko ktoś Ci zwrócił uwagę.
 
ninoczka
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 25/01/2012 16:58
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 24.01.12

Ok. Moja wina. Nie czytałam regulaminu, nie studiowałam innych wpisów. Napisałam, co miałam napisać. Bo tak czułam. Bo tego potrzebowałam. Skoro to nadawało się tylko do śmieci to tak najwidoczniej miało być. Koniec kropka. Temat uważam za zamknięty.
 
Czader
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 25/01/2012 17:08
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Oj Ninoczka, Ninoczka... gdybyś nazwała wątek "chciałam sobie dowalić" wszystko by się zgadzało[i] Bo tak czułam. Bo tego potrzebowałam.[/i], wylądowało w "śmieciach" bo zawierało treści "niezgodne z regulaminem".Aby "nie dowalać" innym.
(a wyobraź sobie czytanie o czyichś Xksach czy BMIksach może być "nakręcające"), [b] Skoro to nadawało się tylko do śmieci to tak najwidoczniej miało być. [/b] tak, dowalanie sobie nadaje się do śmieci, skoro już ten temat mamy zamknięty zawsze możesz otworzyć następny i w końcu "zacząć gadać" Smile
 
martyna
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 25/01/2012 17:30
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Witaj Ninoczka Kwiatek
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Perfidia
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 26/01/2012 09:59
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

[quote]Nie czytałam regulaminu, nie studiowałam innych wpisów. Napisałam, co miałam napisać. Bo tak czułam. Bo tego potrzebowałam.[/quote]



Takie pytanko mam:
czego oczekiwałaś pisząc tutaj?
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
ninoczka
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 26/01/2012 13:10
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 24.01.12

Czego oczekiwałam? Na pewno nie chciałam nikogo nakręcać. Jest mi po prostu ciężko, nie mam z kim pogadać, czuję się samotna. Ale skoro musicie powstrzymywać się od złośliwości komentując moje wpisy to już sama nie wiem jak mam pisać. Dziękuję za zainteresowanie i uwagi.
 
Czader
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 26/01/2012 13:16
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i] nie mam z kim pogadać, czuję się samotna.[/i]

Nie Ty pierwsza i nie Ty ostatnia Smile

[i] Ale skoro musicie[/i]

Nie generalizuj Grin

[i] Dziękuję za zainteresowanie[/i]

Cel został osiągnięty ? Grin

[i]i uwagi[/i]

Była tylko jedna w dodatku w formie prośby - zapoznaj się z regulaminem.

Do wszystkiego się można przyzwyczaić do "uwag" również Grin
 
Perfidia
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 26/01/2012 13:26
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Czader ma rację. Nie przypisuj moich odczuć wszystkim forumowiczom. Ja tutaj reprezentuję wredną mniejszość Pfft

[small]Choć w moim aktualnym stanie zwracanie się do mnie w liczbie mnogiej ma jakiś sens Grin[/small]

Dlaczego nie potrafisz docenić tego, że choć chciało mi się być złośliwą to bohatersko się powstrzymałam? Pfft

A na poważnie - mam wrażenie, że trochę focha strzelasz. Gwarantuję, że zawsze znajdzie się tutaj ktoś, gotowy do wysłuchania i "pogadania". A problem jest w tym, że oczekujesz od nas reakcji w postaci głaskania po głowie i potakiwania, może chciałaś usłyszeć "jakaś ty biedna" etc. Tymczasem jak to w życiu - rzadko dostajemy dokładnie to, co byśmy chcieli. Zwłaszcza wtedy jak jesteśmy nastawieni tylko na branie, i wykazujemy olewające podejście do potrzeb i oczekiwań innych.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
sigma
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 26/01/2012 13:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[quote]Na pewno nie chciałam nikogo nakręcać. Jest mi po prostu ciężko, nie mam z kim pogadać, czuję się samotna.[/quote]
Skoro tak, to nic prostszego, niż przyjąć, że to, co napisałaś, dla wielu osób JEST nakręcające, napisać to inaczej i dalej korzystać z możliwości wygadania się i zawarcia tu jakichś znajomości.
Nikt Cię stąd nie wyrzuca, to Ty sama próbujesz się wyrzucić, gdy inni oczekują od Ciebie (dokładnie tak samo, jak od wszystkich) przestrzegania regulaminu.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ninoczka
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 26/01/2012 14:46
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 24.01.12

Czego wy ode mnie chcecie? Przecież przyznałam, że to po mojej stronie była wina. Przecież przyznałam, że nie czytałam regulaminu i innych wpisów. Chciałam ten temat zakończyć, ale chyba tylko ja tego chcę. Nawet najnormalniej w świecie nie mogę podziękować za zainteresowanie. Wiem, że nie jestem jedyna na świecie, która dennie się czuje, ale co jest złego w tym, że chciałabym przeczytać to, co napisała Nadzieja, że rozumie, że jest mi ciężko. Co jest w tym złego?
 
Perfidia
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 26/01/2012 15:07
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

[quote]Czego wy ode mnie chcecie?[/quote]

Porozmawiać. Tak normalnie. Bez samobiczowania, fochów i niepotrzebnych emocji.

[quote]co jest złego w tym, że chciałabym przeczytać to, co napisała Nadzieja, że rozumie, że jest mi ciężko.[/quote]

Nic.

Chyba, że po drodze łamiesz regulamin Wink
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
herbatka
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 26/01/2012 15:45
Awatar

Medalista


Postów: 603
Data rejestracji: 16.09.11

Proponuję zamknąć temat łamania regulaminu i porozmawiać z ninoczką. O ninoczce. I o czym będzie chciała.

Cześć, ninoczka Smile
[color=#0000cc]As long as you don't choose - everything remains possible.[/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zaczęło się Przedstaw się 10 03/09/2023 13:57
czy po ed można się odchudzać? Zaburzenia odżywiania 12 06/09/2021 20:51
Przedstaw się Przedstaw się 4 28/11/2020 18:50
Boję się zasnąć. Boję się spać. Zaburzenia lękowe 9 24/07/2020 19:57
Nie czuję się bezpiecznie z .... Regulamin i zagadnienia porządkowe 66 26/08/2019 00:27

50,365,361 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024