02 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
wątek luliette
luliette
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 27/04/2011 23:08
Startujący


Postów: 142
Data rejestracji: 24.04.11

chyba poszukam....bo tak się żyć nie da...w takiej niepewności jutra.
Dobranoc dobranoc
 
Kati
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 27/04/2011 23:10
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Na moje oko piszesz świetnie. Ale to tylko moje okoSmile
 
Nieustraszona
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 27/04/2011 23:11
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Kciuki będą, o terapii pomyśl, bo warto.
Myśle tez ze jak matura sie przewali to choc troche bedzie Ci lepiej bo to jednak stres (zaznaczam jednak ze to nie bedzie panaceum na wszystko).
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Czader
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 27/04/2011 23:13
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Poszukaj Poszukaj
Pomyśl Pomyśl
Trzymam kciuki palcami u stóp (Life mnie natchnęła Grin)
Dobranoc Dobranoc
 
Gloria
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 27/04/2011 23:14
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

luliette (trzy razy pisałam Twój nick, zanim zrobiłam to poprawnie Pfft) to, w jaki sposób piszesz jest poniekąd bliskie mnie samej... Tyle, że ja to swoje 'załamanie' twórczo-naukowe przeżyłam na przełomie gimnazjum i liceum. No i ten starszy mężczyzna...Ja ze swoim jestem nadal, to trudny związek, owszem, ale myślę, że mimo wszystko dobrze trafiłam.
Cieszę się, że do nas zawitałaś Smile
I trzymam kciuki za egzamin!
 
modliszka
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 28/04/2011 12:17
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

WitajSmile późno..ale lepiej późno niż wcaleWink
Także trzymam kciuki za egzamin i namawiam na leczenie.No i pisz, wypisuj się ile wlezie - to często pomaga.
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
hadassa
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 28/04/2011 13:51
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

Luliette, jak przeczytałam twoją historię, to poczułam się trochę tak jak bym czytała o sobie. Tyle, że ja już dawno skończyłam studia...wyszłam za mąż, pracuję i mam córkę...
Ale zainteresowania artystyczne-skończyłam studia plastyczne, kłotnie w domu-tylko w moim przypadku z ojcem, związek z dużo starszym mężczyzną-z tej traumy, bo w moim przypadku to była trauma, lecze sie dziś na terapii...no myslę, że mamy podobne doświadczenia,
Będę pamiętała w środę o twojej maturzeSmile
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
luliette
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 05/05/2011 17:04
Startujący


Postów: 142
Data rejestracji: 24.04.11

Twoja pamięć i w ogóle pamięć wielu życzliwych mi ludzi (nie wiedziałam, że tylu ich wokół mnie jest...dopiero okazało się to gdy włączyłam komórkę po wyjściu z egzaminu Smile chyba pomogły, bo pisało mi się dobrze. Ale czy będzie dobry wynik? - z polskim nigdy nie wiadomo.
Najważniejsze, że mam to za sobą. Wiesz, Efka w ogóle mam wrażenie skupia ludzi o dość "podobnych" historiach. To zadziwiające. Zadziwiające...
Jak sobie teraz radzisz po tym związku? Zaciekawiłaś mnie tym, że leczysz się do dziś z tej "traumy"...bo ja cały czas nie wiem na ile można zmienić się pod wpływem drugiego człowieka, na ile można stracić swój rozum....albo inaczej. Rozum oderwać od emocji, bo mam wrażenie że u mnie coś takiego zaszło. Tak jakby on się wdarł w moje najgłębsze rejony (pod warstwą rozumu), jakby załączył mi jakiegoś cheapa z tyłu głowy i zaczął mną sterować. Jakkolwiek obudziłam się sama, bo to ja zerwałam, a on cały czas uważa, że ja przesadzam, że robię z niego potwora...
jak to u CIebie było i jest, jak poważne to było - oczywiście napisz tyle, ile możesz. Będę wdzięczna.
 
Nieustraszona
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 05/05/2011 18:33
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Hej ciesze ci ze po maturze czujesz sie ok. Strach ma wielkie oczy.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
luliette
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 12:18
Startujący


Postów: 142
Data rejestracji: 24.04.11

Słuchajcie. Muszę się Wam do czegoś przyznać, bo myślę, że może to być ważna informacja dla Grupy Trzymajcącej Władzę...
Jestem na tym forum od niedawna i dziś, jak przeglądałam po kolei tematy, złapałam się na tym, że się nakręcam. Np najpierw identyfikuję się z czymś tzn ktoś coś opisuje i znajduję w tym siebie i tak czytam i czytam (generalnie mam tendencję do wsiąkania we wszystko za bardzo) i zamiast robić coś konkretnego, to siedzę godzinami przed komputerem i "szukam siebie". Co gorsza, im więcej czytam o historiach innych (właśnie NIE tylko w wątkach osobistych) tym bardziej czuję się w jakiś dziwny sposób usprawiedliwiona świadomością, że zawsze może być gorzej...ale tak naprawdę, tym do czego najtrudniej mi się przyznać jest to, że do tego dochodzi jeszcze jakaś dziwna chęć żeby właśnie BYŁO u mnie JESZCZE GORZEJ..po chwili łapię się na tym, że przecież to nie ma sensu, ale ta pierwsza myśl jest silniejsza ode mnie. A do tego zaczynają dochodzić wyrzuty sumienia, że kolejną godzinę nic nie robię..I cały ten mój post ma służyć przestrodze, bo jestem nowym użytkownikiem, a dziś zaczęłam się zastanawiać, czy dobrze robię, że tu wchodzę. Poza tym zaczynam o tym myśleć od razu jak tylko się budzę, albo wchodzę do domu, a dzś zrobiło mi się smutno, że Gloria JESZCZE nie odpisała (absurd! Przecież napisałam do niej wczoraj późnym popołudniem!)Przez tydzień nie miałam internetu i miałam baaaardzo bardzo złe niektóre dni, ale kiedy tylko dobrze się czułam, to robiłam coś pożytecznego,a nie np czytałam o chorobach myślałąc w kółko o swoich problemach....Dziś nie poszłam na zajęcia, ale czuję się w miarę dobrze i dlatego chyba zaczęłam się zastanawiać czy to forum naprawdę pomaga. Czy nie jest tak naprawdę ucieczką (swoją drogą ciekawa jestem czy dla Was przypadkiem też nie?!). Tzn to tylko moje zdanie, zdanie osoby która lubi chować się w zaciszu 4 ścian i uciekać od rzeczywistości....czasem BARDZO uciekać.
 
luliette
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 12:22
Startujący


Postów: 142
Data rejestracji: 24.04.11

K******* no wykopcie mnie stąd bo nie mogę ruszyć tyłka od komputera f**************************************************!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie wiem, po prostu wywalcie Angry
 
Perfidia
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 12:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Rozumiem Twój punkt widzenia. Bardzo dobrze rozumiem.
Jesteś pierwszą osobą, która napisała o takim problemie.
[quote]zaczęłam się zastanawiać czy to forum naprawdę pomaga[/quote]
Na pewno nie wszystkim.

Dobrze, że wyłapałaś takie myśli. Teraz pozostaje tylko zastanowić się co dalej.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
modliszka
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 12:59
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

Mnie się wydaje, że jak z większością w życiu do niektórych rzeczy trzeba dojrzeć i trafić na nie w odpowiednim czasie.
Myślę, że jakby spytać innych użytkowników to jednak forum im pomaga.
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
luliette
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 14:08
Startujący


Postów: 142
Data rejestracji: 24.04.11

Może powiiniście robić selekcję? Mówię całkiem poważnie....żeby stronę mógł oglądać oczywiście każdy, ale np forum już nie. Tzn żeby nikt nie mógł sobie tak po prostu poczytać o chorobach...A jeśli ktoś chciałby się naprawdę czegoś dowiedzieć, a nie szukać świata zastępczego, to musiałby się najpierw zarejestrować żeby uzyskać wgląd w forum...
Przemyślcie to....
Modliszko. Być może masz rację. Fakt, że chyba większość z Was miała już doczynienia z terapiami, więc jesteście chyba osobami, które w miarę wiedzą co robią....Smile a ja jeszcze chyba do takich nie należę. (sam fakt, że trafiłam tutaj tuż po bulimicznym napadzie....w akcie desperacji i złości na siebie, że znowu to samo...)
Ale mimo wszystko kontakty "międzyludzkie" przez internet zawsze nie będą tym samym co rzeczywiste znajomości. Tu każdy może kłamać, fantazjować. Myślę, że takie forum może być pomocne tylko dla ludzi BARDZO dojrzałych, którzy potrafią utrzymywać zdrowe relacje z innymi, którzy potrafią zachować umiar itp itd...A przede wszystkm dla ludzi uczciwych. Tutaj można wszystko bez żadnych konsekwencji. No chyba że idea byłaby taka, żeby ludzie o podobnych problemach mogli się poznać w ten sposób i wspierać siebie naprawdę. Moim zdaniem to jedynie ma sens. Bo czy taka internetowa POMOC JEST PRAWDZIWA??? Czy gdybym teraz chciała się zabić, to byście mi pomogli? Przyjechalibyście, zaprowadzili do lekarza? .......................
Oczywiście wierzę w Waszą dobrą wolę i nie poddaję jej w wątpliwość! ale mi chodzi o mechanizm. A może Grupa Trzymająca Władzę powinna kontrolować posty ludzi na tyle, żeby np móc się zorientować czy ktoś nadaje się żeby tutaj pisać i ewentualnie interweniować. np sprawdzać częstotliwość postów, ilość czasu spędzanego na forum, a także to ile ktoś miesięcy czy lat czynnie się udziela, bo może to przecież oznaczać, że nie żyje naprawdę!
A propo...przed chwilą wyszłam do sklepu po przeciwnej stronie ulicy...światło tak strasznie raziło w oczy po ciemnicy pokoju, w którym siedzę, że trudno było wytrzymać...
 
Perfidia
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 14:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

[quote]Może powiiniście robić selekcję? Mówię całkiem poważnie....żeby stronę mógł oglądać oczywiście każdy, ale np forum już nie. Tzn żeby nikt nie mógł sobie tak po prostu poczytać o chorobach...A jeśli ktoś chciałby się naprawdę czegoś dowiedzieć, a nie szukać świata zastępczego, to musiałby się najpierw zarejestrować żeby uzyskać wgląd w forum...
Przemyślcie to...[/quote]

[quote]A może Grupa Trzymająca Władzę powinna kontrolować posty ludzi na tyle, żeby np móc się zorientować czy ktoś nadaje się żeby tutaj pisać i ewentualnie interweniować. np sprawdzać częstotliwość postów, ilość czasu spędzanego na forum, a także to ile ktoś miesięcy czy lat czynnie się udziela, bo może to przecież oznaczać, że nie żyje naprawdę![/quote]


Słowem - przerzucenie odpowiedzialności za to jak są wykorzystywane treści na stronie na administrację.

Kontrolowanie czasu spędzanego na stronie?
Sprawdzanie dojrzałości użytkowników? Wiedzy i "zaawansowania w temacie" potencjalnych użytkowników?

Pomijając to, że technicznie mało wykonalne (testy przy rejestracji?!?!), to cała koncepcja wydaje mi się ... absurdalna.
Jak do tej pory świetnie sprawdzał się "dobór naturalny". Tzn. stałymi użytkownikami zostawały osoby, które dobrze się tutaj czują i coś stąd wynoszą.

[quote]Tutaj można wszystko bez żadnych konsekwencji.[/quote]
Tutaj - czyli w sieci. Tak wynika z kontekstu.
Za cały Internet nie mogę się wypowiadać, ale za mam eFkę - owszem. Tutaj, na mam eFce nie można wszystkiego. A forum jest otwarte (z dostępem dla wszystkich) dlatego, żeby każdy kto tu trafi mógł zobaczyć jak to wygląda bez konieczności rejestracji.
Edytowane przez Perfidia dnia 06/05/2011 14:39
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Gloria
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 14:44
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

luliette, kochana Smile
Nie bardzo wiem, co mam Ci odpisać. Dużo piszesz o tej uczciwości i tak dalej. Jak dotąd nie odniosłam wrażenia, żeby ktokolwiek tutaj piszący był fałszywy, pisał pod publiczkę czy zwyczajnie trollował. Jeśli zdarzały się takie przypadki, to były one na tyle 'jaskrawe' i ewidentne, że zdemaskowanie i zbanowanie takiego użytkownika było kwestią kilku dni. Nie bardzo rozumiem, w czym miałoby pomóc kontrolowanie uczestników przez moderację. Nie jesteśmy już dziećmi, każdy zdaje sobie sprawę z różnorodności treści internetowych, a w tym Efki.I każdy wchodzi tu na własną odpowiedzialność a to, czy zrobi z tego forum użytek, czy 'świat zastępczy' zależy już od niego... Może to nie specyfika forum jest tutaj problemem, a Twoje podejście do świata/ do siebie?
Co do nieodpisania przeze mnie do tej pory, przepraszam, nie chciałam Ci w żaden sposób zrobić przykrości... Może to, że odpisuję po jakimś czasie oznacza, że nie jestem zbyt 'wsiąknięta' w forum, staram się rozgraniczyć świat wirtualny od świata rzeczywistego? Może to jest mój sposób na to, żeby uchronić się przed tym, o czym sama piszesz?

Przykro mi, że Efka tak na Ciebie zadziałała Sad Nie wiem, co mogę jeszcze napisać, nie czuję się w tych sprawach w najmniejszym stopniu 'kompetentna'...
3maj się :*
 
luliette
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 15:24
Startujący


Postów: 142
Data rejestracji: 24.04.11

oooj bo ja w ogóle taka rozgoryczona na świat jestem....najchętniej to zbudowałabym taki system, w którym nie byłoby wielkich reklam z pięknymi kobietami, a w sklepach słodyczy Smile A wtedy to dopero miałabym przechlapane Pfft wszyscy mężczyźni i wszystkie łakomczuchy, któe są Bogu ducha winne.
dobra dobra macie rację. Efka to fajna sprawa Smile
GLORIA Twoje słowa : [quote]Może to, że odpisuję po jakimś czasie oznacza, że nie jestem zbyt 'wsiąknięta' w forum, staram się rozgraniczyć świat wirtualny od świata rzeczywistego?[/quote]
są po prostu bardzo mądre. W przeciwieństwie do moich.
Dobra, kończę, trzymajcie się
Ps. jeszcze kilka miesięcy temu kłóciłam się z ludźmi, że facebooka nie powinno być. Właśnie doszłam do wniosku, że w myśl tej zasady - nie powiino być świata.
Amen.
Adios.


 
luliette
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 15:27
Startujący


Postów: 142
Data rejestracji: 24.04.11

hmm...a może to właśnie uzależnienie trzyma nas przy życiu?
 
Perfidia
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 15:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Uzależnienie od czego? Od życia?
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Gloria
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 06/05/2011 15:37
Awatar

Finiszujący


Postów: 471
Data rejestracji: 21.03.11

luliette, martwię się trochę tym, co piszesz.
Jakieś to wszystko takie 'rozgorączkowane' i chaotyczne.
Mam wrażenie, że coś Ci złego chodzi po głowie, no ale mam nadzieję, że to tylko wrażenie.
Może zamiast czytać w necie o chorobach i się nakręcać, wybierzesz się po prostu do lekarza/ psychologa? Dlaczego zdając sobie sprawę ze swoich problemów pozwalasz sobie na ich pielęgnowanie? A może dobrze Ci z Twoim uzależnieniem od wymiotowania? No, chyba jednak nie do końca, skoro postanowiłaś poszukać pomocy na forum... Odpowiedz sobie na pytanie: czego tak naprawdę chcesz?
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
wątek książkowy W wolnym czasie 760 29/10/2023 15:19
Wątek Muzyczny IV W wolnym czasie 709 15/01/2023 20:15
Wątek kulinarny W wolnym czasie 570 16/03/2021 06:54
Wątek Nasze wątki - część otwarta 153 23/11/2020 20:31
wątek wakacyjny W wolnym czasie 30 01/06/2020 16:38

50,346,484 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024