27 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Ogólnie o psychiatrii
 Drukuj temat
pytanie do Makro
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 19/03/2011 13:41
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Ech Nadzieja widzisz ja się denerwujęAngry podobnie jak Ty więc Cię rozumiem i rozumiem co czujesz do Makro.
A myślałam że tylko ja tak mamShock
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Nadzieja
Dodany dnia 19/03/2011 13:57
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Ja mam tak do lekarzy, nie tylko do Makro, na swojego też jestem zła. Nic nie można się dowiedzieć, aż tak wiele chcę..?
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Kati
Dodany dnia 19/03/2011 13:58
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Biedne jesteście. Tak bardzo chceci znaleźć kogoś, kto będzie Was klepał po główkach utwierdzając w procesie chorobowym i utwierdzał, że macie rację. A może potem jeszcze swojemu lekarzowi można powiedzieć "bo pewien znajomy psychiatra powiedział...", hm? Makro, nie daj sięSmile
 
martyna
Dodany dnia 19/03/2011 14:07
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

niestety tutaj popieram Kati Sad . Czasem mam wrażenie że niektóre pytania są z tych " jak sobie dowalić" a nie jak sobie pomóc.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Makro
Dodany dnia 19/03/2011 14:16
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

@Nadzieja - Twoje pytanie sugeruje, że chcesz wspierania w chorobie. Z drugiej strony jako niegłupie stworzenie wiesz, że tego patologicznego wsparcia nie dostaniesz.
Więc są 2 opcje:
1. Uważasz mnie za idiotę, który poza brakiem intelektu ma ciebie gdzieś (gdybym odpowiedział na pytanie)
2. Chcesz zwrócić uwagę otoczenia na to, że jest źle - osobiście wolałbym tą opcję. Jednak niekoniecznie potrzebujesz tego typu wstępów. No chyba, że dostałaś pozytywne wzmocnienie takich zachowań (a może dostałaś patrząc na odzew)

@Artystyczna Dusza - na zadawane na priv pytania odpowiadam kiedy chcę i jak chcę. Pamiętaj, że to jest mój wolny czas, a ja nie pełnię tu roli konsultanta medycznego. Czułbym się zobowiązany odpowiadać na pytania jedynie w ramach płatnej usługi - czego nie mam zamiaru jednak robić przez internet ani wobec żadnego użytkownika forum.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nieustraszona
Dodany dnia 19/03/2011 14:28
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Eh... Nadi... Rozumiem, że sześć lat medycyny ileś tam stażu i ileś tam specjalizacji (na tym konkretnie ile to zna sie Makro nie ja) nie przekonuje, że lekarze wiedzą lepiej jak cie leczyć.

Chcesz zwrócić uwagę, że Ci zle rozumiem sam bywam czasem zdesperowana...

Jestes powaznie chora moze skup sie na tym by wyzdrowiec niz na tym by sie pograzyc. Wiem ze to trudniejsze i mniej znane, ale fajna kobietka z Ciebie, Z CIEBIE NIE Z ED wiec warto pozbyc sie wielkiego potwora za plecami.

to tylko moje zdanie.

Makro jest tu społecznie i nie ma ZADNEGO obowiazku odpowiadac na nasze pytania

Tyle ode mnie
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Nadzieja
Dodany dnia 19/03/2011 14:39
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

[b]Makro[/b]
[u]Po pierwsze[/u]
Darzę Cię bardzo dużym szacunkiem i za bardzo Cię lubię i proszę nie pisz tak.
[u]Po drugie[/u]
Nie chcę zwracać niczyjej uwagi, na tym forum.
[u]po czwarte[/u]
tak, jest źle jak cholera, mam nawrót, domagam się od mojego lekarza, a od Ciebie pośrednio wsparcia w chorobie i jestem na Was zła bo mi tego nie dajecie, aczkolwiek wiem że to chorobowe i patologiczne wymagania, których powinnam się wystrzegać ale tak teraz mamSad i wiem doskonale, że mi tego nie dacie, ale to wcale nie jest tak, ze uważam Was za idiototów, bo za bardzo Was obu lubie i szanuję, ale choroba w tej chwili silniejsza jest ode mnie mimo całej mojej świadomości i wiedzy na jej temat..wiem porypana jestem, wiem co nie powinnam, a mimo wszystko chcę to robić...

i dzięki za komplementWink

Edit

[b]Wystraszona[/b] dziekuję moj rozum wie, że macie rację
Tylko ile mi go jeszcze pozostało???...
Edytowane przez Nadzieja dnia 19/03/2011 14:42
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Czader
Dodany dnia 19/03/2011 15:03
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Pytanie do Makro:

Jak się dostać do Grupy Trzymającej Władzę ? ;-)

Ewentualna sugestia:

Przywrócić Kati uprawnienia do kontrolowania wątków ;-)
 
martyna
Dodany dnia 19/03/2011 15:04
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]estem na Was zła bo mi tego nie dajecie, aczkolwiek wiem że to chorobowe i patologiczne wymagania, których powinnam się wystrzegać ale tak teraz mamSad i wiem doskonale, że mi tego nie dacie, ale to wcale nie jest tak, [/quote]
to przykre, że uważasz że nie otrzymujesz tutaj wsparcia bo widzę - czytam, że ono jest i twoje posty nie zostają bez odpowiedzi. No cóż każdy ma prawo wyrazić własne zdanie.
Sad
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nadzieja
Dodany dnia 19/03/2011 15:19
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Martyna źle mnie zrozumiałaś ja napisałam, że nie dostaje tutaj wsparcia w chorobie i za to jestem zła, przeczytaj dokładnie całego posta. Przyznałam się do tego..
Nigdy nie powiedziałam, że nie dostaję tutaj wsparcia tego w pozytywnym znaczeniu. Zawsze je otrzymuję zwłaszcza od Ciebie jak i od innych i za to dziękuję.
Przykro mi, że tak zrozumiałaśSad
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Artystyczna Dusza
Dodany dnia 19/03/2011 15:23
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Ja również nie uważam Makro za idiotę ani nikogo z tego forum.Pytam bo sama nie potrafię sobie odpowiedzieć na pytania i to tylko dlatego zadaję pytania.Makro darzę wielkim szacunkiem i wręcz czuję przed Nim respekt i nigdy do głowy nie przyszłoby mi żeby kogoś tutaj poniżać na forum.Cenię sobie uwagi Makro.Podobnie jak Nadzieja mam zły czas i nie potrafię się otrząsnąć.Nie wiem tylko czy to faktycznie zły czas czy tylko mi się tak wydaje.A pisałam na priva nie żeby poczuć się wyjątkowo ale żeby nie łamać regulaminu na forum.Makro ja rozumiem że Twój czas jest cenny i równie dobrze mógłbyś pobierać opłatę za swoje usługi i nie masz obowiązku odpowiadać na pytania ale ja w takim razie nie rozumiem po co jest wątek "pytanie do Makro" i funkcja "wyślij PW"
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
martyna
Dodany dnia 19/03/2011 15:24
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]Nigdy nie powiedziałam, że nie dostaję tutaj wsparcia tego w pozytywnym znaczeniu. Zawsze je otrzymuję zwłaszcza od Ciebie jak i od innych i za to dziękuję.[/quote]
To przepraszam, nie doczytałam- chyba czas na senSad
Ode mnie akurat wsparcia masz najmniej bo ja testem w czarnej d i nie wiele mogę powiedzieć czy napisać by było Ci lepiej
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Anise candy
Dodany dnia 19/03/2011 15:28
Finiszujący


Postów: 214
Data rejestracji: 14.03.11

Mam takie pytanie.

Na forum pisałam już, że niedawno pierwszy raz doświadczyłam napadu lęku na ulicy (derealizacja, serce wali, trudności z oddychaniem, ściskanie jakbym miala kamień na klatce, ból głowy okropny przed napadem do końca dnia, straszne uderzenia gorąca). Jeszcze nie rozmawiałam ze swoim lekarzem, bo wizytę mam pod koniec maja. Omówiłam sprawę tylko z psychologiem i jakoś sobie radzę (już wiem, ze to nie udar, ani atak padaczki, wiec nie nakręcam się dodatkowo).

Ale dzisiaj rano... dzisiaj rano przestraszyłam się nie na żarty. Budzę się i... NIE MOGĘ ODDYCHAĆ. Nie, że mam trudność ze złapaniem oddechu jak wcześniej w tym napadzie na ulicy, ale przez parę chwil W OGÓLE nie mogłam oddychać..... Sad((
Czy przyczyna leży w innej chorobie somatycznej, czy to też jeden z okrutnych sposobów działania "nerwicy"?

Bo skąd się biorą trudności z oddychaniem w napadzie lęku wytłumaczyl mi psycholog, ale bez jaj, żeby jakiś bezdech? To mnie wcale nie bawi.
 
http://www.monile.blog.pl
Makro
Dodany dnia 19/03/2011 15:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Słyszałaś, żeby ktoś od "nerwicy" się udusił? To osiągnięcie porównywalne do uduszenia się przez wstrzymanie oddechu. Smile
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Anise candy
Dodany dnia 19/03/2011 15:36
Finiszujący


Postów: 214
Data rejestracji: 14.03.11

Dzięki. Chciałam tylko się upewnić, że nie tylko trudności z oddychaniem, ale całkowity brak oddechu na chwilę to też wina tej choroby.

A niby lek, który biorę jest nie tylko p/depresyjny ale też p/lękowy Grin
Edytowane przez Anise candy dnia 19/03/2011 15:38
 
http://www.monile.blog.pl
Jaskolka
Dodany dnia 19/03/2011 20:26
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

A człowiek może zapomnieć oddychać? Shock Znaczy, teoretycznie funkcjonowanie autonomicznego układu nerwowego znam... ale praktycznie - może?
 
Nieustraszona
Dodany dnia 19/03/2011 20:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

nie, nie może z tego co mi mówili na anatomii (nawet sie smialismy ze to dobrze, bo student to takie stworzenie ktore o wszystkim zapomni Pfft
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Jaskolka
Dodany dnia 19/03/2011 20:37
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

[quote]student to takie stworzenie ktore o wszystkim zapomni Pfft[/quote]
To by w takim razie potwierdzało, że mam mentalność studenta, jak twierdzi moja koleżanka xD Bo mi się udało zapomnieć parę razy, nawet przeżyłam panikę kiedyś jak przypomniałam sobie, że nie oddycham od paru sekund - "nie mogę zasnać, bo wtedy już na pewno zapomnę o wdech-wydech..."

Właśnie na biologii też mam tłuczone w głowę, że nie może zapomnieć, ale po moich doświadczeniach osobiście w to zwątpiłam... Pfft I ciekawi mnie, czy jednak może gdzieś jest jakaś taka sytuacja... gdziekolwiek... Jakiś wyjątek? Jak nieśpiące dziecko? Dziewczyna uczulona na wodę?
 
Makro
Dodany dnia 19/03/2011 20:48
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Jak śpisz to pamiętasz o oddychaniu? A śpiąca żaba? Podejrzewasz ją o taką skomplikowaną czynność jak pamiętanie o oddychaniu?
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
martyna
Dodany dnia 19/03/2011 21:16
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

oddychanie jest bezwarunkowe na szczęście Smile ale wiem co to znaczy duszność w przebiegu choroby i chyba nie ma to nic wspólnego z atakiem paniki ( nie wiem nie miałam nigdy ataku paniki). Choć raz w życiu pod wpływem silnych emocji ( pogrzeb) wywołałam sobie atak astmatyczni i różowo nie byłoSad.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
pytanie techniczne Regulamin i zagadnienia porządkowe 257 13/04/2020 16:33
hej i pytanie Przedstaw się 6 02/10/2019 22:18
Pytanie Depresja 10 05/01/2019 16:32
Pytanie Zaburzenia odżywiania 8 11/12/2017 20:26
Hej :) + wazne pytanie Przedstaw się 5 23/06/2015 22:55

50,306,611 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024