28 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Ogólnie o psychiatrii
 Drukuj temat
pytanie do Makro
teczacpt
Dodany dnia 21/03/2012 12:40
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

Sigma dokładnie tak-dzwoń po prywatnych przychodnich i pytaj czy mają kontrakt z NFZ-jeśli tak pytaj o termin.Ten pomysł ze szpitalem też nie jest zły-jak się coś dzieje lekarz ma obowiązek konsultacji-więc pewnie będzie szybciej
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
bursztynka
Dodany dnia 23/03/2012 08:14
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

nie wszyscy są idiotami

Nie wiem w jakim wątku zadać to pytanie, ale w kontekście lekarzy ( przepraszam tych normalnych) bałwanów i idiotów, chcę napisać a własciwie zadać pytanie.
(Zaznaczę od razu że babka na terapii mnie wypuściła)
Czy lekarz, porównuje swoich pacjentów, ich zamożność, i " biedniejszym" pomaga, a tym co sobie " lepiej" radzą nie? Na co zwarac uwagę? Czy ma ktoś doświadczenie w tym zakresie, bo mnie szlag trafia, jak sobie o tym pomyślę.
--------------------------------------------------------------------------------

[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
Makro
Dodany dnia 23/03/2012 09:36
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Bursztynka - jesteś mistrzynią niezrozumiałych pytań Grin
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
bursztynka
Dodany dnia 23/03/2012 11:04
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

Makro, nie ironizuj, proszęSad
Kurcze, jak to przetłumaczyć z bursztynkowego na " naszy".

Bursztynka wedle Pani doktor ma wpracy jeb....za 10, i robić z siebie Syzyfa ,natomiast jeśli chodzi o zakładanie rodziny to bursztynka jest [b]bardzo chora.[/b]To jedno.
A drugie, babeczka na terapii mi powiedziała, że lekarz musiał widzieć " względne" " bogactwo" u rodziców, że nie zaproponował nigdy żadnej pomocy np. w postaci renty socjalnej.
Dlatego moje pytanie brzmiał, czy lekarz porównuje zamożność swoich pacjentów, i co bierze pod uwagę, rodziców, opiekunów, dziadków?

Kłócić się już z lekarką nie chcę, a pasowałoby.
Obecnie zostałam zwolniona z 7 pracy, a pani doktor nadal idzie ścieżką naganiania do roboty - bo przecież jestem [b]bardzo zdrowa.[/b]

Jeszcze raz przepraszam wszystkich czytających za bursztynkowy styl pisania i formułowania myśli.
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
sigma
Dodany dnia 23/03/2012 13:06
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ty właściwie chcesz o coś spytać, czy się poużalać?
Od załatwiania renty socjalnej jesteś ty, a nie lekarz.
A jeśli lekarz cię wysyła do pracy, to widocznie uważa, że to jest dla ciebie lepsze, niż siedzenie w domu i patrzenie w ścianę.
Zakładanie rodziny wymaga chyba trochę inne odpowiedzialności, niż sprzątanie, nie sądzisz?
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Perfidia
Dodany dnia 23/03/2012 13:50
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Bursztynko, doceniam chęć wyjaśnienia. Jakbyś jeszcze mogła rozwinąć ten fragment:
[quote]ma wpracy jeb....za 10[/quote], byłoby genialnie.

A tak z ciekawości spytam - dlaczego w tym fragmencie:
[quote]lekarz musiał widzieć " względne" " bogactwo"[/quote]
użyłaś cudzysłowów? W ogóle zauważyłam, że lubisz ich używać.

A teraz w temacie:
sigma dobrze napisała, choć zabrzmiało to nieco ... szorstko Smile Ale rzeczywiście - w słowach bursztynki jest dużo emocji. Porównałabym to do użalania się dorastającego nastolatka, który z jednej strony chce decydować o sobie, a z drugiej się tego boi, więc świadomie czy podświadomie przesuwa pewne decyzje na innych.
Przede wszystkim pamiętaj, że to ty podejmujesz decyzje co zrobisz ze swoim życiem, a nie lekarka. Jeżeli zdecydujesz, że chcesz założyć rodzinę czy rzucić pracę - nikt nie może ci tego zabronić. Tylko trzeba pamiętać, że również ty, a nie lekarka, będziesz ponosić konsekwencje tych decyzji.

Znani mi psychiatrzy, i generalnie lekarze zwracają uwagę na zamożność swoich pacjentów, na ile jest to możliwe. I dzieje się tak z kilku powodów - np. osoby biedniejsze mogą nie wykupić drogich leków, a nie wszyscy są w stanie wprost poprosić lekarza o tańsze zamienniki. A co biorą pod uwagę? Domyślam się, że dzieje się to tak samo jak w przypadku nie-lekarzy - obserwuje się to wszystko co jest w stanie zamożność danego delikwenta zdradzić.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
girl interrupted
Dodany dnia 23/03/2012 15:07
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Bursztynka to spytaj wprost "czemu mnie pani nagania do pracy jak widzi pani, że sobie nie radzę"? I "czy wg pani jestem bardzo zdrowa, czy bardzo chora, bo już mi się wszystko miesza"? A psychiatra na to "A jak pani uważa"?
Renta socjalna to sprawa zakładu ubezpieczeń, może lekarka nic Ci o niej nie mówiła, bo chce żebyś pracowała. I może to nie znaczy, że uważa Twoich rodziców za super bogatych ale chce Cię aktywizować heh. Najlepiej po prostu zdobądź się na szczerość z lekarką, bo chyba tutaj najbardziej tego brakuje. Szczerość nie oznacza od razu kłótni.
 
bursztynka
Dodany dnia 23/03/2012 15:54
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

[b][i]Bursztynka to spytaj wprost "czemu mnie pani nagania do pracy jak widzi pani, że sobie nie radzę"? I "czy wg pani jestem bardzo zdrowa, czy bardzo chora, bo już mi się wszystko miesza[/i][/b]

Coś w tym stylu właśnie.

A tu się nie zgodzę co do rożnicy sprzątaczka a rodzina..Jak się zaczęła afera w pracy to byłam sekretarką nie sprzątaczką.

Poza tym widzicie, a dla mnie to to to samo, jeba... za dziesięciu i zakładanie rodziny- tak samo musisz być zdrowa.

Cudzysłów używam celowo, bo brakuje mi słownictwa szczególnie jak piszę zirytowana.

Sigma, źle mnie zrozumiałaś.
Smucić się i ponarzekać to ja mogłam w swoim wątku o samotności w sobotę wieczór, ale dosyć zrzędzenia bo interesują mnie tylko konkrety.


Zamożność- np. w takim sensie.Że więcej miałam okresów jak nie pracowałam ( czytaj bez kasy), jak pracowałam.
Oczywiście, że zawsze pojawi się zazdrość, a dlaczego Pani "proponuje " pomoc innym -nie mnie.
tak mnie właśnie babeczka na terapii podjudziła- Proszę Pani, mam pacjentkę co jednego dnia nie przepracowała i bez łaski dostaje 600 zł.

Mnie to ma ktoś wiecznie utrzymywać przez 14 lat, nie wiem czy to tak powinno być.

Ok, faktycznie pomyślałam też o tym jakby potencjale jaki tkwi w młodym dwudziestoparoletnim człowieku, ale jak ostatnio usłyszałam dalej do pracy to mnie chciała kurw... zalać.Angry
Przepraszam z góry wszystkich czytających za wulgaryzmy oraz zakańczam wątek bo widzę że to nie jest na komputer.

Oprócz girl interrupt, praktycznie i sigma i Perfidia- zrozumiały tak jak pani doktor.

Poza tym no jasne, przecież ja nie potrzebuje pomocy, jedna do świadczeń mniej.

I jeszcze jedno kończąc temat wątpliwości nastolatki, bo mi umknęło.
Wszyscy znani mi znajomi, jeśli mieli jakieś plany ( matrymonialne, zyciowe, wyjazdowe) rozmawiali o tym ze swoimi lekarzami prowadzącymi i żaden nie robił afery, że ma wątpliwości jak nastolatek, a wręcz odpowiedzialne podejście do tematu.
Edytowane przez bursztynka dnia 23/03/2012 16:29
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
Perfidia
Dodany dnia 23/03/2012 16:34
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Czy tylko ja usłyszałam w tle tupanie nóżką? Pfft
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
bursztynka
Dodany dnia 23/03/2012 16:42
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

Na razie to chyba słychać jak mnie krew zalewa, chyba pójde skończyć andruta, żeby mnie "moje wirtualne towarzystwo" całkiem nie zlinczowało
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
Perfidia
Dodany dnia 23/03/2012 17:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Za słownikiem j. polskiego:
[i]lincz - inaczej samosąd, ukaranie przez grupę ludzi osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa[/i]
Chyba trochę przesadziłaś bursztynka. Nie wiem jak inni, ale ja odmawiam ograniczania moich wypowiedzi do wirtualnego głaskania po głowie.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
sigma
Dodany dnia 23/03/2012 20:37
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ja też. I prawo do szorstkości też sobie zostawię Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Makro
Dodany dnia 23/03/2012 21:35
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Często "rentoza" jest bardziej szkodliwa niż sama choroba. Widocznie zagrożenie "rentozą" dostrzega twoja lekarka (ciekawe dlaczego?).
Nie chciałbym komentować nakłaniania do przejścia na rentę przez terapeutkę, jednak wydaje mi się, że zagalopowała się.
Zastanów się bursztynka jakie masz pozytywne rzeczy z pracy - głównie w aspekcie swojej choroby.

Zamożność a lekarz. Hmm, fajnie by było nie musieć w to wnikać. Jednak czynniki ekonomiczne są ze wszech miar istotne: dostęp do leków, do prywatnej psychoterapii itd.

P.S Nie uważam, aby wypowiedzi znacząco wybiegły poza zamysł wątku.
Edytowane przez Makro dnia 23/03/2012 21:36
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Gloria
Dodany dnia 23/03/2012 22:11
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
Ja też. I prawo do szorstkości też sobie zostawię Wink [/quote]

No popatrz, a mnie się zawsze wydawało, że nasze prawa kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa innego człowieka... Bursztynka także nie ma obowiązku znosić Twojej 'szorstkości', a nawet wydaje mi się, że ma prawo do tego aby traktować ją z szacunkiem. Bez względu na to, co potrafi wypisywać, to jest użytkownikiem takim samym jak Ty i ja ( o ile Ci szajba nie uderzyła od moderowania), a przede wszystkim [b]człowiekiem[/b].

I bardzo, bardzo mocno proszę nie traktować tego w kategorii: "Nie udzielasz się na forum, więc nie masz prawa się wtrącać", bo regularnie czytam Efkę ( interesują mnie losy poznanych tutaj osób) i niestety, nie umiem się powstrzymać przed reakcją na zachowanie, czy też 'sposób bycia' Sigmy, co więcej, podobnie jak ona - pozostawiam sobie to prawo.
 
sigma
Dodany dnia 23/03/2012 22:16
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Droga Glorio, jeśli przeczytasz mojego "szorstkiego" posta, to zobaczysz, że ta szorstkość polega głównie na braku uśmiechów i ograniczeniu się do konkretów bez rozwadniania ich.
Od szorstkości do braku szacunku i naruszania czyichś praw droga daleka.

edit:Jak się wypowiadam w roli moderatora, to używam do tego moderatorskiego koloru. W tym wątku pisałam wyłącznie od siebie, więc odwoływanie się do mojej funkcji jest nie na miejscu.
Edytowane przez sigma dnia 23/03/2012 22:25
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Gloria
Dodany dnia 23/03/2012 22:28
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
Ty właściwie chcesz o coś spytać, czy się poużalać?
[/quote]

Wiesz, Sigmo, mnie osobiście zrobiłoby się dosyć przykro po takiej reakcji na moje ewentualne pytanie. Merytorycznie zgadzam się z Tobą w 100 % tyle że styl, w jakim odpowiedziałaś Bursztynce sprawia, że nie umiem nie zareagować. To było po prostu niemiłe i fakt, Martyna wcale nie przesadziła z tym "upokorzeniem". Tyle w temacie.
 
sigma
Dodany dnia 23/03/2012 22:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Martyna pisała o poniżaniu bursztynki przez Czadera, nie mieszajmy faktów.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Makro
Dodany dnia 23/03/2012 22:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Macie dwie opcje:
1. kończycie tą wymianę zdań
2. ściągacie koszulki i kontynuujecie dyskusję w basenie pełnym kisielu
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Gloria
Dodany dnia 23/03/2012 22:33
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

Ja jestem za 2 Smile

Zawsze chciałam się poślizgać w takim basenie Grin
Edytowane przez Gloria dnia 23/03/2012 22:35
 
Diuna
Dodany dnia 25/03/2012 15:48
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Czy leczenie penicyliną może wywołać nerwicę?
Bo nie wiem...
Srutututu, pęczek drutu
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
pytanie techniczne Regulamin i zagadnienia porządkowe 257 13/04/2020 16:33
hej i pytanie Przedstaw się 6 02/10/2019 22:18
Pytanie Depresja 10 05/01/2019 16:32
Pytanie Zaburzenia odżywiania 8 11/12/2017 20:26
Hej :) + wazne pytanie Przedstaw się 5 23/06/2015 22:55

50,310,073 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024