02 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
11:56:15 Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Ogólnie o psychiatrii
 Drukuj temat
Lekarze innych specjalności, a pacjenci psychiatryczni?
Nieustraszona
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2011 16:39
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Jakie "ciekawe" reakcje spotkały was gdy powiedzieliście innym lekarzom, że sie leczycie. U mnie było 5różnie, ale może źle trafiam...

Tak się zastanawiam czy faktycznie czasem pod latarnią jest najciemniej.

U mnie hitem było:

A jakie taki dzieciak moze miec problemy (jakis lekarz jak bylam jeszcze niepelnoletnia) oraz Nie truj sie tą chemią kup sobie deprim. Jakby ktoś nie wiedział zioła rosną w aptekach na pólkach, ich naturalna postać to tabletki Pfft


A wy macie jakieś hity??

No i jak to z Twojej strony wygląda Makro, czy Tobie też sie zdarzyło być potraktowanym jak "nieprawdziwy" lekarz.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
york
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2011 17:31
Awatar

Medalista


Postów: 559
Data rejestracji: 15.12.10

Ja mam różne doświadczenia w tej kwestii. W sumie najlepiej rozumie mnie mój lekarz rodzinny. Chirurg, uktórego się leczyłam wręcz krzyczał na mnie że biorę leki ( przed operacją musiałam podac nazwy zażywanych leków) że czego ja chcę jeszcze że mam studia pracę mieszkanie. Neurolog w szpitalu okrzyczała mnie że jej nie powiedziałam że jestem "psychiatryczna", a jak jej miałam powiedziec jak mnie pogotowie przywiozło i słabo kontaktowałam.
Są myśli, słowa nawet, które trzeba głośno wypowiedzieć, aby nas straszyć przestały
 
Pogodna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2011 17:34
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Wystraszona, ciężko mi wypowiedzieć się w kwestii powagi innych lekarzy, natomiast osobiście w wieku 13 lat psychiatra przepisał mi prozac - fluoksetynę, tak ją brałam chyba z 3 lata. Osobiście uważam, że wtedy powinien skierować mnie na terapię, a nie przepisać leki. Wg mnie nie mówi się 13 letnie dziewczynie, jak będziesz miała zły humor, będzie ci smutno łyknij tabletkę. Innym razem usłyszałam łyknij 2 i zobacz czy poczujesz się lepiej. Wg mnie wolno dawać takiej dowolności dziecku- inna sprawa, że moja matka powinna w to wkroczyć.

No i później będąc u lekarza 1 kontaktu - mając przeziębienie czy coś zawsze mówiłam dostając antybiotyk, co biorę, zawsze się dziwili
Edytowane przez Pogodna dnia 08/09/2011 17:38
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
verdemia
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2011 18:21
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

[quote]natomiast osobiście w wieku 13 lat psychiatra przepisał mi prozac - fluoksetynę, tak ją brałam chyba z 3 lata. Osobiście uważam, że wtedy powinien skierować mnie na terapię, a nie przepisać leki.[/quote]

i tu mam pytanie do Makro. Czy istnieje jakaś granica wiekowa w podawaniu antydepresantów? A nawet jesli nie istnieje oficjalnie to co ty myślisz tak prywatnie o podawaniu leków osobom poniżej 18 r.z. ?

Co do tematu. Nigdy nie spotkałam się z tym zeby lekarz innej specjalności się zdziwił co biorę. Za to zdarzyło mi się kilka razy że psychiatra się zdziwił co poprzedni psychiatra zapisał Grin
 
tajfunek
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2011 20:10
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Dermatolog- już dawno Ci mówiłam, że powinnaś skorzystać z pomocy psychiatry i terapeuty...
Kardiolog- teraz wszyscy mają depresje
Internista- jakie pani może mieć problemy w tym wieku????
Shock
 
Rat
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2011 20:14
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

przed oddaniem krwi , jest ankieta do wypełnienia , i napisałam jakie leki biorę .
Pani doktor która badała , na oko ponad 60 latek Wink się zdziwiła że po co mi takie leki ... zaczęła mi mówić o radości życia Grin
Rodzinny ... o dziwo zareagował w porządku Wink , fakt , że zalecał terapię i by leki odstawić , bo one tylko doraźnie działają , ale myślałam , że pogadankę mi zrobi Wink , bo lubi pogadać sobie ( odwiedzam go raz do roku to musi się wypytać i wygadać Wink ) .
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Nieustraszona
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2011 20:31
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Ja brałam fluoksetyne od 14 do 16 r. ż. tylko, że miałam ustaloną dawke - tabletka dziennie. Moim zdaniem leki łyknij jak Ci bedzie zle jest bardzo niebezpieczne.

Ja po 1 byłam w stanie, że bez leków bym nie pociągneła. Po drugie nikt nie chciał sie zając 14latką, chyba, że prywatnie, a nas nie było na to stać.

Dal mnie najlepszą reakcją jest tzw "brak reakcji" czyli jak przy każdych innych lekach wpisanie w karte i tyle.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 08/09/2011 20:32
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Rat
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2011 20:34
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

ulotki podają , że np Anafranil (klomipramina) u dzieciaków na moczenie nocne się podaje . Także leki i wiek ... niech Makro się wypowie Wink
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Nieustraszona
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2011 20:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Ja powiem co Mi psychiatra prawił na wykładach: Leki antydepresyjne można podawać poniżej 18 r. ż jeżeli jest to dobre dla pacjenta. Jednak na ulotkach jest napisane, żeby nie podawać, bo nie można przeprowadzić badań na osobach nieletnich.


Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Fundacje, stowarzyszenia, pomoc i wsparcie innych Ogłoszenia 2 12/08/2015 23:27
Witam CHADowych i innych eFków ;) Przedstaw się 10 09/09/2014 22:09
Uczucia, które budzimy w innych Porozmawiajmy 17 29/12/2012 18:47
pacjenci pacjentom Depresja 15 04/10/2009 18:27

50,350,878 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024