28 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Ogólnie o psychiatrii
 Drukuj temat
pytanie do Makro
martyna
Dodany dnia 18/04/2011 10:52
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]. Należy zapytać się .... lekarza. [/quote]
no tak a ja zapytałam hmmm hydraulika Grin
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Perfidia
Dodany dnia 18/04/2011 11:20
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Być może przesadzam, ale w pewnym sensie czuję się zobowiązana, aby napisać kilka rzeczy bez słodzenia i owijania w bawełnę.

Makro wiele razy deklarował, że to forum nie jest jego miejscem pracy i w związku z tym nie czuje się zobowiązany do pełnienia funkcji nadwornego medyka. Tym bardziej, że większość osób zadających pytania w tym wątku, ale nie tylko, gdzieś się leczy. Tzn, że ma lekarzy prowadzących, których psim obowiązkiem jest właśnie odpowiadanie na pytania dot. leczenia itd.

Co więcej - niektóre pytania dotyczą bardzo konkretnych problemów, i aby odpowiedzieć na nie trzeba znać pełen kontekst. Dlatego to lekarz prowadzący jest bardziej kompetentną osobą do udzielania informacji niż znajomy na forum.

I wreszcie - od strony całkowicie prywatnej - nie oczekujcie, że ktoś, kto kilkanaście godzin dziennie zajmuje się psychiatrią po powrocie do domu będzie z entuzjazmem nadal zajmował się psychiatrią. W zależności od stopnia "zmęczenia materiału" oraz chęci do zagłębiania się w eFkowe tematy, dostajecie odpowiedzi wtedy, gdy jest to możliwe.

Zaakceptujcie to, albo przestańcie pytać.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Kati
Dodany dnia 18/04/2011 11:27
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Perfidia, mam wrażenie, że przesadzasz, choć czytam z uśmiechem jak dzielnie bronisz swojego mężczyznę. Odpowiadam, bo czuję się odopwiedzialna za ten żartobliwy ton, jaki tu w tej chwili panuje. Zauważ, że nikt nie ma pretensji, komentujemy tylko z przymrużeniem oka całą sytuację. A może zamiast sugerować "przestańcie pytać", skoro to ma się stać całkiem niepotrzebnie tematem nieporozumień i czyni sytuację niejasną - zamknijcie wątek? Nie ma pytań do Makro, bo nie ma on ani czasu, ani ochoty, żeby na nie odpowiadać. I już.
 
Perfidia
Dodany dnia 18/04/2011 11:39
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Wiesz Kati, każdy żart powtórzony po raz któryś przestaje być śmieszny. Ponieważ Makro w miarę możliwości odpowiada na pytania, na które jest w stanie dać odpowiedź, więc nie czuję się na miejscu zamykając cokolwiek. To nie moja decyzja. I jestem pewna, że gdy Makro uzna, że nie chce odpowiadać na pytania, to po prostu to powie i wtedy nie będzie żadnych wątpliwości.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Kati
Dodany dnia 18/04/2011 11:43
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Ok, rozumiem. Od dzisiaj tutaj tylko poważnie. Ja i tak tego wątku prawie w ogóle nie używam, bo wydaje mi się to bez sensu i faktycznie, jak mam jakieś wątpliwości, to pytam moich terapeutów. Lekowe zmagania na szczęście wciąż jeszcze mnie nie dotyczą.
 
Nadzieja
Dodany dnia 19/04/2011 20:51
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

No chyba tu jednak bardzo poważnie się zrobiło, nie chciałam nikogo urazić.Przepraszam.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
martyna
Dodany dnia 19/04/2011 21:03
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]. Należy zapytać się .... lekarza.

no tak a ja zapytałam hmmm hydraulika Grin[/quote]
to był, żart nie miałam do Makra pretensji. Zresztą nie ważne, już nie będę pytać więc masz mnie z głowy.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nadzieja
Dodany dnia 19/04/2011 21:06
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Mnie raczej też.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Perfidia
Dodany dnia 19/04/2011 21:15
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Rozumiem, że księżniczki się obraziły. Brawo, naprawdę bardzo dojrzałe podejście.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
martyna
Dodany dnia 19/04/2011 21:19
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Księżniczki????
ja się akurat nie obraziłam, poprostu tamten wpis był żartem kolejnych nie będzie skoro jest to problem i jest to męczące i tyle w temacie. Wcale się nie czuje obrażona.
[quote]Brawo, naprawdę bardzo dojrzałe podejście.[/quote]
nie ma to jak właściwa klasyfikacja tutaj obecnych.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nadzieja
Dodany dnia 19/04/2011 21:23
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Dlaczego obraziły? Nie rozumiem takiej interpretacji???
Ja rozumiem doskonale to, że to jest Makra wolny czas, nie mam żadnych pretensji. Napisałam tylko, że nie będę zadawać więcej pytań. Nie pomyślałam też, że to co miało być żartem, może urazić. Nie jestem obrażona.To tyle.
A właśnie i dlaczego jak napisała słusznie Martyna księżniczki????
Edytowane przez Nadzieja dnia 19/04/2011 21:25
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Czader
Dodany dnia 19/04/2011 21:48
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Może powinny być Królewny zamiast Księżniczki ? Pfft Grin
Moje Drogie Panie, czy Wy naprawdę nie macie większych zmartwień ? Smile
Nie róbcie z igły, widły Smile
 
Makro
Dodany dnia 19/04/2011 22:47
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

No tak, nie wypada aby wilk się nie odezwał.
Nie zamykałem tego wątku dlatego, że czasami może się zdarzyć pytanie dotyczące psychiatrii - nie konkretnej osoby i jej problemu - bo na takie staram się nie odpowiadać.
Mam świadomość ograniczeń i niebezpieczeństw dawania porad lekarskich przez internet:
1. Dając takie odpowiedzi mogę napisać co mi się podoba, a równie dobrze mogę być "hydraulikiem"
2. Ktoś może podjąć decyzję traktując mnie jako autorytet, którym nie jestem i nawet do tego nie dążę
3. Psychiatria jest jednym z wielu hobby, ale na poziomie teorii. Na poziomie praktyki to obciążająca, stresująca i często niewdzięczna dziedzina (czasami jest oczywiście wręcz przeciwnie) - zatem nie chce sobie serwować dyskomfortu w wolnym czasie, mając świadomość że i tak moja działalność może przynosić więcej zamieszania niż korzyści.

Zatem ten wątek zostawię, pominę natomiast pytania dotyczące bezpośrednio osoby zainteresowanej, czyli takie na które powinien odpowiedzieć lek, prowadzący - np. czy mogę pić alkohol po leku x, czy włosy wypadają mi od leku y, czy nie lepiej brać lek z zamiast n.
[b]To miejsce na psychiatryczne ciekawostki[/b]

[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
martyna
Dodany dnia 20/04/2011 05:20
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

i wszystko jasne. Smile Księżniczka/Królewna na ten moment nie ma pytań z zakresu ciekawostek psychiatrycznych.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nadzieja
Dodany dnia 20/04/2011 12:45
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

[quote][b]Czader napisał/a:[/b]
Może powinny być Królewny zamiast Księżniczki ? Pfft Grin
Moje Drogie Panie, czy Wy naprawdę nie macie większych zmartwień ? Smile
Nie róbcie z igły, widły Smile
[/quote]

wyobraź sobie, że nie mam większych zmartwień...księżniczki i królewny ich nie mają..!!!
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Czader
Dodany dnia 20/04/2011 12:55
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Jeżeli Księżniczka,Królewna, posiada swojego własnego prywatnego lekarza prowadzącego to JEMU powinna zadawać pytania. Nieustająco. A jeżeli Księżniczka, Królewna, kombinuje jak koń pod górkę i woli "internetowego czarownika" to niech się nie dziwi że dostaje "hydrauliczne odpowiedzi"

Robicie z igly-widły przecież nie od dziś znacie Makro, czytacie jego stopkę i wiecie że na forum ma opcję leczenia: OFF. Może powinien zmienić stopkę ?

 
Nadzieja
Dodany dnia 20/04/2011 13:02
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Jezu Czader, przecież wiesz, że to nie o to chodzi. Szanuję Makra i akceptuję jego decyzję i nie mam żadnych pretensji. Już to napisałam wcześniej.
Wiesz, aż taka pusta nie jestem by nazywać mnie księżniczką/królewną i nie życzę sobie, byś Ty czy ktokolwiek inny tak na mnie mówił. Tyle off-topu w tym wątku.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Life
Dodany dnia 30/04/2011 14:00
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

Zawsze mnie to intrygowało, a w internecie nie znalazłam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Czym się różni terapia psychoanalityczna od psychodynamicznej?
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Kati
Dodany dnia 30/04/2011 15:37
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Z tego co słyszałam, pozycją pacjenta - dosłownieSmile W tej pierwszej leży na kozetce, a terapeuta siedzi za jego głową, w drugiej - siedzą, a między nimi jakiś sprzęt, typu stolik. Ale mogę się mylić. W psychoanalitycznej terapeuta nie odzywa się za wiele w trakcie - w pdychodynamicznej - komentuje. Ta pierwsza ma więcej z Freuda. Tyle co pamiętam z zajęć. Jak bredzę, to niech mnie ktoś poprawi.
 
Lena
Dodany dnia 30/04/2011 15:52
Awatar

Finiszujący


Postów: 232
Data rejestracji: 02.09.09

kati nie bredzisz Smile
niby się nie różni ale jednak bardzo sie różnią. Na pewno są z tego samego, że tak powiem podwórka ( teorii) Wink jednak psychoanalityczna terapia jest niejako głębsza niż psychodynamiczna.( ona wywodzi sie z psychoanalizy, ale to taka jej daleka krewna Wink )
Różnią się właśnie intensywnością spotkań ( psychoanaliza od 2 do 5 sesji w tygodniu nawet) a psychodynamiczna od 1 do 2 sesji). W psychoanalitycznej najczęściej pracuje sie na kozetce( ale to nie ejst też reguła, można siedzieć na fotelach), w psychodynamicznej normalnie się siedzi.Wink
W psychoanalizie terapeuta jest bardzo wycofany, bierny, neutralny, główna aktywność jest pacjenta( mówi o wszystkim co mu do głowy przychodzi), w psychodynamicznej to jest luźniejsze, terapeuta rozmawia, interpretuje.
psychodynamiczna jest lżejsza niż psychoanaliza tak najprościej mówiąc Wink
ale rozumiem cie Life, bo trudno znależć taką jasną konkretną odpowiedź czym ejst jedna i druga
Edytowane przez Lena dnia 30/04/2011 15:53
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
pytanie techniczne Regulamin i zagadnienia porządkowe 257 13/04/2020 16:33
hej i pytanie Przedstaw się 6 02/10/2019 22:18
Pytanie Depresja 10 05/01/2019 16:32
Pytanie Zaburzenia odżywiania 8 11/12/2017 20:26
Hej :) + wazne pytanie Przedstaw się 5 23/06/2015 22:55

50,310,608 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024