17 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Psychoterapia
 Drukuj temat
Terapia a choroba
york
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2011 15:58
Awatar

Medalista


Postów: 559
Data rejestracji: 15.12.10

Czytając wątek Life zaczęłam się zastanawiać czt Wasi terapeuci pobierają od Was honoraria gdy opuszczacie sesje z powodu choroby. U mnie niestety gdy jestem nieobecna płacę. W styczniu tamtego roku bylam 3 tyg na neurologii uprzedzilam terapeutkę 2 tyg wcześniej i musialam placic za wszystkie odwolane sesje. W pewien piatek zaslablam na ulicy trafilam na ratunkowy odwolalam sesje przez tel i tez musialam placic. Jechalam na urlop uprzedzalam terapeutke 3 tyg wczesniej i tez placilam. Wydaje mi sie to nie fair bo bedac chorzy sami zarabiamy mniej albo w ogole nawet nie dostajemy kasy Co innego uprzedzic terapeute godz przed sesją choc są też wypadki i nagle choroby ale pobyt w szpitalu zaplanowany i uprzedzony na 2 tyg wczesniej to paranoja zeby placic za sesje
Są myśli, słowa nawet, które trzeba głośno wypowiedzieć, aby nas straszyć przestały
 
Gloria
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2011 16:04
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Niektórzy terapeuci stosują taką technikę m.in. po to, żeby pacjenta/klienta zmobilizować do ruszenia dupska i jednak przywleczenia się na terapię . Sama po sobie wiem, jak łatwo odwołać sesję, wystarczy zachrypnięte gardło/ból głowy i jeden sms. Po prostu musisz się pogodzić, że na terapię przeznaczasz miesięcznie stałą sumę, to wbrew pozorom nie jest takie głupie. Mobilizuje.
 
york
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2011 16:06
Awatar

Medalista


Postów: 559
Data rejestracji: 15.12.10

Ale pobyt w szpitalu, ciężka choroba czy też zaplanowany i zasłużony urlop?
Są myśli, słowa nawet, które trzeba głośno wypowiedzieć, aby nas straszyć przestały
 
Kati
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2011 16:08
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Ja mam warunek minumum 24 godzin przed. I uważam, że to jest fair. 2 lub 3 tygodnie to już przesada. Chciałąbym w ten sposób zarabiać, no ale praca jeden na jeden moim zdaniem wymaga wzajemnego dostrojenia się. W tym wypadku terapeuta za swoje wyjazdy/choroby itede musiałby płacić mi. A ani tego nie oczekuję werbalnie, ani nawet po cichu nie chcę.
 
Pogodna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2011 17:17
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

ja myślę, że to nie jest ok, jeśli z wyprzedzeniem dajesz znać
 
Perfidia
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2011 17:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

York, nawet jeżeli zasady Twojej terapeutki nie są fair (a nie są moim zdaniem), to deklarując, że będziesz chodzić na terapię przyjmujesz jej warunki. Ja znam takich, którzy za odwołaną sesję (nawet taką, gdy ktoś nie przyjdzie bez żadnego uprzedzenia) nie biorą ani złotówki.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Anise candy
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2011 23:18
Finiszujący


Postów: 214
Data rejestracji: 14.03.11

Jeśli chodzi o psychologa to mamy między sobą umowę, że wizytę odwołuje najpóźniej tego samego tygodnia w poniedziałek (a zwykle chodzę w czwartki) i wtedy jest ok lub jeśli nastąpi zdarzenie losowe (złamię nogę idąc do niego) to też ok.

W innym wypadku płacę połowę (co jeszcze mi się nie zdarzyło). A jeśli nie pojawię się na dwóch kolejnych sesjach bez słowa, to terapię uznaje się za zakończoną.
 
http://www.monile.blog.pl
Lena
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 01/06/2011 08:33
Awatar

Finiszujący


Postów: 232
Data rejestracji: 02.09.09

Ja też mam umowę, że mogę do 24 godzin odwołać sesje i nie płace za nią. W tym samym dniu jak odwołam to płacę, ale jak terapeutka też odwoła w tym samym dniu, następną mam darmową. I np. jakbym trafiła nagle do szpitala moja terapeutka nigdy nie wzięła by kasy ode mnie za to, że nie bylo mnie akurat wtedy na sesji Wink
podobają mi się takie warunki, sa oki
w terapiach analitycznych tylko są takie ostre obwarowania, że płaci sie za sesje niezależnie od rożnych czynników, czyli ktoś jest chory, albo wyjeżdża na urlop to też płaci. Czasem żartuje, że nawet jakby miał swój pogrzeb w dniu sesji to musiałby za nią zapłacićPfft
Rozumiem, że ustalenia musza być, by uniknąć sytaucji, że ktoś notorycznie opuszcza sesje, odwołuję często.I to jest fair w stosunku do pracy terapeuty. Jednak branie kasy za chorobę, nagły pobyt w szpitalu, czy własnie zaplanowany urlop o którym się mówi 2 miesiace wcześniej dla mnie jest przesadą i już nie w porządku. Bo w odwrotną stronę to nie idzie przecież. Słyszałam, że w terapii analitycznej pacjent powinien się dostosować do urlopu terapeuty,wtedy nie będzie płacił za te sesje. ( ja to uslyszałam od poprzedniej terapeutki np. )-i krew mnie zalewała na takie zasady Wink
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"
OWIDIUSZ
 
york
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 20:56
Awatar

Medalista


Postów: 559
Data rejestracji: 15.12.10

Jednak branie kasy za chorobę, nagły pobyt w szpitalu, czy własnie zaplanowany urlop o którym się mówi 2 miesiace wcześniej dla mnie jest przesadą i już nie w porządku. Bo w odwrotną stronę to nie idzie przecież. Słyszałam, że w terapii analitycznej pacjent powinien się dostosować do urlopu terapeuty,wtedy nie będzie płacił za te sesje. ( ja to uslyszałam od poprzedniej terapeutki np. )-i krew mnie zalewała na takie zasady
--------------------------------------------------------------------------------
Własnie tez sądze ze jest to nieetyczne.I jeszcze dostosowanie sie do urlopu. Przeciez w pracy nie powiem moja terapeutka ma urlop dajcie mi urlop w tych samych dniach. Pamietam jak zasuwalam z goroczka na sesje na 21
Są myśli, słowa nawet, które trzeba głośno wypowiedzieć, aby nas straszyć przestały
 
Rat
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 21:11
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

motywacja ... ale bez przesady . Gdybym miałą takie kryteria postawione to bym podziękowała, no sorry , ale życie płata czasem figle i człowiek nie może o danej porze choćby bardzo chciał się dostac na sesje .
A już niedorzeczne jest płacenie , pomimo uprzedzenia 2 miesięcznego
Skoro poruszyłąś temat , znaczy , że i Tobie to nie widzi się [b]york [/b] ... i prawidłowo !
pogadaj o innych warunkach, o zmianie psychologa nie piszę bo wiem , że trudno trafić .
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
york
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 05/06/2011 21:24
Awatar

Medalista


Postów: 559
Data rejestracji: 15.12.10

Juz rozmawialam takie sa zasady. Tylko dlaczego jedni psychoanalitycy je stosuja a inni nie. Wkurza mnie to zdrowo
Są myśli, słowa nawet, które trzeba głośno wypowiedzieć, aby nas straszyć przestały
 
verdemia
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 06/06/2011 07:49
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

bo niektórzy chcą więcej zarobić? Wink
 
Lena
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 06/06/2011 08:02
Awatar

Finiszujący


Postów: 232
Data rejestracji: 02.09.09

mnie wkurza to właśnie, że powiedzą takie sa zasady i koniec...
nie wyjaśnią skąd i dlaczego.. bo w sumie nie potrafiliby może wyjaśnić, stąd wolą urwać temat zasłaniając się zasadami i tyle.
york jak wiesz może być inaczej, teraz tylko od ciebie zależy czy zgadzasz się na takie zasady( bo możesz lub nie) czy szukasz innej opcji bardziej życiowej, a takie też są Wink Ja się czuję teraz szanowana w terapii na tych zasadach co mam, a w poprzedniej czułam się nieważna,nie mająca głosu, podporządkowana.
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"
OWIDIUSZ
 
Diuna
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 15/04/2012 19:28
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Terapia i choroba.
Mnie interesuje ten temat pod zupełnie innym kątem.
Domyślam się, że inaczej przebiega terapia ChADowca a inaczej osoby ED. Chodzi mi o podejście metodologiczne. Wie ktoś coś o tym?
Srutututu, pęczek drutu
 
teczacpt
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 15/04/2012 20:07
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

Terapie czasami się różnią - w CHAD uwzglednia się np,że pacjent jest na górce lub w dole.Trochę inna jest też edukacja ( dotycząca danej jednostki chorobowej).Pewne elementy ( np.praca z emocjami-są podobne.
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Terapia z cialem Psychoterapia 2 07/04/2022 07:46
Jak sobie radzicie z chorobą? Schizofrenia 19 24/07/2020 18:49
Walczcie, nie poodawajcie się.... mi się znowu udaje i wygrywam z chorobą! Depresja 13 10/09/2018 14:26
Terapia prywatna a pieniądze Psychoterapia 26 14/07/2018 10:45
Darmowy e-book: "Zdrowe życie z chorobą afektywną dwubiegunową" Choroba afektywna dwubiegunowa 2 06/02/2018 13:24

50,479,928 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024