06 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mirbla Mirbla
16:44:34 Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
4 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
pracodawca prosi o pomoc
bezefki
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 19:58
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 05.08.11

Co może zrobić pracodawca gdy chory pracownik "łapie górkę"? Pracownik twierdzi, że był u lekarza i bierze leki, ale jego bliscy zaprzeczają. Pracownik ewidentnie wszedł w manię. Jest bezkrytyczny i nie widzi problemu. Wielu pracodawców poradziłoby sobie zwalniając pracownika, ale ten pyta co może zrobić bez tak radykalnych kroków.
Ktoś ma pomysł?
Edytowane przez bezefki dnia 05/08/2011 19:59
 
york
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 20:13
Awatar

Medalista


Postów: 559
Data rejestracji: 15.12.10

Rozumiem, że pracodawca wie o chorobie pracownika. Kolejna kwestia to jaki jest to pracownik: czy ma konkretne kwalifikacje, trudno go zastąpic czy ma długi staż pracy, w jaki sposób choroba odbija się na jakości pracy. Czy jest to praca w zespole czy samodzielne stanowisko. Czy pracodawca chce pomóc bo nie ma innej równie kompetentnej osoby czy po prostu tak z dobrego serca? Czy ta praca jest odpowiedzialna tzn czy jego choroba może potencjalnie narazic innych na uszczerbek na zdrowiu czy życiu np praca lekarza czy farmaceuty
Są myśli, słowa nawet, które trzeba głośno wypowiedzieć, aby nas straszyć przestały
 
tajfunek
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 20:24
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

tak w ogóle to chylę czoło przed takim pracodawcą, dla mnie to jakis unikatOklaski
Pracodawca może zażądać od lekarza inf. o stanie zdrowia itp. Nie wiem komu wierzyć czy bierze leki, ale bardziej byłabym za rodziną. Można też spróbować troszkę postraszyć pracownika, choc jak jest w manii to pewnie niewiele to da. Wysłać na urlop bezpłatny? Kurczę nie wiemZalamka
Trudna sytuacja, ale napewno nie bez wyjścia.
A ten pracownik stwarza jakies zagrożenie w pracy przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie?
 
martyna
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 20:29
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

z tego co się orientuje pracodawca może wysłać pracownika do lekarza medycyny pracy a ten ewentualnie na konsultacje psychiatryczną w konkretnym ośrodku. Tutaj chodzi o zdolność do pracy czy pracownik na ten czas i tą chwilę jest zdolny by wykonywać swoje obowiązki zawodowe czy też nie a lek. med pracy na pisemną prośbe ( skierowanie na ponowne bad med pracy) pracodawcy wystawia bądz też nie orzeczenie czy może pracować czy nie. Coś jak badania okresowe takie dodatkowe.

Bezefki dałes nadzieję, że jednak " ludzcy " pracodawcy istnieją na tym świecie Oklaski
Edytowane przez martyna dnia 05/08/2011 20:32
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
teczacpt
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 20:57
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

Pracodawca może poprosić pracownika o przyniesienie zaświadczenia od lekarza,może mu dać termin (np.2-3 dni)a potem jeśli nie przyniesie zaświadczenia,że jest w leczeniu wysłać go na urlop (nawet bezpłatny)-należy wcześniej ustalić z pracownikiem,że jeśli nie doniesie zaswiadczenia takie kroki poczyni.Lekarz ma obowiązek wystawić zaświadczenie na prośbę pacjenta.
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
bezefki
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 21:00
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 05.08.11

[quote][b]york napisał/a:[/b]
Rozumiem, że pracodawca wie o chorobie pracownika. Kolejna kwestia to jaki jest to pracownik: czy ma konkretne kwalifikacje, trudno go zastąpic czy ma długi staż pracy, w jaki sposób choroba odbija się na jakości pracy. Czy jest to praca w zespole czy samodzielne stanowisko. Czy pracodawca chce pomóc bo nie ma innej równie kompetentnej osoby czy po prostu tak z dobrego serca? Czy ta praca jest odpowiedzialna tzn czy jego choroba może potencjalnie narazic innych na uszczerbek na zdrowiu czy życiu np praca lekarza czy farmaceuty[/quote]

Nie ważne kwalifikacje, stanowisko, wydajność itp. Każdy jest do zastąpienia. Pracownik nie nadaje się w tej chwili do pracy. Śmierć nikomu nie grozi, ale realizacja jego pomysłów zagraża firmie a wkońcu sam zacznie je realizawać nawet jak się mu zabroni.
Nie chcę się rozwodzić na temat tego czemu osoba z zaostrzoną chorobą psychiczną nie może pracować a ma się leczyć i nad motywacją pracodawcy. Pytam czy ktoś wie co zrobić jako szef. Szef faktycznie wie o chorobie i nie ma nic przeciwko. Obecnie jednak wyraźnie widzi, że potrzebne jest leczenie a niemożliwa praca.
Ja mam tylko jeden pomysł - zapytać w poniedziałek w inspekcji pracy... Sad
 
bezefki
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 21:05
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 05.08.11

[quote][b]tajfunek napisał/a:[/b]
tak w ogóle to chylę czoło przed takim pracodawcą, dla mnie to jakis unikatOklaski
Pracodawca może zażądać od lekarza inf. o stanie zdrowia itp. Nie wiem komu wierzyć czy bierze leki, ale bardziej byłabym za rodziną. Można też spróbować troszkę postraszyć pracownika, choc jak jest w manii to pewnie niewiele to da. Wysłać na urlop bezpłatny? Kurczę nie wiemZalamka
Trudna sytuacja, ale napewno nie bez wyjścia.
A ten pracownik stwarza jakies zagrożenie w pracy przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie?[/quote]

Szef faktycznie w kryzysowych sytuacjach sprawdza się. Nie sądzę że może żądać od lekarza zaświadczenia o stanie zdrowia. Sama jestem psychologiem i gdy potrzebuję opini psychiatry to muszę mieć zgodę pacjenta, inaczej psychiatra nie będzie rozmawiam ( i słusznie).
Na bezpłatny pracodawca nie mam prawa.
Strasznie przecież jak grochem o ściane - nie ma sensu
Czy stwarza zagrożenie - no : szef zaraz zeświruje z pomysłów przekazywanych co chwilkę to raz, a dwa ten człowiek reprezentuje często firmę na zewnątrz. Poza tym, z tego co się orientuję ta kreatywność nieleczone może się rozwijąć do rozmiarów trudnych do wyobrażenia...
 
bezefki
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 21:08
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 05.08.11

[quote][b]teczacpt napisał/a:[/b]
Pracodawca może poprosić pracownika o przyniesienie zaświadczenia od lekarza,może mu dać termin (np.2-3 dni)a potem jeśli nie przyniesie zaświadczenia,że jest w leczeniu wysłać go na urlop (nawet bezpłatny)-należy wcześniej ustalić z pracownikiem,że jeśli nie doniesie zaswiadczenia takie kroki poczyni.Lekarz ma obowiązek wystawić zaświadczenie na prośbę pacjenta.[/quote]

No to ja właśnie wymyśliłam, ale wcale nie wiem czy pracodawca ma takie prawo. Rozmowa pierwsza już była i była trudna i bezowocna (bierze leki i za 4 tygodnie będzie ok.) Ja zaproponowałam, żeby przyszedł do pracy za 4 tygodnie jak będzie ok a tymczasem poszedł na L4.
Nie wiem co można zrobić jeszcze...
 
bezefki
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 21:14
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 05.08.11

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
z tego co się orientuje pracodawca może wysłać pracownika do lekarza medycyny pracy a ten ewentualnie na konsultacje psychiatryczną w konkretnym ośrodku. Tutaj chodzi o zdolność do pracy czy pracownik na ten czas i tą chwilę jest zdolny by wykonywać swoje obowiązki zawodowe czy też nie a lek. med pracy na pisemną prośbe ( skierowanie na ponowne bad med pracy) pracodawcy wystawia bądz też nie orzeczenie czy może pracować czy nie. Coś jak badania okresowe takie dodatkowe.

Bezefki dałes nadzieję, że jednak " ludzcy " pracodawcy istnieją na tym świecie Oklaski[/quote]

ZAstanwaiłam się nad tymi badaniami, ale jak to jest jak pracownik ma aktualne badania i co jeśli lekarz przeoczy coś. Nie wiem na ile facet jest w stanie się kontrolować u lekarza. Sprawdzę to w poniedziałek w inspekcji pracy.
Szef ma kilka osób z różnymi problemami zdrowotnymi, jakoś mu to nie przeszkadza. Koncentruje się na przydatności czlowieka a nie jego ograniczeniach.
 
bezefki
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 21:17
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 05.08.11

[quote][b]bezefki napisał/a:[/b]
[quote][b]tajfunek napisał/a:[/b]
tak w ogóle to chylę czoło przed takim pracodawcą, dla mnie to jakis unikatOklaski
Pracodawca może zażądać od lekarza inf. o stanie zdrowia itp. Nie wiem komu wierzyć czy bierze leki, ale bardziej byłabym za rodziną. Można też spróbować troszkę postraszyć pracownika, choc jak jest w manii to pewnie niewiele to da. Wysłać na urlop bezpłatny? Kurczę nie wiemZalamka
Trudna sytuacja, ale napewno nie bez wyjścia.
A ten pracownik stwarza jakies zagrożenie w pracy przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie?[/quote]

Szef faktycznie w kryzysowych sytuacjach sprawdza się. Nie sądzę że może żądać od lekarza zaświadczenia o stanie zdrowia. Sama jestem psychologiem i gdy potrzebuję opini psychiatry to muszę mieć zgodę pacjenta, inaczej psychiatra nie będzie rozmawiał ( i słusznie).
Na bezpłatny pracodawca nie mam prawa.
Strasznie przecież jak grochem o ściane - nie ma sensu
Czy stwarza zagrożenie - no : szef zaraz zeświruje z pomysłów przekazywanych co chwilkę to raz, a dwa ten człowiek reprezentuje często firmę na zewnątrz. Poza tym, z tego co się orientuję ta kreatywność nieleczone może się rozwijąć do rozmiarów trudnych do wyobrażenia...[/quote]
 
tajfunek
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 21:18
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

ja musiałam przynieśc do pracy zaświadczenie od lekarza psychiatry czy nadaje się do pracy czy tez nie, o cos takiego mi chodziło. W sumie o to co Martynie tylko może źle to ujęłam.
 
martyna
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 21:20
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Zasada jest taka w każdym momencie pracy z pracownikiem może coś sie dziać i może jego stan zdrowia sie pogorszyć i to że ma ważne badania lekarskie np 2-3 lata nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli zwierzchnik uważa że jest coś nie tak ( u mnie w firmie najpierw się rozmawia z kimś takim - niestety byłam taka osobą Sad ) to może wystosować takie skierowanie o ponowne badanie lekarza med pracy z uzasadnieniem dlaczego. A że tutaj jest choroba z zakresu psychiatrii , lekarz med. pracy odsyła do psychiatry , ten wystawia zaświadczenie o stanie zdrowia i lek med pracy wystawia zdolność albo nie wystawia zdolności.

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
bezefki
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 21:24
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 05.08.11

[quote][b]tajfunek napisał/a:[/b]
ja musiałam przynieśc do pracy zaświadczenie od lekarza psychiatry czy nadaje się do pracy czy tez nie, o cos takiego mi chodziło. W sumie o to co Martynie tylko może źle to ujęłam.[/quote]

Ok. Dzięki
 
bezefki
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 21:25
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 05.08.11

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
Zasada jest taka w każdym momencie pracy z pracownikiem może coś sie dziać i może jego stan zdrowia sie pogorszyć i to że ma ważne badania lekarskie np 2-3 lata nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli zwierzchnik uważa że jest coś nie tak ( u mnie w firmie najpierw się rozmawia z kimś takim - niestety byłam taka osobą Sad ) to może wystosować takie skierowanie o ponowne badanie lekarza med pracy z uzasadnieniem dlaczego. A że tutaj jest choroba z zakresu psychiatrii , lekarz med. pracy odsyła do psychiatry , ten wystawia zaświadczenie o stanie zdrowia i lek med pracy wystawia zdolność albo nie wystawia zdolności.
[/quote]

Bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
 
bezefki
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 05/08/2011 21:33
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 05.08.11

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 
bursztynka
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 15:37
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

[i]ja musiałam przynieśc do pracy zaświadczenie od lekarza psychiatry czy nadaje się do pracy czy tez nie, o cos takiego mi chodziło. W sumie o to co Martynie tylko może źle to ujęłam.
--------------------------------------------------------------------------------[/i]

Kurcze, jak tak czasem czytam stare posty, to naprawde ciesze się że tak dobrze sobie radzicie, ciesze sie chyba z tego że tu wróciłam, a swoją drogą ciekawa jestem tajfunek, czy też jesteś " palaczem kotłów", i wogóle jakie prace wykonujecie, jesli nie chcecie wprost to chociaz jakos naokoło
 
Rat
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 17:07
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

2gi raz widzę w Twoim poście określenie [quote]palacz kotłów[/quote] , o co Ci z tym określeniem chodzi ?
Czy ktoś jest szefem , czy podwładnym ?
Czy wykonuje pracę odpowiedzialną ?
Czy to , gdzie dana osoba pracuje , na jakim stanowisku jest ważne ?
btw - pytanie odbiega od tematu . Wink
Edytowane przez Rat dnia 23/11/2011 17:08
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
martyna
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 17:29
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]wogóle jakie prace wykonujecie, jesli nie chcecie wprost to chociaz jakos naokoło[/quote]
tak naokoło to jeden z najstarszych zawodów świata i nie mylić z prostytutką Grin
Bursztynka siejesz chaos.
I mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, skoro zupełnie odbiegam od tematu wątku Ty masz stwierdzone tylko CHAD ? zupełnie poważnie pytam.myśliciel
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nadzieja
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 18:12
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

A, mnie Bursztynka coraz bardziej irytujesz, robisz wszędzie bałagan piszesz coś bezsensu, nie wspominając o błędach ortograficznych, nasz język narodowy naprawdę u Ciebie kuleje..no chyba, że masz dysortografie?
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
bursztynka
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2011 19:39
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

[i]gdzie dana osoba pracuje , na jakim stanowisku jest ważne ? [/i]

gdzieś to już pisałam- dopóki nikomu nic nie mówiłam zajmowałam w firmie " porządną posadę", po tym jak " odkryłam" karty, że choruję zdegradowali mnie do poziomu najgorszego stanowiska w firmie- czyli typu stróż nocny, sprzątaczka.

Tak z ciekawości spytałam, czy zawód który wykonujecie to też " najgorszy we firmie".

z tym naokoło to matyna chodziło mi, że nikomu nie każę mówić konkretnie, jeśli sobie tego nie życzy przecież.zresztą wyjaśniłam powyżej.

jeśli chodzi o rozpoznanie tak, mam wpisane w kartotece F 31 czyli CHAD permamentnie od 13 lat, Wcześniej po liceum było to F 48- inne zaburzenia nerwicowe, zupełnie poważnie odpowiadam.

Jeśli chodzi o Nadzieję, cóż zrobię na to, że odbierasz mnie jako irytującą, nikt mi tak nie powiedział dotej pory, jesteś pierwsza.

Co do chaosu, cóż- nasuwa mi się na myśl tylko jedno stwierdzenie , na początku był chaos, a potem tylko lepiej..

 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Forum o Nerwicy Natręctw - Pomoc, wzajemny szacunek Ogłoszenia 10 07/03/2023 15:53
Prośba o pomoc, ankieta dla osób z zaburzeniem odżywiania Ogłoszenia 1 14/05/2019 18:20
Potrzebna pomoc przy pracy magisterskiej! Ogłoszenia 2 30/04/2019 10:36
nerwica lękowa- jak pomóc Zaburzenia lękowe 11 24/08/2016 23:36
Prośba o pomoc w wypełnianiu ankiet skierowana do osób chorujących na schizofrenię i osób chorującyc Ogłoszenia 5 19/05/2016 19:59

50,372,699 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024