18 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Projekt "Harda Wenus"
modliszka
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 05/04/2011 12:33
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

Po pierwsze zdjęcia mi się nie podobają, sam pomysł na taką sesję tak.Według mnie są zbyt dosadne i wulgarne.
Po drugie patrzę na to przedsięwzięcie czysto marketingowo.Co za problem wziąć do ręki jakąkolwiek gazetę, włączyć tv czy internet - chudości, piękna, perfekcji jest mnóstwo.Zobaczyć coś co odbiega od przyjętych kanonów już nie tak łatwo.A, że jeszcze ludzi ciągnie do tego co inne, niecodzienne, bulwersujące...
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
martyna
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 06/04/2011 12:01
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Mnie osobiście nie podoba sie ta kampania z TYMI zdjęciami to jak dla mnie jest wystawianie na piedestał otyłości. Otyłość sama w sobie prowadzi do poważnych chorób i to sie komuś podoba czy nie tak jest! Można spojrzeć na USA , Niemcy tam na ulicach poruszają sie OGROMNI LUDZIE a statystyki bija na alarm , że grozi im cukrzyca choroby uk. krążenia... a oni co idą do McDonalda.
Nie podoba mi sie takie promowanie NORMALNOŚCI bo otyłość nie jest normalna.
Natomiast podobała mi sie kampanie reklamowa Dave.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Artystyczna Dusza
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2011 10:35
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Mnie te nagie kobiety odstraszają wręcz.Chociaż może nie wygladam tak jak one to z takim obrazem kobiety się utożsamiam.Wydajemi się że jestem gruba przez co nieatrakcyjna dla siebie i dla mężczyzn.Każdy mężczyzna szukająć kobiety pragnie ideału-zwykle szczupłej pięknej zadbanej kobiety.Z drugiej strony widząc osoby grube czy otyłe będące w związku zastanawiam się jak one to zrobiły i dlaczego mnie się nie udaje chociaż jestem szczuplejsza?I tutaj kłania się słowo akceptacja.
Przecyztałam kiedyś coś takiego że kobieta nie może pokochać mężcyzny dopóki nie nauczy się kochać samej siebie.I coś w tym w sumie jest.
Z drugiej strony jest BMI.Ale czy zawsze jest to właściwy wyznacznik?
Są osoby które chorują na różne choroby,biorą leki i nie jest tak, że objadają się czy chodzą do McDonald'a a mimo wszystko są przy kości.
Czy takie osoby rónież powinno się potępiac i pisać na ich temat złośliwości.Nikt tak na prawdę nie zna nikogo tak dobrze żeby wiedzieć skąd bierze się tusza u innych osób.Zwykle traktuje się to w taki sposób, że wyglądają obrzydliwie i sami są sobie winni bo się obżerają a to nie prawda.
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
martyna
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2011 10:43
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Duszko ja nie potępiam osób z nadwagą czy otyłością. Mało tego ostatnio nawet łapię sie na tym, że próbuję do nich podejść zwyczajnie ( a to nie było łatwe).
Wiem, że istnieją leki i choroby które wpływają na to ile kg nosimy na sobie. Mnie poprostu odpycha taka kampania wystawiająca takie zdjęcia ot tak " patrz i podziwiaj" przepraszam ale mam odruch wymiotny.

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Czader
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2011 10:44
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[b]kobieta nie może pokochać mężczyzny dopóki nie nauczy się kochać samej siebie[/b].

Myślę że to samo można powiedzieć o mężczyźnie Smile
[b]
Z drugiej strony jest BMI.Ale czy zawsze jest to właściwy wyznacznik?[/b]

W takim razie co jest właściwym wskaźnikiem ?
 
martyna
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2011 10:49
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Czader nie każdy z takim samym BMI wygląda tak samo, jeśli dobrze czujesz sie w swoim ciele to nawet BMI podniesione nie jest wyznacznikiem. BMI to jest coś stworzonego tylko po to by znowu ludzi zaszeregować w jakieś kategorię.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Artystyczna Dusza
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2011 11:02
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

No właśnie BMI do czego to potrzebne.To jakaś norma ustalona przez kogoś.Może jest to i pomocne ale nie zawsze.
Czasami ktoś może być z natury dość szczupły i mieć zbyt niskie BMI a czuć się zdrowo i mieć dobre wyniki a czasem ktoś kto ma za wysokie też może czuć się dobrze ze sobą chociaz jest ono za wysokie.Niekoniecznie osoby z wysokim BMI to ludzie którzy nie potrafią się juz poruszać.
A ten projekt pokazywania takich zdjęć dla mnie też nie jest miłym wrażeniem.
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
"Dobry" psychoterapeuta Psychoterapia 7 07/11/2021 23:41
"Mi tam psycholog ani psychiatra nie pomoże" Znalezione w sieci 3 07/04/2020 15:15
"Kryzys psychiczny niejedno ma imię" Znalezione w sieci 1 05/09/2018 21:02
Darmowy e-book: "Zdrowe życie z chorobą afektywną dwubiegunową" Choroba afektywna dwubiegunowa 2 06/02/2018 13:24
"Chrzest ognia" Nasze wątki - część otwarta 3 13/09/2016 12:28

50,509,240 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024