11 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 dzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
2 dni Offline
Mirbla Mirbla
4 dni Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
1 tydzień Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Uzależnienia
 Drukuj temat
Marihuana
Makro
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 24/02/2009 22:08
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

W internecie można wszędzie znaleźć opinię, że marihuana powinna być legalnie dostępna, podając jako przykład Holandię. Część polityków jest również za tym pomysłem. Pytanie może szablonowe, ale i tak je zadam: czy w Polsce należy dopuścić do legalnego obrotu marihuanę?
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
____A
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2009 18:37
Startujący


Postów: 168
Data rejestracji: 21.02.09

Wydaje mi się, że marihuana powinna być legalnie dostępna. Skoro alkohol jest legalny (a moim zdaniem jest zdecydowanie bardziej szkodliwy niż MJ), to można także dopuścić do "legalnego obrotu" marihuanę. Myślę jednak, że legalizacja marihuany w Polsce jest mało prawdopodobna...
 
Perfidia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2009 18:45
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Ja mam mieszane uczucia na ten temat. Z jednej strony przekonują mnie opinie specjalistów, że legalizacja marihuany w jakiś tam sposób mogłaby się przyczynić do zmniejszenia problemu narkomanii, z drugiej strony widziałam na własne oczy jak marihuana używana początkowo okazyjnie na imprezkach, potem regularnie, wypalała mózg na tyle skutecznie, że koleś przestał mieć jakiekolwiek zahamowania przed używaniem cięższych dragów.
Zawsze mnie drażni porównywanie marihuany do alkoholu - nawet jeżeli skutki używania m. są łagodniejsze niż nadużywanie alk. (a co do tego opinie też bywają różne), to jest jeszcze tzw. kwestia kulturowa. I wcale nie chcę przez to powiedzieć, że Polacy to pijaki itp. Po prostu kwestia legalizacji m. to zupełnie inna kwestia niż teoretyczna delegalizacja wódy - kierunek odwrotny, rola używki w kulturze kompletnie inna itd. Zresztą patrząc na okres prohibicji w Stanach Zjednoczonych łatwo można dojść do wniosku, że nie tędy droga.
Poza tym, to że coś jest legalne, nie oznacza, że usprawiedliwia to wprowadzenie do legalnego obiegu kolejnej używki... No po prostu dla mnie to nie jest żaden argument.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
____A
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2009 19:07
Startujący


Postów: 168
Data rejestracji: 21.02.09

No i się okazuje że nie mam własnego zdaniaGrin
[b]Perfidio[/b], przeczytałam Twój post i zgadzam się z Tobę w 100%.
 
Perfidia
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2009 19:13
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

To nie oznacza, że nie masz własnego zdania, tylko, że masz zdanie takie samo jak ja Pfft Wink
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Makro
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 27/02/2009 00:28
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Wsadzając dalej kij w mrowisko: obecnie dealerzy marihuany mają dostęp też do twardych narkotyków. Może legalny dostęp do marihuany zmniejszył by ryzyko sięgnięcia po coś gorszego?

Zaznaczam, że to nie jest do końca moje zdanie - to tylko wspomniany kij Smile
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Perfidia
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 27/02/2009 11:39
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

[quote]Może legalny dostęp do marihuany zmniejszył by ryzyko sięgnięcia po coś gorszego?[/quote]

"Może" jest szerokie i głębokie...

Uważam, że takie założenie można by przyjąć tylko wtedy, gdyby zwiększyć świadomość ludzi na temat tego czym marihuana jest i jakie może mieć skutki. Tyle, że pamiętając skuteczność akcji pod tytułem "zwiększenie kultury picia alkoholu" czy "edukacja seksualna" nie wierzę, że coś takiego byłoby w ogóle możliwe.

Poza tym ktoś, kto sięga po m. szukając mocnych wrażeń, nie bezie dbał o legalność mocniejszych narkotyków, a ich nielegalność nie będzie mieć żadnego znaczenia.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
weronika
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 28/02/2009 00:52
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 856
Data rejestracji: 10.08.08

Moim skromnym zdaniem jak ktoś chce palić maryśkę to mu będzie bez różnicy czy jest legalna czy nie -i tak ja zdobędzie
Zresztą nie wyobrażam sobie iść do sklepu po paczkę skrętów....
[URL=http://chomikuj.pl/?page=258631]moja spiżarnia[/URL]
na skraju...
 
http://tailtu.blox.pl
Makro
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 01/03/2009 23:27
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Hmm, czyli czytając powyższe posty dochodzę do wniosku, że zwolennicy legalizacji marihuany nie mogą liczyć na poparcie na tym forum.

No i dobrze, bo mi się pomysł legalizacji również nie podoba.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Tasha
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 30/11/2009 11:46
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 8
Data rejestracji: 23.11.09

Moim skromnym zdaniem legalizacja byłaby dobrym pomysłem. Jak wyżej juz ktoś pisał zmniejszyło by to ilość dealerów a w związku z tym trudniej było by się dostać do twardszych dragów. I wybaczcie ale nie mogę się godzić że, Marihuana wypala mózg...robią to o wiele twrdsze używki które bez problemu można nabyć. Tak więc myśle że legelizacja była by całkiem dobrym pomysłem, bo w sumie to przyjemnie jest sobie zapalić żeby się zrelaksować Smile
Edytowane przez Tasha dnia 30/11/2009 11:48
 
Tusia
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 30/11/2009 16:09
Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 26.11.09

Ja wprawdzie jak chce sie zrelaksowac to wlaczam sobie dobra muze i to w obecnym czasie mi wystarcza,,ale w pelni zgadzam sie z Tasha, ze to przyjemne zapalic sobie w ramach rekreacji. Choć pewnie nasz Makro sie za glowe chwyci (zupelnie tak jak Mój Doktorek Wink

Ale w kazdym razie, wiem ze gdy NIE jest legalna to maczają ją w różnych świństwach aby doznań było wiecej (klientow takze) i potem po glowie "wali".I sami dealerzy nawet nie wiedza jakie spustoszenie w główkach klientow robi.

Czy legalna czy tez nie, kto chce ten i tak znajdzie "dojście".
Ale sama nie wiem czy "za" czy "przeciw"
Tym bardzo Zapalonym polecę: zamiast kupic stuff, wydaj kase na jakas dobra płytke , przynajmiej cos Ci zostanie, a nie tylko dziura w głowie.
Edytowane przez Tusia dnia 30/11/2009 21:46
 
martyna
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 30/11/2009 21:20
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

jestem stanowczo na NIE ! dziś marihuana, jutro amfa pojutrze kolejne... a ludzie nadal się będą staczać. Wszyscy mówią, że można spróbować bez konsekwencji- guzik prawda.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Makro
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 30/11/2009 21:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Przyznam szczerze, że jestem na nie. Z kilku powodów - po pierwsze czytałem badania łączące schizofrenię z paleniem marihuany, po drugie widziałem kilka osób które oberwały znacznie przez palenie marihuany (w dużym stopniu potwierdzające wspomniane badania). Można powiedzieć, że wszystko dla ludzi, ale w naszej kulturze nie gloryfikuje się umiaru. Mam wrażenie, że nie powinno się dążyć do tego aby każdy znalazł pasujący sobie narkotyk.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Alia
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 30/11/2009 21:59
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Miałam takiego kumpla, super gość, zaprosiłam go na studniówkę, bo wiedziałam, że będę się z nim doskonale bawić. Fajny był, ale maryśkę palił regularnie. Wielokrotnie zmieniał szkołę, studiów nie mógł skończyć, wylądował w Anglii "na zmywaku". A niegłupi był - i mam wrażenie, że to przez maryśkę zbytnio się wyluzował. Dlatego też jestem na nie (choć znam też osoby, które popalają rekreacyjnie i nie ma to negatywnego wpływu na ich życie).
 
Tusia
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 30/11/2009 22:12
Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 26.11.09

ok Makro przekonałes mnie, dobrze ze juz nawet nie pamietam "ostatniej rekreacji".To fakt, gdyby byly skręty w kioskach to pewnie łatwiej byłoby sobie przypomnieć Sad
 
Tasha
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 13/12/2009 11:56
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 8
Data rejestracji: 23.11.09

Powiem krutko "wszystko jest dla ludzi, decyduję tylko dawka" Pfft
 
Nadzieja
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 13/12/2009 12:10
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Nie koniecznie się z tym zgodzę. Czy to nie jest pułapka?
Bo skoro, wziełam mniej i sobie radzę, to dlaczego nie wziąć więcej, tylko raz zobaczyć jak to jest? Wiem, powiesz trzeba mieć silną wolę. Ale, czy nie silną wolą, jest w ogóle nie sięganie po narkotyki?
To jest moje zdanie.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
habibi
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 13/12/2009 18:12
Rozgrzewający się


Postów: 18
Data rejestracji: 13.12.09

próbowałam, nawet parę razy... w stanach depresyjnch i td.. Paliłam, było mi wesoł, ale potem robiło się niesamowicie przykro, że tylko pod wpływem potrafię się śmiać.
A w pewnym momencie zamiast efektu rozweselającego następowało "dół:, wrażenie, że cały świat się sypie, wypada mi z rąk, straszne przerażenie.
Wiem, że nie tylko ja miałam takie mroczne uczucia po trawie. Dlatego jestem na nie. Dla młodych osób, zagubionych, byłaby to zbyt łatwa ucieczka.

każdy człowiek zasługuje aby śmiać się od serca i do bólu brzucha bez sztucznego wspomagania. A więcej mrocznych myśli wydaję mi się, że nikomu nie potrzeba..
 
medalik
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 01/03/2010 17:51
Rozgrzewający się


Postów: 1
Data rejestracji: 01.03.10

Witam,
pozwólcie, że przyłączę się do Waszej rozmowy. Od kilku lat mieszkam w Holandii, gdzie jak wiecie marihuanę można kupić w "sklepach" - Coffee-shop'ach, jej posiadanie i nawet hodowla na własny użytek są legalne. Chociaż sam jej nie palę ( oczywiście, że próbowałem ) to obserwuję na codzień skutki tej legalności. Jak myślicie, czy młodzież, dzieci palą przez to jointy? - wręcz odwrotnie. Prędzej spotkacie dzieciaki z piłką w ręku jak z blantem. Nie ma tematu tabu, zakazanego owocu, to już nie smakuje tak samo? Marihuana jest "hitem" chyba tylko w Amsterdamie, dla turystów. Reasumując: nikt się jej nie dziwi, kto ma ochotę to pali, nie jest społecznym problemem, budżet zarabia.

[img]http://medalik.cal.pl/images/joint1.jpg[/img]

To jest skan opakowania z jointa. Co takiego jest na nim napisane: że można go kupić od 18lat za okazaniem legitymacji ( w Holandii pełnoletność to 16lat ).
Po paleniu nie jest zalecane prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn. Zawiera THC. Pal cannabis z umiarem, ale nie w obecności dzieci. Nie kupuj cannabisu na ulicy. Kupuj w dobrych ( autoryzowanych ) sklepach. ( czyli nie kupuj shit'u nasączonego jakimś chemicznym badziewniem )

Nic dodać nic ująć. Myślę, że w Polsce na samą pracę policji w tym temacie wydaje się miliony złotych, kiedy można by je było ...heh każdy wie.

Pozdrawiam
Michał
Edytowane przez medalik dnia 01/03/2010 18:00
 
Kati
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 01/03/2010 18:19
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Witaj Michale. Zapraszam Cię do wątku "Przedstaw się" - chętnie Cię poznamySmile
Edytowane przez Kati dnia 01/03/2010 18:19
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Marihuana z dwóch perspektyw Znalezione w sieci 12 13/11/2012 22:17

50,396,631 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024