28 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Ogólnie o psychiatrii
 Drukuj temat
pytanie do Makro
martyna
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2009 19:37
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Makro, mam pytanie do Ciebie jako do specjalisty.Jak to jest z
" nakręcaniem się" jeśli chodzi o zaburzenia odżywiania? czy to jest wynik " niedoleczenia" ? czy tak poprostu już zostaje. Padło tu kilkakrotnie takie stwierdzenie, że opisując metody nazwijmy to pozbywania się kg nakręca - zresztą ja sama widzę jakie emocje mi towarzyszą czytając pewne zdania.
Zastanawiam się poprostu czy to kiedyś mija? czy zwykłe rozmawianie o dietach będzie normalne bez dodatkowych sensacji, bo w zasadzie wszyscy ( mam na myśli płeć piękną oczywiście Wink ) wokół się odchudzają a nie wszyscy reagują tak jak ja .
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Makro
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2009 21:11
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Trudno mi na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Pewnie z tego powodu, że zdrowe osoby to mnie nie odwiedzają. Z moich doświadczeń wynika, że "nakręcanie" towarzyszy jeszcze przez lata od momentu kiedy nie spełnia się przesłanek do rozpoznania ED.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
martyna
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2009 09:01
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

dzięki Wink
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Kati
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 12/01/2010 22:32
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Czy jak wezmę jakies pigułki to zacznę się cieszyć, Makro? Nigdy nic nie brałam ale to już dwa lata, kurczę, a ja przeżywam tylko stany doła mniejszego lub większego. W najlpszym razie jest nijako. Powiedz, czy to możliwe, że nie produkuję serotoniny i że to można zmienić chemicznie?
 
Makro
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 12/01/2010 22:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć, na pytanie czy leki by ci pomogły. Jeżeli udałoby się podciągnąć to co z tobą się dzieje pod np. dystymię, leki byłyby dobrym pomysłem. A nastrój miałabyś "normalny", wcale nie szczerzyłabyś się jak mysz do sera.

Z tą serotoniną to jest bardziej złożona kwestia, pocieszę cię że ją produkujesz. Jednak może być jej lub noradrenaliny lub dopaminy za mało lub w złej proporcji.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Kati
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 12/01/2010 23:09
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

No tak, bez googla z Tobą nie pogadam Wink Boję się prochów jak jasna cholera ale wiem, że można mnie mieć dość. Dzięki Makro
 
verdemia
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 12/01/2010 23:37
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

a ja się szczerzyłam jak mysz do seraGrin
wszystko kwestia dawki i doboru lekow...
kiedys spotkalam dziewczyne ktorej lekarz przepiswał 350 mg sertraliny dziennie. Ona to się dopiero szczerzyłaGrin
 
Makro
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 13/01/2010 03:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Cóż, Kati - nie powiem że leki ci się należą, bo nie mogę postawić diagnozy. I tak musisz w tym celu iść do lekarza. Bardzo chętnie pomogę, jeżeli chodzi o rozwianie obaw dotyczących leków Wink
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nadzieja
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 13/01/2010 08:45
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Co do leków i "sczerzenia się jak mysz do sera" to nigdy nie zauważyłam czegoś takiego u siebie, a zawsze miałam te większe dawki. Mogę Ci tylko [b]Kati[/b] powiedzieć, że po lekach możesz nabrać wiekszej energii i chęci do życia, nabrać chęci do jakiegokolwiek działania itp. na pewno mogą poprawic Ci jakość życia, jeżeli dawka i lek są odpowiednio dobrane. Oczywiście też nie jest tak, że pierwszy przepisany lek zacznie działać i odrazu. Wiem coś na ten temat z własnego doswiadczenia. Nie trzeba się zrażać tylko zaufać lekarzowi i nie czytać ulotek najlepiej. Teraz to mogę napisać, bo sama popełniłam te wszystkie błędyPfft i niestety kombinuję dalej. A już najgorsze są fora internetowe!!!
Ale, tak jak napisał, Makro, to musi zdecydować lekarz do którego się wybierzesz. Powodzenia.

[b]Makro[/b] teraz ja mam pytanie. Ja leki biorę od któregoś tam lipca 2008, oczywiście, te które jakkolwiek zadziałały pojawiły sie trochę później. Ale chodzi mi o taką rzecz. Mianowicie, mój lekarz twierdzi, że u mnie jest ciągle depresja przewlekła, mniej lub bardziej nasilona ale jest, oczywiście nie taka jak to było na początku, ale też zdarzają się bardzo cieżkie momenty. Teraz pytania:
1. Jak długo można/należy brać antydepresanty??? O ile mi wiadomo. Zresztą także Ty mi to mówiłeś Velafax XL, jest jednym z najlepszych na naszym rynku.Lekarz mówi mi, że o dostawieniu na razie nie ma mowy, zresztą to samo powiedziała mi ostatnio psycholog, że potrzebuje jej i lekarza pomocy. Ale dla mnie to już tak długo trwa, jestem tym już zmęczona, brak mi cierpliwości.
2.Podobno mówi sie, że osoby, które już są gotowe na odstawienie, nie chcą tego robić. Czy to jest prawda, jak to wyglada z Twojego doświadczenia? Bo u mnie jest odwrotnie, tzn ja już bym chciała je odstawić, chociaż wiem, że nie byłoby dobrze za pewne, aczkolwiek myślę żebym sobie poradziła. Przecież nie mogę ciągle brać prochów??? Ciągle z nimi kombinuję, teraz na własną rękę zmniejszyłam sobie dawkę z 225mg na 150mg!!! Wiem , że nie powinnam, ale...Teraz pytanie, to oznacza, że nie jestem jeszcze gotowa, na życie bez leków tak jak mówi lekarz???

Domyślam się, że te pytania uznasz za durne, ale chciałabym znać Twoje zdanie na ten temat.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 13/01/2010 12:46
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Ad 1. Leki antydepresyjne zaleca się z reguły na dłuższe okresy - przynajmniej 1 roku, jednak coraz częściej mówi się o 2 latach. Istnieją osoby, które z powodu nawracających epizodów depresyjnych, biorą te leki przewlekle, bez określenia ram czasowych.

Ad 2. Normalne wydaje mi się, że człowiek któremu leki bardzo pomogły nie chce odstawić leków. Z tego co piszesz u ciebie nie ma takiej sytuacji.
Leki lekami - niestety nie leczą wszystkiego i nie zawsze. Powiedzmy, że jeżeli depresja jest wtórna do innych problemów (ED, czy zaburzenia osobowości) mamy często pozorny brak skuteczności. Depresja ta jednak daje się "wyleczyć" jeżeli zajdzie jakakolwiek poprawa w zakresie przyczyn stojących za wspomnianą depresją.

Mam nadzieję, że nie zamieszałem za bardzo Wink
Edytowane przez Makro dnia 13/01/2010 14:38
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nadzieja
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 13/01/2010 13:21
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Nie zamieszałeśWink Dzięki.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
@gnieszka
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 13/01/2010 15:55
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 20.04.09

Ja tez chce pytanieSmile
Co się robie z diagnozą "blizej nieokreślone zaburzenia osobowości" to diagnoza wstępna i będzie to dookreślone? Jesli tak, to na podstawie czego się to precyzuje?
 
Makro
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 13/01/2010 20:01
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Ogólnie rzecz mówiąc ta diagnoza mówi, że brak cech pozwalających na rozpoznanie konkretnego typu zaburzenia osobowości (paranoiczna czy chwiejna emocjonalnie), jednak brak w icd-10 zaburzenia osobowości o takim połączeniu cech.
Diagnoza F 60.9 jest "wygodna" dla diagnosty, bo pozwala tam umieścić osoby z zaburzeniami osobowości, które nie pasują do pozostałych "szufladek".

[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
@gnieszka
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 13/01/2010 22:52
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 20.04.09

dzięki
 
@gnieszka
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 25/01/2010 21:45
Awatar

Finiszujący


Postów: 222
Data rejestracji: 20.04.09

Pytanie za sto punktów. Zadzoniłam dziś do szpitala pytając czy są szanse, żeby moją - ostatnią już rozmowe- przenieść na wczesniejszy termin. Czy to może być źle widziane?
'Już ci nigdy nie uwierzę
iskiereczko mała.
Najpierw błyśniesz, potem zgaśniesz,
ot i bajka cała.'
 
Makro
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 25/01/2010 21:51
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

nie mam pojęcia, nie chcę kłamać
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nadzieja
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 27/01/2010 21:49
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Makro jakie mogą być skutki łączenia dziurawca z antydepresantami??? Wiem, że nie wolno pić tego, lecz przez jakiś czas okazuje sie, że całkiem nieświadomie zrobiłam to. Nie doczytałam dokładnie i nie zauważyłam, że występuje w pewnym środku...
Edytowane przez Nadzieja dnia 27/01/2010 21:49
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 27/01/2010 22:50
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Jak nic ci się nie stało - to się raczej nie stanie. Objawy uboczne takiego połączenia są typowe dla zespołu serotoninowego: hipertermia, drgawki, zaburzenia świadomości.....

To jest ogólnie kiepskie połączenie, więc dobrze że się zorientowałaś.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nadzieja
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 27/01/2010 23:00
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Dzięki za odpowiedź Makro. A tak na marginesie to pewnie nadal bym to piła nieświadomie, gdyby nie wydarzenia z zeszłego tygodnia..
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Kati
Dodany dnia 27/01/2010 23:11
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Nadzieja, powoli możesz napisać poradnik: "Jak być świadomą anorektyczką. Zabijać się a nie umrzeć."
Edytowane przez Kati dnia 27/01/2010 23:11
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
pytanie techniczne Regulamin i zagadnienia porządkowe 257 13/04/2020 16:33
hej i pytanie Przedstaw się 6 02/10/2019 22:18
Pytanie Depresja 10 05/01/2019 16:32
Pytanie Zaburzenia odżywiania 8 11/12/2017 20:26
Hej :) + wazne pytanie Przedstaw się 5 23/06/2015 22:55

50,310,353 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024