20 Kwietnia 2024
Reklama
Grupa doświadczonych psychiatrów i psychologów w Kłodzku
psychiatra wrocław, psychoterapeuta wrocław, specjalista psychiatra
Leczenie zaburzeń odżywiania - anoreksja i bulimia we Wrocławiu
Nasze Strony
RSS
Ostatnie newsy - Ostatnie newsy
Ostatnie artykuły - Ostatnie artykuły
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 dni Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Piloci na lekach antydepresyjnych
DepresjaAmerykańska organizacja FAA (Federal Aviation Administration) dopuściła do latania pilotów przyjmujących cztery leki antydepresyjne: fluoksetynę, escitalopram, citalopram, sertralinę. Piloci po dwunastomiesięcznym okresie przyjmowania leków i dobrej kontroli objawów depresji będą mogli usiąść za sterami samolotów.


Marihuana powoduje psychozę
SchizofreniaPalenie marihuany w okresie dorastanie powoduje wzrost ryzyka zachorowania na psychozę lub zaburzenia urojeniowa u młodych dorosłych. Przeprowadzone badania dowodzą, że palenie marihuany przez ponad 6 lat podwaja ryzyko zachorowania na schizofrenię lub zaburzenia urojeniowe.

Źródło: www.jointogether.org
Akcje antyalkoholowe szkodzą?
UzależnieniaPrzeprowadzone w Kanadzie badania udowadniają, że akcje zwracające uwagę na problem nadużywania alkoholu, w istocie prowokują do picia zamiast temu zapobiegać. Okazało się, że szczególnie widoczne jest to, jeżeli reklama prospołeczna operuje uczuciami jak wina, czy wstyd.

Konkluzją badań jest, że reklamy antyalkoholowe są szkodliwe i nie są tylko marnowaniem pieniędzy, a aktywnie przyczyniają się do nasilenia problemu przeciw któremu występują.

Źródło: www.themoneytimes.com
Koniec przymusowego odwyku?
UzależnieniaMinisterstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Sprawiedliwości postanowiły przestać skazywać osoby uzależnione na przymusowe leczenie odwykowe. Według nich jest ono nieskuteczne i drogie.

Z powodu decyzji Rządu niezadowolenie są terapeuci uzależnień, argumentując, że dla wielu osób to była metoda na rozpoczęcie leczenia lub ograniczenie patologicznych zachowań.

Przymusowe leczenie od zawsze budziło mieszane uczucia. Na miejsce wspomnianego leczenia postanowiono bardziej surowo karać osoby popełniające wykroczenia pod wpływem alkoholu - jeżeli dobrowolnie nie podejmą leczenia.
Olanzapina "depot"
SchizofreniaFirma Lilly przygotowała preparat olanzapiny (lek na schizofrenię) w postacie iniekcji domięśniowych podawanych jeden raz w miesiącu. Preparat został zaakceptowany przez amerykańską organizację "Food and Drug Administration".

Taka postać leku pozwala na skuteczne leczenie u pacjentów mających problemy ze współpracą w leczeniu, jednak dobrze reagujących na leczenie wspomnianym preparatem w formie doustnej.
Na polskim rynku w leczeniu schizofrenii stosuje się kilka leków w formie "depot", ale tylko jeden z nich jest lekiem drugiej generacji. Miejmy nadzieję, że nie upłynie wiele lat zanim nowa forma olanzapiny stanie się dostępna w naszym kraju.

50,265,920 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024