29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
hej i pytanie
gramzagram
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2019 21:31
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 02.10.19

hej, jestem chłopakiem który szuka pewnej odpowiedzi, moja dziewczyna wylądowała na SOR miesiąc temu z objawami schizofrenii teraz jest na oddziale psychiatrycznym i szukam odpowiedzi w pytaniu czy sekrety które skrywala ta dzieaczyna przedemna i swoją mama mogły tak siąść na niej ze aktywowalo w niej skutki schizofrenii? Teraz ciągle chciałaby się spotkac i otworzyć się przed nami mówiąc swoje tajemnice, powiedziała mi o zdradzie gdy była zrównoważona w miarę i dostała nawrót bo przy okazji było odstawienie leków bądź zmniejszenie dawki na oddziale sam nie wiem dokładnie, czy jeżeli jeszcze raz usiądziemy do takiej rozmowy będzie lepiej?? Chciałbym wkleić zdjęcie kogoś komu to pomogło i napisał o tym ale nie wiem czy się uda
[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/b5c3bcd44ecab947][IMG]https://images91.fotosik.pl/259/b5c3bcd44ecab947m.jpg[/IMG][/URL]
 
martyna
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2019 21:44
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Nic nie zrozumialam z tego co napisales
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
gramzagram
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2019 21:49
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 02.10.19

Moja dziewczyna trafiła na oddział psychiatryczny bo nagle dostała schizofrenii (zauważyłem różnice w niej w drugim dniu)Dziewczyna ciągle chce mi coś powiedzieć, udało się jej powiedzieć o zdradzie będąc że mną co bardzo ja bolało a wtedy czuła się zrównoważona na tym oddziale ale potem po tej rozmowie było tylko gorzej z nią i od nowa cykl leczenia, może ponownie rozmowa i okazania ttym razem zrozumienia sprawia że te tajemnice które ja gryzą i siedzą w niej od dawna sprawią że będzie lepiej? Tak jak w tym komentarzu od Rafała w zdjęciu w którym wrzuciłem
 
martyna
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2019 22:13
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Schizofreni nie dostaje sie z dnia na dzien. Jest jest w ostrym stanie to to co mowi moze mijsc sie z prawda. Poczekaj jak poczuje sie lepiej, usiadzcie i pogadajcie. To nie jest dobry czas na podejmowanie powaznych decyzji. Powodzenia
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2019 22:17
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Jeśli pytasz, czy schizofrenia minie, jak dziewczyna wyjawi swoje tajemnice - to nie, nie minie.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
swistak
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2019 22:18
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Cześć,
Chyba rozumiem, o co pytasz.

[quote]czy sekrety które skrywala ta dzieaczyna przedemna i swoją mama mogły tak siąść na niej ze aktywowalo w niej skutki schizofrenii?[/quote]Pytasz się chyba, czy stres spowodowany faktem, że Twoja dziewczyna ukrywała (lub rzekomo ukrywała) przed Tobą i swoją mamą różne wstydliwe rzeczy (np. być może zdradę) mógł wpłynąć na to, że zachorowała lub na pogorszenie jej objawów.

[quote]może ponownie rozmowa i okazania ttym razem zrozumienia sprawia że te tajemnice które ja gryzą i siedzą w niej od dawna sprawią że będzie lepiej?[/quote]Pytasz się też, czy dalsza rozmowa na intymne tematy i wyjawianie przez nią różnych "tajemnic" może jej pomóc.

Osobiście podchodziłbym z dystansem do jej wyznania, że Cię zdradziła. Sugerowałbym, żebyś starał się ją wspierać i być przy niej, ale też nie narzucał się jej. Jeśli chce mówić, niech mówi, jednak nie wyciągaj od niej rzeczy na siłę. Skoro przez długi czas nie mówiła o tych tajemnicach i je rzekomo ukrywała, to dlaczego właśnie teraz zaczyna się otwierać?

[quote]Moja dziewczyna trafiła na oddział psychiatryczny bo nagle dostała schizofrenii[/quote]Z tego co rozumiem, schizofrenii nie dostaje się chyba "nagle", nagle można doznać psychozy. Jednak niech może mądrzejsi ode mnie na tym forum się wypowiedzą.

Edycja: I (jak Martyna w międzyczasie napisała) traktuj z dystansem to, co mówi, nawet jeśli wydaje się być zewnętrznie w dobrym stanie.
Edytowane przez swistak dnia 02/10/2019 22:24
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Hej Przedstaw się 7 28/09/2022 21:46
Hej :) Przedstaw się 4 30/11/2020 07:30
pytanie techniczne Regulamin i zagadnienia porządkowe 257 13/04/2020 16:33
Hej Przedstaw się 7 23/02/2020 12:29
Pytanie Depresja 10 05/01/2019 16:32

50,116,846 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024